Traktörden gelen acayip ses

arkadaşlar geçen bir konu açmıştım yakıt sarfiyatı ile ilgili sanırım ben mi çok düşüyorum üstüne yoksa nazarmı deydi bilmiyorum cçr-*-s traktör 2000 dd kadar gaz verdiğimde düz yolda bir sıkıntı yok fakat son gaz vererek yolda bir kaç dk ilerledikten sonra sanki çekiş düşüyormuş gibi motorda bir ses azalması sonra tekrar yükselmesi şeklinde dalgalı bir seyir izliyor sonra gazı düşürdüğümde motor stabil çalışmasına devam ediyor . acaba filtreierde bir tıkanıklık olabilirmi 200 saatte bir bakım yaparım ve bakım saatinin gelmesine de yaklaşık bir 80 saat kadar var. saygılarımla

Ynt: Traktörden gelen acayip ses

mazot filtersi şişmiş kardeş traktör aşırı güce bindiğinde yeterli basınç olmadığğı için gaz kesiyor

tavsiyem iki filtreyide değiş sorun çözülecektir :)
yeni motorlar pek bir nazlı oluyor az basınçsız mazot gelse gazı kesiyorlar sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa
yazın traktörün takım sandığında iki tane yedek filtre ile geziyorduk....

Benim Tahminimce Arkadaşlarında Dedigi Gibi Ya Filtrelerde Sıkıntı Var Ya Da Mazot Boruları Veya Depo Da Tıkanıklık Var... Bu Tıkanıklık Düsük Devirlerde Yeterli Mazot Gelecek Sekilde Tıkalı... Tam Gaz Basınca İse Yeterli Mazot Gelmediği İçin Yazdığınız Şeyler Oluyor...
Bi Açın Bakın Eger Sorun Pislik Degilse Pompadandır...
Ama Pislik Olması Veya Filtrelerin Şişmiş Olması Yüksek Ihtimal...

Filtre Şişmesi Benimde Başıma Geldi Ama Motor Sadece Yüksek Devirlerde Kesilmiyordu... Sadece Motor Boştayken Biraz Gazlı Sekilde Çalışabiliyordu... Düşük Devirlerde De Yeterli Yakıt Gelmediği İçin Motor Yüke Geçtiği Zaman Kesiliyordu Ve Biraz Sonra Stop Ediyordu...

arkadaşlar kıymetli cevaplarınız için çok teşekkür ederim içim rahatladı sayenizde traktörüm 96 model 2756 saatte ilk defa böyle bir olay ile karşı karşıya kaldım bu hafta filtreleri alıp değişimi yapacağım inşallah, değişimden sonra da durumu buraya yazacağım