YILIN İLK YONCA BİÇİMİ

S.a bu yıl yonca sezonunu erken açtık yoncaları bir türlü zararlı böcek ağ ve kurt zararlılarından arındıramadık 15 20 gün evvel Decis uygulaması yaptık ama sanırım yağışlardan dolayı ya etili olmadı yada yeterli gelmedi sonunda biçmeye karar verdik artık balyaladık tan sonra tekrar ikinci ilaçlamayı (MALATİON) uygulayacağız yonca ilk biçimi biraz yabancı ot karışımı gibi birşey :) iyi seyirler ;)

Ynt: YILIN İLK YONCA BİÇİMİ

Bereketli olsun bizde uyguladık ilaç faydalı olup olmadığınıda anlamış değilim..Bölgemde yoncaya böcek ilacı yapan yok..Bilgi eksikliğinden sanırım..Su biçim başka uygulama yapmıyorlar bazende 10-15 kg gübre..

Bereketli olsun muhtarım,zarar veren hortumlu böcek larvaları yeşil kurtçuklar bu yıl ülke genelinde yoğun şekilde var galiba ben malation etken maddeli ilaç kullandım ama yinede zarar verdi bu sefer duspan-4 atmayı düşünüyorum paylaşım için teşekkürler.

hacimmet link=topic=64937.msg737525#msg737525 date=1367229035' Alıntı:
Bereketli olsun muhtarım,zarar veren hortumlu böcek larvaları yeşil kurtçuklar bu yıl ülke genelinde yoğun şekilde var galiba ben malation etken maddeli ilaç kullandım ama yinede zarar verdi bu sefer duspan-4 atmayı düşünüyorum paylaşım için teşekkürler.

Dediğim gibi hacım ilk sefer decis uygulaması yaptık yoncayı kaldırdım bugün yarın malation uygulaması yapacaz ikinci biçime kurt olmaz diyorlar ama işi sıkı tutmak lazım