ERKUNT 80.3 LÜKS MÜ TÜMOSAN 7175 Mİ!!!!!!

Ynt: ERKUNT 80.3 LÜKS MÜ TÜMOSAN 7175 Mİ!!!!!!

5 yıl erkunt 80.3luks kullandım tık demedi 4000 saat olmuştu ama yagsına suyuna hep bakıyordum şimdide 80.4 aldık memnunuz tumosanı hiç yakından inceleme firsatım olmadı köyümüzde hiç yok bende merak ediyorum açıkcası.

tumosan al erkuntta bayılma var yukte helekı bayırda aglıyor tumosan ole deıl cayır cayır çeker erkuntun yakıtıda belırtıldıgı kadarda az deıl tumosanla aynı sayılır hatta tumo çiffte uzun ıste erkunttan daha az yakar

Erkunt rampada evet bayılıyor ama tarlada agır işlerdede tümoyu çok rahat madara eder sen merak etme.Eger üstündede adam akıllı bir şöför varsa yakıtta çok az yakar.

1- kesene hangisi uyarsa
2- kullanacağınız alan engebeli bayır yokuş çok olan yerler ise kesinlikle tümosan diyorum
3- konfor sizin için önemliyse erkunt almalısınız
4- yakıt konusunda ikisinin arasında çok fark olmaz bence yakıt faktörü tamamen kullanışla alakalı
5- yörenizdeki servis ağı kullanıcı yorumları 2. el piyasası

erkunt al derim kuzende war 80.4 lüks çok hoşuma gitti rampacılığı yok ama ağır işte çok süper.tümoyu hiç kullanmadım komşu köyde bahçe tipi 65 lik war hararet sorunu ve pompa sorunu oldu 2 yıldır hala düzmedi.erkuntu ancak nh ye göre kıyaslayabilirim bana göre nh den çok iyi vitesde buçuk işi farkı koyuyo yani ok-*-s

144fenomen link=topic=65210.msg739068#msg739068 date=1367600151' Alıntı:
erkunt al derim kuzende war 80.4 lüks çok hoşuma gitti rampacılığı yok ama ağır işte çok süper.tümoyu hiç kullanmadım komşu köyde bahçe tipi 65 lik war hararet sorunu ve pompa sorunu oldu 2 yıldır hala düzmedi.erkuntu ancak nh ye göre kıyaslayabilirim bana göre nh den çok iyi vitesde buçuk işi farkı koyuyo yani ok-*-s

o dedıgın bahce tıpının sahıbının adı onder akar ve onun traktoru bahce tıpı evet fabrıkadan sorunlu cıkmıs fabrıka suan hepsını yenıledı motorunda bı sorun yok hararet sorunu cıkarıyor dıyorduda radyatordeymıs sorunu deiştirince canavar gıbı dıyor sımdı Oda bılecıklı ve bılecıkte tek 65 lık bahce onda var

144fenomen link=topic=65210.msg739068#msg739068 date=1367600151' Alıntı:
ne buçukmuş bee bence gereksiz levye olsun yeter buçuk sadece pullukta işe yarar oda erkuntta bizim traktörlerde 1e at 1le gider 2ye at 2 ile gider buçuk gereksiz

erkunt alacaksan e serisi al o zaman tumosanla aynı sanzuman sadece motorları farklı olur birinde tumosanın motoru birinde perkins motoru o sana kalmış olur artık. ikinci el dusunuyosan eger de 80.3e serisi bulma imkanın daha fazla olabilir netten tumosan 71 75 pek bulamazsın. ikiside iyi motor fakat erkunt alacaksan e serisi al derim :)

cazgin0020 link=topic=65210.msg739089#msg739089 date=1367601588' Alıntı:
erkunt alacaksan e serisi al o zaman tumosanla aynı sanzuman sadece motorları farklı olur birinde tumosanın motoru birinde perkins motoru o sana kalmış olur artık. ikinci el dusunuyosan eger de 80.3e serisi bulma imkanın daha fazla olabilir netten tumosan 71 75 pek bulamazsın. ikiside iyi motor fakat erkunt alacaksan e serisi al derim :)

erkuntun e serısınde carraro şanzuman var tumosanın da eskı kullandıgı şanzuman da carrarodur fakat artık tumosan carraro şanzumanı kullnamıyor on dt ler de tumosanın hemaydı TÜMOSAN buyük bır devrım yaparak on dt ve şanzumanı artık kendı üretiyor ...

tt6054c link=topic=65210.msg739083#msg739083 date=1367601285' Alıntı:
ne buçukmuş bee bence gereksiz levye olsun yeter buçuk sadece pullukta işe yarar oda erkuntta bizim traktörlerde 1e at 1le gider 2ye at 2 ile gider buçuk gereksiz

Sonra bizim traktörler niye çok yakıyor?

tumosannn link=topic=65210.msg739096#msg739096 date=1367601920' Alıntı:
erkuntun e serısınde carraro şanzuman var tumosanın da eskı kullandıgı şanzuman da carrarodur fakat artık tumosan carraro şanzumanı kullnamıyor on dt ler de tumosanın hemaydı TÜMOSAN buyük bır devrım yaparak on dt ve şanzumanı artık kendı üretiyor ...
tumosan ın on şanzumanlarını bilmem fakat arka şanzumanı levyeli modelleri corraro dur levyesiz olanları ise tumosanın kendi uretimi şanzumanıdır. fakat suan hepsi levyeli nasıl yaptılar bilmiyorum ama yine corraroya devam ettigini düşünüyorum cunku vites seçenekleri falan hersey aynı.

cazgin0020 link=topic=65210.msg739145#msg739145 date=1367605731' Alıntı:
tumosan ın on şanzumanlarını bilmem fakat arka şanzumanı levyeli modelleri corraro dur levyesiz olanları ise tumosanın kendi uretimi şanzumanıdır. fakat suan hepsi levyeli nasıl yaptılar bilmiyorum ama yine corraroya devam ettigini düşünüyorum cunku vites seçenekleri falan hersey aynı.

on sanzuman arka sanzuman dıye bır sey yok bırıncısı eskıden carraro kullnıyorlardı fakat vaz gectıler kendılerı uretıyorlar kırmızı kasalarıda klasık kasalarıda On dt dedıgım sey on dıfrensıyeldır on dıfrensıyelıde Hema fabrıkasına toplattırıyorlardı fakat on dt den cok şikayet gelınce onuda tumosan ustlendı on difrensıyelıde kendı uretıyor tumosan.