Yeni modeller bayilere duyuruldu

29.04.2013

Agco Türkiye yeni Pazarlama, Bayi Geliştirme ve Filo Müşterileri Müdürü Massey Ferguson bayileri ile bir araya gelerek yeni modellere yönelik bilgiler verildi. Bunun yanında 2013 planları hakkında bilgilerinde verildiği toplantıya AgcoCorp ' un uluslar arası üst düzey yöneticileri de katıldı.

Tarım makineleri sektörünün önemli isimlerinde Mete Has Agco Türkiye Pazarlama, Bayi Geliştirme ve Filo Müşterileri Müdürü oldu. Has, “İnsanın uzun dönemden beri çalıştığım firmayı bırakıp yeni bir firmaya geçmek benim içinde kolay olmadı. Ancak gelecekle ilgili büyük yatırımları olan uluslar arası bir şirket olduğu için Agco ' ya gelmeye karar verdim” diye konuştu.

Agco ile birlikte iyi şeyler yapmak amacında olduğunu ifade eden Has, “Buraya verebilecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar edindiğim bütün bilgi ve birikimimi bundan sonra Agco ' nun hedefleri doğrultusunda kullanacağım” diye konuştu. Has, göreve geldikten kısa bir süre sonra Massey Ferguson bayileri ile İstanbul ' ' da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. 2013 yılına dair hedeflerin ve programların konuşulduğu toplantıda, bayilere Massey Ferguson ' un yeni modelleri hakkında bilgiler verildi.

Bu segmentlere yönelik üretilen yeni modelleri bayilerle paylaştıklarını ifade eden Has, Massey Ferguson ' un Utility segmentine yönelik olarak yeni modeller üreteceğinin bilgisini verdi. Utility segmentine yönelik bir tane bahçe traktörü modeli, ürün gamımızda yer almayan 65 beygirlik bir tarla traktörü modeli ve 240 serisinin Türkiye ' nin farklı bölgelerine hitap eden güncellenmiş versiyonunun bayiler tarafından istenildiğini belirten Has, bu isteklerin tamamının yeni Massey Ferguson tarafından karşılandığını söyledi.

Yeni modellerin Türkiye pazarına geliş tarihlerinin henüz belli olmadığını dile getiren Has, olabilecek en kısa sürede bu modelleri pazara sürmeyi hedeflediklerini kaydetti. Toplantıya Agco ' un satış ve pazarlama departmanı ve bayi geliştirme departmanının en üst kademesinden yetkililerinde katıldığını belirten Has, Agco ' nun Türkiye pazarına özel bir ilgisinin olduğunu kaydetti.

Agco ' nun Türkiye pazarına yönelik ciddi yatırım planlarının olduğunu ifade eden Has, sürecin bu üç yeni modelle başladığını, yıl içinde farklı segmentlerde yeni modellerin tanıtılacağını açıkladı. Has, 2014 yılında Türkiye ' de bir Agco Center ' in kurularak Agco ' nun farklı markalarının tek çatı altından idare edilebileceğini bildirdi.

Demo turu düzenlenecek

Has, ilerleyen günlerde yeni modellerle birlikte Massey Ferguson ' un farklı modellerinin de kullanılacağı, “Türkiye Demo Turu” hazırladıklarını ve Fransa ' dan gelecek olan bir ekibin traktörleri çalışma ortamlarında uygulamalı olarak tanıtacağının bilgisini verdi. Tur kapsamında farklı bölgelerde organizasyonlar düzenleneceğini dile getiren Has, turun son durağının Bursa Tarım Fuarı olacağını sözlerine ekledi.