FASON ÜRETİM

iyi günler arkadaşlar ben muğlada fason üretim çiftliği kurmayı düşünüyorum bu işe başlarken ne kadar sermayem olması gerekir ve bu işte devlet hibesi desteği hala devam ediyor mu ve muğlada fason üretim yaptıran firmalar var mı?

Ynt: FASON ÜRETİM

bigtiger88 link=topic=65326.msg740116#msg740116 date=1367862681' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar ben muğlada fason üretim çiftliği kurmayı düşünüyorum bu işe başlarken ne kadar sermayem olması gerekir ve bu işte devlet hibesi desteği hala devam ediyor mu ve muğlada fason üretim yaptıran firmalar var mı?

Uzak durun Tawuk sektöründen tüm branşlarda (Et we Yumurta) ARZ Fazlası war...Yok illaki kuracaksanız sahibinden ilanlardan geçilmiyor. Benim aklıma gelen Milas ' ta 2, Yatağan ' da 1 adet hali hazırda satılık war....Bunları değerlendirin bi bakın...

Yok sıfır kuracağım derseniz orada da yardımcı olurum.

Hem Milas ' lı, hemde Tawukçuluk yapan biri olarak....

Selamlar...

Hermiyas link=topic=65326.msg740153#msg740153 date=1367865897' Alıntı:
Uzak durun Tawuk sektöründen tüm branşlarda (Et we Yumurta) ARZ Fazlası war...Yok illaki kuracaksanız sahibinden ilanlardan geçilmiyor. Benim aklıma gelen Milas ' ta 2, Yatağan ' da 1 adet hali hazırda satılık war....Bunları değerlendirin bi bakın...

Selamlar...
abi tavukla alakalı konularda hep uzak durun diyosunuz neden acaba sorabilirmiyim

Şöyle düşün kapasite kullanım oranı çok düşük we kapasite fazlalığı desem ayrıca TÜİK werilerine bakıyorum ARZ fazla, tüketim az...

Ayrıca sahibinden tawuk çiftliği ilanlarından da geçilmiyor bi bakarsan ne demek istediğimi anlarsın...

Aç tawuk ambar yıkar....

Hermiyas link=topic=65326.msg740153#msg740153 date=1367865897' Alıntı:

Selamlar...

ilanlar hakkında link verebilir misin? teşekkür ederim...

bigtiger88 link=topic=65326.msg740168#msg740168 date=1367867073' Alıntı:
ilanlar hakkında link verebilir misin? teşekkür ederim...

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-satilik-40-donum-icinde-tavuk-ciftligi-92571043/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-satilik-tarim-bakanligi-ruhsatli-tavuk-ciftligi-ve-arazisi-122986038/detay

Yatağan ' daki İlanın süresi dolmuş bulmaya çalışıyorum, inceleyin alma aşamasına geçerseniz lütfen danışın...

yumurta tavukçuluğu konyada büyük bir piyasa, bildiğim kadarı ile konyadaki yumurtalar iran suriye gibi ülkelere satılıyor ama o ülkeler de artık kendi yumurta işletmelerini kurmaya başladılar. onlar da önümüzdeki yıllarda yeni pazar bulmak zorunda kalacaklar. Bazı süt firmaları sütünü almak üzere işletme kurduruyor diye duymuştum. araştırabilirsiniz.

hntr-mhmt link=topic=65326.msg740170#msg740170 date=1367867243' Alıntı:
Abi firmalar gerekli görmeseler fason ürettirmezler herhalde ihtiyaç var ki ürettiriyorlar........

Fason işinde o kadar üçkağıt warki Sewgili Fatih (rocky) anlatır birazdan gelince...

