erkunt 80.4 lüx yakıt bıktrdı artk

artk yetr dedik ayciceği için yer hazırlamaya başladık yakıtı yine içio sürümle aynı yakıyo 8-9 km ötede bir tarla var 50 dönüm kenarında bir tur donduk çamur diye bıraktık geri dönerkn başka bir tarlamız var 10 dönüm o tarla tava gelmiş YAYLI KÜLTİVATÖRle bozduk dnerken 20 dnmlük başka bir tarlaya uğradık onunda ortasından 3 kez gidip geldik yarım depo mazotu içti yakıtta fiat 70-56 (4*4) tıyı mumla aramaya başladık servisi aradık artk marşına basmaya korkuyoruz diye ekonomik diye aldığımz traktör telef etti bizi sırf bu yüzden bide mf 265 lik aldık ufak işler için falan tam kurtldum eski traktörlerdn rahata kavuştum derken bide bu çıktı başıma kız-*sw kız-*sw işler bittiğinde servis getirin pompayı fabrikaya göndrelim dediler 80.4 zf kullanıpta yakıtı hakkında bilgi verebilcek varmı ? pulluktda da yakıtı 3lü 18 no ile 2.5-2.9 litre arası kız-*sw kız-*sw kız-*sw

bu arada 350 saatte erkunt

Ynt: erkunt 80.4 lüx yakıt bıktrdı artk

her zaman soylerim zf şanzuman erkuntlar yakıtı yolda çok çok aşırı fazla tarladada o kadar ekonomik değil biz tarlada pullukta 1.3 gibi bi yakıt çıkarıyoduk tarla büyük olursa 4 lü 10 inç pullukla tabi tarla sert olursa 1 buçuk litre yakıyodu birde tarla kucuk don dolaş bi tarla olursa vay halıne vay :) ne donmek biliyo ne az yakmak :) tek sewdigim yonu yolda hoplamıyo tır gibi gidiyo konforlu makina :) erkunt alacaklara hep tavsiye ediyorum e serisi erkunt alınnnnn :)

hemen erkunt dusmanlari sevinmeye baslamis yine elinize bir firsat gecti. kardesim sen servisi ara yada olmadi fabrikayi ara durumunu anlat sonrada gelin yakit testi yapin traktorume de onlar gelir sorununu cozer ondan sonra donumde ne yaktigini gorursun bu arada kac saate traktor. emin ol teknik ariza vardir bizde hem 80 hemde 70 lik var ikiside donumde 1 litreyi gecmiyor ayni sorunu bende yasadim gelip traktoru tarlada denediler biseyler yaptilar artik super nh lerin yarisini kayiyor ;)

kederci link=topic=65048.msg736916#msg736916 date=1367061583' Alıntı:
hemen erkunt dusmanlari sevinmeye baslamis yine elinize bir firsat gecti. kardesim sen servisi ara yada olmadi fabrikayi ara durumunu anlat sonrada gelin yakit testi yapin traktorume de onlar gelir sorununu cozer ondan sonra donumde ne yaktigini gorursun bu arada kac saate traktor. emin ol teknik ariza vardir bizde hem 80 hemde 70 lik var ikiside donumde 1 litreyi gecmiyor ayni sorunu bende yasadim gelip traktoru tarlada denediler biseyler yaptilar artik super nh lerin yarisini kayiyor ;)
kardeş bak erkunt türk malı kimse kötü demez neden dersen yerli malı türk milletinin gururla sattığı bi marka
ama hataları yok mu elbette vardır o hataları bulup çıkaracaksın ki bidaha o hata yapılmasın o hataları bir bir sayacaksın ki tekrar aynı hatalar olmasın
sen ancak hataları söylersen o markayı küçülteceğine yüceltirsin anlatabiliyormuyum :)

Benim 80.4 1000 saate geliyor yakıtı çok az.TT50 turbo intercoolde 1.5 kat az yakıyor her işte.Pullukta 5li 13 pulluk takıyoruz dönüme 1.3 liltre 1.5 litre civarı yakıyor.Burdaki td75d lere 4lü 14 takıyolar 90litre mazotla 8 saat çift süremiyomuş.Benim 110 litreyle 12 sat çift sürdüm.

wood link=topic=65048.msg736981#msg736981 date=1367082355' Alıntı:
Benim 80.4 1000 saate geliyor yakıtı çok az.TT50 turbo intercoolde 1.5 kat az yakıyor her işte.Pullukta 5li 13 pulluk takıyoruz dönüme 1.3 liltre 1.5 litre civarı yakıyor.Burdaki td75d lere 4lü 14 takıyolar 90litre mazotla 8 saat çift süremiyomuş.Benim 110 litreyle 12 sat çift sürdüm.
td75 le 80.4 bir deilki o zaman td75 e 6/12 taksınlar

wood link=topic=65048.msg736981#msg736981 date=1367082355' Alıntı:
:):)

kendi malımızı öveceğiz diye lütfen diğer markaları kötülemeyelim tamam hata arıza sorun olur o zaman fark olur ama
normal şartlarda aşırı fark olması için şöförün elinde olan bi etken vardır

kederci link=topic=65048.msg736916#msg736916 date=1367061583' Alıntı:

tamam herkesi erkunt düşmanı yaptın senin erkuntun var anladıkta
senden önce yorum yapan hiç kimse nh erkunttan az yakıyor yazmamış nh erkunttan iyi yazmamış sen direk msjında nhyi karalıyorsun ne hikmetse
bence sen önce fanatikligi bırak
düşmanlar zaten fanatikler olmazsa düşmanlık yapacak muhatab bulamazlar kendilerine

ayrıca konusahibi arkadaşa geçmiş olsun bi servis baksın düzeltir büyük olasılık olmadı fabrika ilgilenir sorun çözülür inşallah