üre gübresi ile ilaçlama yapılabilir mi ?

bezostaja buğday için pas ilacıyla beraber üre gübresinin holdere atılıp tarlaya uygulanmasında bir sakınca var mıdır ? bunu bir ziraatçi önerdi ama emin olamadım. 800 lt lik holdere 2 kg üre at yeter diyor ??

Ynt: üre gübresi ile ilaçlama yapılabilir mi ?

üre gübresi suda tamamen eriyebilir sorun olmaz ancak üre gübresinin üretimi sırasında biüret oluşur ,Taban gübresi olarak kullanılan normal ürede biüret oranı %1-2 civarındadır. Bu oranda biüret içeren ürenin yapraklara %1’lik pülverizasyonu halinde bitkilerde fitotoksisite meydana gelir , ben yapraktan 100 lt. / 100 gr. oranında kullanıyorum

nabolant link=topic=65249.msg739198#msg739198 date=1367608415' Alıntı:
üre gübresi suda tamamen eriyebilir sorun olmaz ancak üre gübresinin üretimi sırasında biüret oluşur belli bir yogunluğa ulaşırsa bitki
için toksik olur ziraatçınızın önerisini dinleyin fazla gelirse yakar, ben yapraktan 100 lt. / 100 gr. oranında kullanıyorum
yani banada 800 lt lik tanka 800 gr atmamımı önerirsiniz ?

ertac sahın link=topic=65249.msg739174#msg739174 date=1367607701' Alıntı:
bız ot ılacı ıle bırlıkte dekar a bır kılo ure erıtıp attık tarlaya ama sonuc hasatta bellı olacak sımdılık bı sorun yok
ziraatçi 800 lt ye 2 kg ı geçme yakarsın dio abi. senin ki mi çok bizimki mi az anlayamadım

barış pala link=topic=65249.msg739212#msg739212 date=1367608925' Alıntı:
800 lt tanka 1.5 kilo kat kardeşim biz 1200 e 2kg koyuyoruz
teşekkurler abi. peki bunu kaç senedir uyguluyorsunuz ? faydası tam olarak ne oluyor ? ben yeni uygulayacağımda

4 senedir ayçiçeginde afyonda yaprak döneminde uygulanıyor yapraktan azot takviyesi olarak bitkinin biraz daha kendine gelip yeşermesini hızlı gelişim saglıyor zaten suda tamamen eridigi için tıkanma vs sorunu olmuyor

Ziraat fakültelerinden birinde görevli Prof Hocanın önerisi ile 400 lt tanka 5-6 kg üre karıştırıp diğer ilaç ve yaprak gübreleri ile birlikte 10 dönüme (1 dönüm 1000 m2) ilk kez bu yıl sapa kalkma döneminde uyguladım .Şimdilik her şey mükemmel görünüyor.

Benim de bir sorunum var.Arkadaşlar buğday da süt olum döneminde.20 20 20 + TE damlama gübresi /3kğ/15da.ve + deniz yosunu 1 kutu kullanmak istiyorum.Yaprak gübresi olarak atmak istiyorum Sizce nedersiniz olurmu.?