Bu iş Türkiyenin 4 bir yanında aynı raabeti görmemekte. Bolu tarafları bu işlerin asıl merkezi çıkış bölgeleridir. Yani yoğunluk ve fiyatlar daha uygun bizim bu bölgeye bakınca. Bu iş iyi hayvan bakmaklada bitmez örneğin çalıştığın şirketin damızlıkları iyi değildir ve civcivler doğal olarak pekte kaliteli olmaz. Sen istediğin kadar uğraş.Her devre aynı bakım aynı periyodik şeyler yapmaktayız. Farklı olan etkili çok bi değişiklik yok elbette. Lakin her dönem bakımın aynı da olsa çıkan hayvan aynı olmuyor tabikide. Bi devre 7 lira kazanıyosan aynı bakımla bi başka devre 4 lira 5 lira kazanıyosun veya daha az, daha fazla. Bu yüzden net bir gelir yoktur. Allah göstermesin bir hastalık olsa fark edemezsen yada yapacak bi çaresi yoksa koskoca kümesi kaybedebilirsiniz. Ve emin olun şirket bu işten zarar etmez. Sadece kar zararı olur. Maliyetini zararını sana ceza olarak keser. Öncelikle tüm bunları göze almak gerekir. Ya paranız olacak yada gözünüz kara olucak. Çiftçilik gibi bir meslek buda. Çocuk gibi bakıyosun.

Öte yandan maliyeti biraz fazla. Devlet veya başka kurumlardan destek alabilirsiniz fakat bunun şartlarını yerine getirmeniz gerekli. AB standartlarına uygun projeler çizilip onaylanmalı.Aksi halde hiç bir destek alamazsınız en ufak bi prüz dahi çıksa hibe onaylanmaya bilir. Para kazanmak daha doğrusu yaptığım yatırıma değmeli biraz iyi kazanmalıyım derseniz en az 40 binlik bir tesis kurmanızı öneririm. Yeni yapılan kümese ve ekipmanlara, iklimlendirme ve biogüvenlik sistemlerine ek prim ödemeleri alabiliyorsunuz bunlar şirketten şirkete farklılık göstermektedir.

Yumurtalık mı, yarkalık mı yoksa broiler mi bakmak istiyorsunuz bunlarda etkili faktörler tabi. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışabiliriz. Ama en sağlıklı bilgileri yine civar bölgenizdeki bu işi yapan kişilerden birebir almak en iyisi olur.

rocky link=topic=65326.msg740201#msg740201 date=1367869112' Alıntı:
Bu iş Türkiyenin 4 bir yanında aynı raabeti görmemekte. Bolu tarafları bu işlerin asıl merkezi çıkış bölgeleridir. Yani yoğunluk ve fiyatlar daha uygun bizim bu bölgeye bakınca. Bu iş iyi hayvan bakmaklada bitmez örneğin çalıştığın şirketin damızlıkları iyi değildir ve civcivler doğal olarak pekte kaliteli olmaz. Sen istediğin kadar uğraş.Her devre aynı bakım aynı periyodik şeyler yapmaktayız. Farklı olan etkili çok bi değişiklik yok elbette. Lakin her dönem bakımın aynı da olsa çıkan hayvan aynı olmuyor tabikide. Bi devre 7 lira kazanıyosan aynı bakımla bi başka devre 4 lira 5 lira kazanıyosun veya daha az, daha fazla. Bu yüzden net bir gelir yoktur. Allah göstermesin bir hastalık olsa fark edemezsen yada yapacak bi çaresi yoksa koskoca kümesi kaybedebilirsiniz. Ve emin olun şirket bu işten zarar etmez. Sadece kar zararı olur. Maliyetini zararını sana ceza olarak keser. Öncelikle tüm bunları göze almak gerekir. Ya paranız olacak yada gözünüz kara olucak. Çiftçilik gibi bir meslek buda. Çocuk gibi bakıyosun.

Öte yandan maliyeti biraz fazla. Devlet veya başka kurumlardan destek alabilirsiniz fakat bunun şartlarını yerine getirmeniz gerekli. AB standartlarına uygun projeler çizilip onaylanmalı.Aksi halde hiç bir destek alamazsınız en ufak bi prüz dahi çıksa hibe onaylanmaya bilir. Para kazanmak daha doğrusu yaptığım yatırıma değmeli biraz iyi kazanmalıyım derseniz en az 40 binlik bir tesis kurmanızı öneririm. Yeni yapılan kümese ve ekipmanlara, iklimlendirme ve biogüvenlik sistemlerine ek prim ödemeleri alabiliyorsunuz bunlar şirketten şirkete farklılık göstermektedir.

