2013 Sezonu Bölgemizdeki İlk Yonca Biçimi -Yonca Diyarı AKSARAY

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

img1250kn.jpg

img1251u.jpg

img1252f.jpg

img1253kb.jpg

img1254pe.jpg

img1255v.jpg

img1256d.jpg

img1243m.jpg

img1244sb.jpg

img1245jg.jpg

img1248fq.jpg

img1249y.jpg

img1261kx.jpg

img1262r.jpg

img1266p.jpg

S.a arkadaşlar bu gün yoncayı biçtim daha 15 gün biçilmemesi gerekiyordu ama böcek ilacı atmama rağmen yoncada yonca hortumlu böcek larvaları yeşil kurtçuklar var yeni yenide zarar vermeye başlamış genelde yoncaların ilk biçiminde bu larvalar görülüyor bölgemizdeki diğer yoncalardada aynı şekilde bu zarar var şuanda bu aşamadan sonra sulamanın yada böcek ilacı uygulamak mantıksız olur diye biçtim yoncada çabuk gelişti zaten %30 verim kaybı olacak ama ilk biçimi kendi hayvanlarıma yedireceğim o yüzden taze yoncanın protein değerleri yüksek olur.

Bunlar yonca kurdu (hortumlu böcek larvaları) nun yaptığı zarar başlangıç aşamasında

img1263i.jpg

img1264up.jpg

img1265eg.jpg

Kurtçuklar
img1260jy.jpg

img1259zo.jpg

Ynt: 2013 Sezonu Sitede Ve Bölgemizdeki İlk Yonca Biçimi -Yonca Diyarı AKSARAY

Kolay gelsin bizim müşterilerde biçmeye başladı otları yoncaları Cuma gecesi bi fiil bağlamaya başlıyoruz hayırlısıyla....Tamburlunun cadırı yokmu yoksa arazı taşsız mı camlara sıkıntı attıgı taşlar valla...

Ynt: 2013 Sezonu Bölgemizdeki İlk Yonca Biçimi -Yonca Diyarı AKSARAY

Kolay gelsin bereketli olsun,
bu yıl sizce de daha fazla mı yeşil kurtlar yoncada? aynı durum burada da söz konusu da bir hafta önce suladığımız için giremiyoruz maalesef tarlaya biçim için.
Yeni ekim yonca özellikle çok kötü durumda

Bence kurtçuklar ilave protein kaynağı) Sadece ilk sırada tekerlerin bastığı yer çiğneniyor,sonraki sıralarda biçilmiş yonca ortaya alınıyor ve bir daha yonca çiğnenmiyor ,öyle değil mi? Kolay gelsin,bereketli olsun.

bereketli olsun.tambur kaçınci viteste kullaniyorsun ve yakıt ne nasıl.ben sıfır bicaklari dahi zimpara diski ile keskinlestiriyorum eğer taş yoksa performansi cok arttiriyor.fakat benim tambur tınaz cok memnun değilim kıyıda köşede iri taşa gelince icerideki bıçak takilan yaylar bozuluyor.