ZETOR ve JHNDEERE ÇEKİŞMESİ

Ynt: ZETOR ve JHNDEERE ÇEKİŞMESİ

aksaklı link=topic=65008.msg736298#msg736298 date=1366903184' Alıntı:
nasip olursa kac kac alıcaksın abi bende zetoru
onumuzdekı bır yıl ıcınde olmaz.belkı hıc olmaz su anda işe gırdım babm yapıyor cıftcılıgı ama burda yapamazsam donunce bır aksılık olmazsa alacam.dusuncem proxıma power 100.tabı daha yenı modellerı cıkar

Zetor, dünya ağırlık çekme şampiyonu ve 30 en meşhur traktör arasında 1. olmuş, Fendt dahil hepsini geçmiştir, en köklü-kaliteli traktör firmalarındandır...

Videodaki JD 90 ' lık Zetor 70 ' liktir. Zaten Zetor ' u genelde ve mecburen kendinden 10-20 bg büyük, ağır traktörlerle çekiştirirler...

Buyrun 90 ' lık Zetor ve 100 ' lük Landini...

zetor vs landini

doğrudur diğer sayfadada 64 zetor ile 9080 tümosanin çekişmesi var yere güzel tutunuyor vede ağır motor demekki bizim buralarda olsada bi 75 lik bizim valtra ile taksamda ifadesini alsam

Valtrayı, Tümoyla dene çekerse Zetor ' a tak... :)

Zetor çeki gücünde, kendi beygirinde bir tek ağır, demir yığını Rus (Belarus gibi) veya eski doğu bloku (Ursus gibi) traktörleriyle karşılaştırılır diye düşünüyorum...

UÖZKAN.77 link=topic=65008.msg736335#msg736335 date=1366910183' Alıntı:
Valtrayı, Tümoyla dene çekerse Zetor ' a tak... :)

Zetor çeki gücünde, kendi beygirinde bir tek ağır, demir yığını Rus (Belarus gibi) veya eski doğu bloku (Ursus gibi) traktörleriyle karşılaştırılır diye düşünüyorum...
zetor galiba baya bi demir yığını o zaman onunla güzel çift sürülür bi kaç tur bindirilir bu arada bizim köyde 5 tane tümosan var benim valtra ile göt göte takacak çıkmadı ama hepsini çiftte geçtim yetişemiyorlar bile 8085 bile çekişme tabi önemli değil motor yükte çiftte yakışta ve konforda belli olur

Dikkat! JD 90 bg-Zetor 70 bg... beraberlik bile Zetor ' a yarar...

Bu arada Zetor demir yığını veya çok ağır değil!

Mesala 90 ' lığı 3,8 ton civarı... gücünü ağırlığından değil yürekten alıyor.

Yani tüm parçaları, motor-şanzıman-pompası...vs tek fabrikada tek elden çıkıyor, Hepsi Zetor markalı, uyumsuzluk diye bişey yok!

Ayrıca arkalar CER sistemine sahip, adamlar 1946 ' dan buyana tavizsiz aynı çizgide kalitede üretim yapıyorlar...

Düz pompa var ne mazot koyarsan yakıyor, az yakıyor-çok çekiyor...

Arkasında sağlam bir firma olsun her tarafı kaplar...

peki bu zetor bu kadar güzel bu kadar çekişlide neden bu kadar az tutuluyor bizim buralarda hiç yok bayiliği zaten yokta . Bu arada valtra fendt deutuz da sisu motor var çok kaliteli bizim valtrada bosh pompa var çok kaliteli valla şahsen neden tutulmuyor veya nasıl birşey bilmiyorum kalitesi ne derece onuda bilmiyorum ama bi mf bi jd bi nh bi valtra bi fendt kadar tutulmadığı kesin neyse ilerde piyasada artar buralardada bulunursa bakarız kalitesine

valtraa93 link=topic=65008.msg736348#msg736348 date=1366911643' Alıntı:
peki bu zetor bu kadar güzel bu kadar çekişlide neden bu kadar az tutuluyor bizim buralarda hiç yok bayiliği zaten yokta . Bu arada valtra fendt deutuz da sisu motor var çok kaliteli bizim valtrada bosh pompa var çok kaliteli valla şahsen neden tutulmuyor veya nasıl birşey bilmiyorum kalitesi ne derece onuda bilmiyorum ama bi mf bi jd bi nh bi valtra bi fendt kadar tutulmadığı kesin neyse ilerde piyasada artar buralardada bulunursa bakarız kalitesine
tutulmuyor demısınde turkıyede valtra tutuluyor mu?valtra sahıbı parmala gosterılecek kadar az.fendt tutuluyor mu?hayır neden pahalıymıs.hayır arkadas ıı oldugunu bılıosan napar yapar guıcunun yettıgı kadar alırsın.ayrıca deutzda sısu motoru yok ve fendtınde cogu serısınde deutz motoru var