Yumurtalık mı, yarkalık mı yoksa broiler mi bakmak istiyorsunuz bunlarda etkili faktörler tabi. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışabiliriz. Ama en sağlıklı bilgileri yine civar bölgenizdeki bu işi yapan kişilerden birebir almak en iyisi olur.
güzel açıklama yapmışsın teşekkür ederim, illa hastalık girecek diye bişey yok, gece elektrik gitse jeneratör falan da çalışmasa sıcak stresinden kümes telef olur gider.

mrram link=topic=65326.msg740209#msg740209 date=1367869510' Alıntı:
güzel açıklama yapmışsın teşekkür ederim, illa hastalık girecek diye bişey yok, gece elektrik gitse jeneratör falan da çalışmasa sıcak stresinden kümes telef olur gider.
Kötü tarafların hepsini anlatmak istemedim. Eğer ucuz olsun benim etim varsın yahnim tuzsuz olsun dersen yaptığın sistemden randıman alamazsan iyisi varken en kötüsünü alırsan. Yapılması gerekeni yapmazsan buda mümkün elbet. 3 farklı alarm sistemi olması gerekli.Hayvan büyüdüğünde diyelim gece yarısı elektirkler kesildi jeneratör manueldeydi yada devreye giremedi. Alarmınız yoksa yada onuda baş ağırtmasın diye kapattıysanız siz uykudayken hayvanlarınız hemen hemen hepsi sabaha kadar ebedi uykuya yatarlar. Genel alarm çiftliğin dışına bir yere kurulmalı. + bakıcının evine , lojmana bir alarm daha kurulmalı. eğer bu sistemlerde bir arıza varsa arıza alarmı denen diğer seçenek ötecektir illa. En kötü yanıda hayvan varken çiftliği asla terketmeyin. İlla birisi kalmalı. Kul yapısı sonuçta arıza olabiliyor. Siz hiç içerisinde 25 bin veya daha az daha fazla hayvan bulunan bir fabrikanın kendi kendine çalıştığını gördünüz mü. Asla bırakmayın. Biz Hiç ayrılmadığımız halde bazı sorunların önüne geçemiyoruz. Misal en basidi elektirklerin düşük gelmesi motorların yanmasına neden olabilir tabi bunu engellemek için jeneratör otomatik olarak devreye girmektedir çoğu zaman giremediği olur ve jeneratör kendi alarm verir ötmeye başlar. Ya da elektrikler hızlı ve kesintisiz git gel git gel yaparsa jeneratörün beyni yanabilir yerde bulabilrsiniz. Hemen koşup manuale alıp lle çalıştırmanız gerekmektedir. Eğer yetişemezde bu arızaya sebeb verirseniz. Tek çaresi elinize bir balyoz alıp duvarları yıkmak olacaktır. ok-*-s

vallaha arkadaşlar tavuklara ben bakıyorum diye geçiniyorum ama çok zor işgecelerii babam kümeste yatıyor yatmadan önce kümesi dolanıp ölü tavukları topluyor yatıyor sonra her gece 3 te kalkıp yaniden dolanıyor.bide soba bozulursa vay anam vay geçen bizim bozuldu servisinde işi varmıştı arıyoz arıyoz gelmiyolar kümestede civvi ne yapacağımızıbilemedik babam oturdu ağladı vallağa sonra taa dörtdivandan servis geldi yaptıyani bunlara katlanmanız gerekir daha saymakla bitmez geçen yemlik motoru yanmış şanzımanla motoru ayıramadık gece 4e kadar uğraştık anca şanzımanı kırarak çıkarabildik daha neler var yani zor iş ama ben size yapmayın demiyorum yapın ama fatih abinin dediği gibi en az 40-50 bin olsun anca öyle para kazanırsınız bide işci felan tutarsanız çok araştırın deneyimli işci tutun ben bunları diyorum...

rocky link=topic=65326.msg740246#msg740246 date=1367873505' Alıntı:
Kaç binlik bir tesis kurmak istiyorsun? gönlünde olan ?
aynen
bigtiger88 link=topic=65326.msg740245#msg740245 date=1367873395' Alıntı:
bu işe başlamak, hibe destek programarından yararlanmak için en az kaç tl birikimim olması gerekir?
kaç binlik yapacaksınız ona göre bi fiyat verelim