yeni aldığım 2012 yeni kasa td100d viteslere çok zor geçiyor ve çok duman yapıyo

Ynt: yeni aldığım 2012 yeni kasa td100d viteslere çok zor geçiyor ve çok duman yapıyo

yeni traktörlerin vitesleri biraz zor geçiyor daha önce arkadaşımın başına geldi zamanla yumuşadı vitesler
ama duman sorununu bilemiyorum
inş. bişey yoktur

Ynt: yeni aldığım 2012 yeni kasa td100d viteslere çok zor geçiyor ve çok duman yapıyo

traktörü 12. ayda almıştım kendim dışarda kalıyorum kullanma fırsatım olmadı işler başlayınca ortayaçıktı

Geçmiş olsun ozaman ama siz traktörün şu duman sorununu gösteren viteslerin zorluk durumunu gösteren bir video yüklerseniz size daha iyi yorum yapabiliriz.Bu traktörler eski traktörler gibi değil size biraz fazla sorunlu gelmiş olabilir.Yani soğukken gaz vermelerde duman ve başlarda viteslerin biraz zor geçmesi olabilir..

Benimki 2.000 saat oldu hala zor geçiyor. Onu diyipte ellettirme. Yavaş yavaş iyileşir. Servis para koparacak firmadan o yüzden sökelim diyor. Dumana ise birsey diyemem subap ayarı falan istiyor olabilir.

Geçmiş olsun bence aşırı bi durum yoksa karar vermek için çok erken zamanla açılır diye düşünüyorum video çekip paylaşırsanız yorumlarımız daha bilinçli olacaktır.

arkadaşlar yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim şu an traktörün yanında değilim gittiğimde vidyosunu paylaşırım .. duman olayı tarlada başlarda ekipmanı indirdiğinde çok aşırı duman çıkarıyor ilerleyince normal köyde adımı bulut koydular

subop ayarı yaptırdım ama yine devam ediyor açıkcası servis bile anlamıyor sadece sökülecek bakılacak diyorlar

İyi bir avukata danış...

Genel merkezi ara, mesaj at... sakın bıkıp usanma. Bir çuval para veren sensin...

Olmadı atla Ankara ' ya git, başlarıyla görüş...

Bir yerde yapsalarda kıymeti yok! 0 km makinaya senelerce anahtar değmemeli...

Bizim 0 km Hidromek ' te bayılıyordu 6 ay kovaladık, olmadı ta fabrikasına-ankara ' ya gititim, gelip ücretsiz yaptılar, çalışırkenki bayılma gitti ama bu seferde yoldaki seriliğini biraz kaybetti...

O seriliğini kaybetti, yerli gururumuz Hidromek ' te (ve motoru 99 hp JD) benim gözümdeki değerini...

Traktör seçiminde de, parçası-servisi her köşe başında yerliler dururken sırf kalite ve senelerce anahtar vurmadan kullananların tavsiyesiyle hiç duymadığımız-bilmediğimiz Zetor ' u aldık... (hergün kalitesizlik sıkıntısı yaşayacağıma senede bir gün parça-servis sıkıntısı yaşarım!).

aradım kardeş söyledikleri bir sıkıntı varsa çözeriz diyorlar yani açarız parçalarız benimde buna içim el vermiyor açılırsa gözümden düşer o traktör

sato19 link=topic=65156.msg738302#msg738302 date=1367413080' Alıntı:
subop ayarı yaptırdım ama yine devam ediyor açıkcası servis bile anlamıyor sadece sökülecek bakılacak diyorlar
Mazot pompasından başka birşey değildir.Mazotun azlığı çokluğunu ayarlayan küçük bir civata var pompanın üzerinde o biraz açık ayarlanmıştır bence.
pompaya yetkiliservis tarafından bi ayar yaptırın düzelecektir.