sap die millet birbirini bogazlicak

malumunuz harman yaklaştı bir sap telaşıdır aldı herkesi eniştenin 90 dönüm yere yulaf sapına 3000 lira vermişler tekrarlıyorum sadece (sap ) 200 dönüm de bende fazlalık var dedim rakat 10 kişi aradı şimdilik 5000 i gördü arkadaşlar neler oluyo böyle giderse millet saman için harp çıkaracak

Ynt: sap die millet birbirini bogazlicak

Bu sap saman fiyatlarıyla hayvancılık falan yapılmaz!

Girdi yüksek çıktı para etmiyor, et-hayvan ithalatı yerli hayvancılığın belini kırdı-kırıyor... sonu nereye varacak bilen yok!

Ayrıca 10 kilo saman yerine 1 kilo yonca yedir daha iyidir.

Dünyanın bir ucundan (Arjantin-Avusturalya...), gemiyle aylarca süren ülkelerden canlı hayvan, kurbanlık ve lop et getiren bir ülkeyiz...

Şimdi de sap-saman ithalatı başladı...

Hayvancılık yapanların sonu ne olacak! Allah yardımcıları olsun...

1 senedir yedirdiği, baktığı hayvanı aldığı fiyata satamayan-kestiremeyen, ithal ucuz etin karşısında hiç şansı olmayan üretici ne yapacağını şaşırmış durumda...

İşin garibi et-süt para etmiyor, saman altın oldu şu an tonu neredeyse 900-1000 tl...

Bişeyler ters gidiyor...

bu sene saman sıkıntısı olmaz. saman balyasıda 5 7 lira civarında seyreder şuanki tablo onu gösteriyo.ancak hayvancılıkta böyle olmaz kısa bi süre içinde bi yerden patlak verecektir.yıllar önce üreticilerin sütlerini belediye binalarının önünde döküp isyan ettiği gibi yada kodomanların müdahalesiyle et ve süt fiyatlarında artış olcak kanaatindeyim.

bizim diyarbakırda bicerciler tarlanın samanını verirsen tarlanı beleşe bicip üstünede dünümüne (1000 m ) 15 tl veriyolar ne oluyo bende anlamadım :s

Herkesın harmandan beklentııs farklı ama gecen yılkı kadar kıtlık olacagı gorusunde degılım balya tarladan 5-7 tl arası olur ılk zaman Sap bolluguna gore fıyatta yukselme yada dusus gerceklesebılır Masallah yagmurlar boyle gıderse gecen yıla gore cok daha ıyı sap cıkacak....