BİZİM AKHİSAR ARPA ÇEŞİDİ 6 SIRALI KURU ARAZİDE

Ynt: BİZİM AKHİSAR ARPA ÇEŞİDİ 6 SIRALI KURU ARAZİDE

Maşallah güzel gorunuyor Kıraca ektınız dimi? Hangı yorelere uygun acaba bu arpa cesıdı Daha once ektınız mı verım durumu nasıldır? Seneye kıraca 6 sıralı dusunuyorum ama eskısehır yoresınde ekılen 6 sıralılardan pek randıman alamadılar nedense o yuzden cekınıyorum....

coyote26 link=topic=65389.msg740890#msg740890 date=1368034851' Alıntı:
Maşallah güzel gorunuyor Kıraca ektınız dimi? Hangı yorelere uygun acaba bu arpa cesıdı Daha once ektınız mı verım durumu nasıldır? Seneye kıraca 6 sıralı dusunuyorum ama eskısehır yoresınde ekılen 6 sıralılardan pek randıman alamadılar nedense o yuzden cekınıyorum....

sağ olun bu sene bu akhısar tohumunu kopperatıften aldım ekenler memnun kalmış bizde denıyelım dedık inşallah biçtiğimizde paylaşırım buarazide aham şaham değil ama arpa güzel gözüküyor şimdilik

Hermiyas link=topic=65389.msg740891#msg740891 date=1368034980' Alıntı:
Kolay gelsin, Mewlam gönlünüze göre wersin...

sağ olun

sizin topraklar daha verimli kırmızı et torak resimde görüldüğü kadarıyla bizim buralarda pek sizin ki kadar vermez ben tigemin 6 sıralı arpasını ektim (kıral 97 ) 500 kg civarı verdi iyi yerlerde ancak zayıf yerlerde diğer arpadan( 2 sıralı ) az verdi birazda normal arpalara göre dane olarak ufaktı satarken sorun oluyordu o yüzden birdaha ekmedik ama iyi bir çeşit ve toprak seçmeyen bir 6 sıralı arpa bulursam ekmeyi düşünüyorum...