Galigali balya makınası hakkında yardım?

Arkadşlar 2006 model galigali balya makınasıvar.öncelikle bu marakayı tavsiye edermisiniz.birde.alırken nerelerine bakmamız lazım makınanın az yada çok kulanılıp kullanılmadına.bakmaya gittigimde dikkat edilecek.yerleri yazarmısınız.

Ynt: Galigali balya makınası hakkında yardım?

7 senelik makina, diri durması lazım öncelikle ona bak, ayarlı kullanıp yağlamasını düzgün yaptıysa sorun yok, çok çalışmışsa anlarsın zaten onu yıprak olur makina sezonda kaç balya yapmış hor kullanılmış mı evveliyatına bak bence.

Önce Kozmetik olarak görünüşe bak sonra Alt şaselerden başla bakmaya kırık catlak varmı dıye Sonra tırmık telleri ve toplayıcı tırmık baglantı noktaları ve arkası....... balya cıkıs Arka haznenin duruşuna bak Balya cıkıs haznesının altında iğneler var onlara bak.... pıston kapagını kaldır Şanzumana bak açılma oynanma var mı diye somunlardan anlaşılır zaten. pıstona bak burclarda bosluk varmı ayarsızlık varmı dıye.... Elle volanı bı sala sola salla cevır Volanın kafasına ve saftlara bak Makınanın uzerındekı gressorluklerın yaglanıp yaglanmadıgına bak Sonra Baglama gurubunun kozmetık yapısına bak degısenı anormal olan kısmı varmı dıye Eger anlayan bırı varsa yanında ıpleri ıgneye verın elle volanı cevırıp baglatın baglamanın calısma durumuna bakın Detaylı Sekılde balya makınası ıncelemesı bu sekılde olur Alıcıysan ınce eleyıp sık dokuyorsan bu hususları goz onunde bulundurup degerlendırmek en dogrusu tabi satıcı kovmazsa seni her satıcı bu ıncelemelerı kaldıramayabilir....:)

coyote26 link=topic=65318.msg739966#msg739966 date=1367843383' Alıntı:
Önce Kozmetik olarak görünüşe bak sonra Alt şaselerden başla bakmaya kırık catlak varmı dıye Sonra tırmık telleri ve toplayıcı tırmık baglantı noktaları ve arkası....... balya cıkıs Arka haznenin duruşu. pıston kapagını kaldır pıstona bak burclarda bosluk varmı ayarsızlık varmı dıye.... Elle volanı bı sala sola salla cevır Volanın kafasına ve saftlara bak Makınanın uzerındekı gressorluklerın yaglanıp yaglanmadıgına bak Sonra Baglama gurubunun kozmetık yapısına bak degısenı anormal olan kısmı varmı dıye Eger anlayan bırı varsa yanında ıpleri ıgneye verın elle volanı cevırıp baglatın baglamanın calısma durumuna bakın Detaylı Sekılde balya makınası ıncelemesı bu sekılde olur Alıcıysan ınce eleyıp sık dokuyorsan bu hususları goz onunde bulundurup degerlendırmek en dogrusu tabi satıcı kovmazsa seni her satıcı bu ıncelemelerı kaldıramayabilir....:)
teşekkürler coyote26

arkadaşım galignani makineleri şuan lider bi marka 2006 model makine genç daha fazla bir gedigi yoktur ha en önemli dikat edicegin nokta tanıdık bir utan varsa götürüp ayna martiye bak man gerekir eger orda bir leke veya oynama oldugunda o makine orcinalinden geçmiştir dedigim gibi en önemli dikat edicegin nokta ayna marti

arkadaşlar acil yardım galigali balyamakınasın modeli nerede yazıyor.veya 2006 model oldugunu nasıl anlarız

salih019 link=topic=65318.msg745172#msg745172 date=1368828601' Alıntı:
arkadaşlar acil yardım galigali balyamakınasın modeli nerede yazıyor.veya 2006 model oldugunu nasıl anlarız
tırmığın yan tarafında yazar modeli.diğer türlü 2002 öncesi makinelerin volantı çimento doludur sonraki modellerde ise dökümdür.