MF178 ÇİFT SÜRÜMÜ :)

Ynt: MF178 ÇİFT SÜRÜMÜ :)

Manşallahı var kıymetini bil gaza gelip 4x4 alacam diye yok parasına satma aramızdaki birçok kişi bu hatayı yaptı eski traktörlerini arıyo çok pişmanlar ama söyleyemiyolar çünkü avuç dolusu para verdiler...Eger değiştirmeyi düşünürsen bunu satma bi kenarda dursun 2. traktör olarak sakla....

ÇeLişki_37 link=topic=65400.msg741300#msg741300 date=1368116447' Alıntı:
Kolay gelsin güzel gidiyor mf. Kim kaldı eskilerden satanlar çok pişman :) Ayrıca ön konsolu göremedim poverlimi traktör ?
yok kardeş traktörü yıllar önce aldığımda ilk sahibi söktürmüş poweri

tumosannn link=topic=65400.msg741325#msg741325 date=1368119326' Alıntı:
power dedıgınız nedır turbo mu ?

Power vitesi ikiye bölüyor hızlı yavaş olarak. 3 viteste power açıkken taksi gibi yaklaşık 70 km/s hıza çıkıyor traktör. Ben hıc kullanmadım powerli bir mf ama kullananlar bazen cıftte, veya böyle traktörün zorlanacağı durumlarda açtıklarını soyluyorlar. Ama power açık traktörün kompresörü iptal oluyor türkiyeye dışarıdan gelen 100 serisi mf lerin 165.168.175.178.188 gibi modellerinde opsiyonel olarak sunulmuştur. Ancak 185 de varmı bılmıyorum cunku gordum 185 lerde power yoktu. Traktör baş aşağı kompresör yapmayıp boşta gider gibi kendini saldığı için kullanamamış bizim milletimiz. Çünkü gerekli bilgilendirme yapılmamış dışarı gecen serbest bir şeklde gümrükten traktör geçirebildiği için traktörü kapan gelmiş buradada altın gıbı satmış. Ancak hale poweri düzgün çalışan mf ler mevcut ve çok değerliler :)

Hatta yabancı sıtelerde bahsedılıyor google translate ile çevirdim biraz :)

Yazının orjinali bu; I recently bought a Massey ferguson 168 multipower, but the multipower is stuck in low. My question is, does this cause any problems if I use the tractor just in low,beside that I don ' t have enginebrake?does this cause anything bad to the engine...?

Çevirisi ise ; Geçenlerde bir Massey Ferguson 168 multipower aldım ama multipower düşük kalmış. Sadece düşük traktör kullanıyorsanız bu ben motor freni yok yanında, herhangi bir sorun neden olur? Benim soru, motora kötü bu neden bir şey yok ...?

İşte zamanında aldığımız 175 mf ' nin sorunu bunun aynısıymış traktör power açık şekilde kalmış kapanmıyormu. Baş aşağı motor freni olmuyor power açıkken. Power direksiyon solundaki şartel oluyor gri renki buradan acıp kapanıyor. Resim alıntıdır.

ismail_17 link=topic=65400.msg741944#msg741944 date=1368257946' Alıntı:
Güzel traktör bunlarda pedalları çok ters gaz pedalı ileride debriyaj geride. 165 yarım çamurluk kullandım kayın pederimin ot slaj makinesine koştum çok uyumlu ama eski model zor , kuyruk mili debriyajı sorun 165 ler yolda da çok yavaş.

Haklısın abi ama ben 135 ile çift sürdüm vede gübre cektım yolda giderken rahat gelmıstı bana bıde o debrıyajın onune ayağını koydumu yayıla yayıla sürüyordum traktörü :) Hidrolik direksiyon takılmıştı ama manevrası cok azdı cekısıne ıse resmen hayran kaldım aynı yerde 1-2-3 gidebiliyordum bende onu anlamadım. Mesela fiatlarda yüksek vites attığın zaman traktör bayılıyor vs. ama mf de öyle bir sorun yoktu traktör cekmem demiyordu.

ÇeLişki_37 link=topic=65400.msg741952#msg741952 date=1368258946' Alıntı:
Haklısın abi ama ben 135 ile çift sürdüm vede gübre cektım yolda giderken rahat gelmıstı bana bıde o debrıyajın onune ayağını koydumu yayıla yayıla sürüyordum traktörü :) Hidrolik direksiyon takılmıştı ama manevrası cok azdı cekısıne ıse resmen hayran kaldım aynı yerde 1-2-3 gidebiliyordum bende onu anlamadım. Mesela fiatlarda yüksek vites attığın zaman traktör bayılıyor vs. ama mf de öyle bir sorun yoktu traktör cekmem demiyordu.

mf 135 ın romorkculugu cok ıyıdır senın 480 ı ıkı kez solllar yukte ama çiftete sen sollarsın cunku fıatların arkası agırdır ;D

ÇeLişki_37 link=topic=65400.msg741938#msg741938 date=1368256950' Alıntı:
Power vitesi ikiye bölüyor hızlı yavaş olarak. 3 viteste power açıkken taksi gibi yaklaşık 70 km/s hıza çıkıyor traktör. Ben hıc kullanmadım powerli bir mf ama kullananlar bazen cıftte, veya böyle traktörün zorlanacağı durumlarda açtıklarını soyluyorlar. Ama power açık traktörün kompresörü iptal oluyor türkiyeye dışarıdan gelen 100 serisi mf lerin 165.168.175.178.188 gibi modellerinde opsiyonel olarak sunulmuştur. Ancak 185 de varmı bılmıyorum cunku gordum 185 lerde power yoktu. Traktör baş aşağı kompresör yapmayıp boşta gider gibi kendini saldığı için kullanamamış bizim milletimiz. Çünkü gerekli bilgilendirme yapılmamış dışarı gecen serbest bir şeklde gümrükten traktör geçirebildiği için traktörü kapan gelmiş buradada altın gıbı satmış. Ancak hale poweri düzgün çalışan mf ler mevcut ve çok değerliler :)

Hatta yabancı sıtelerde bahsedılıyor google translate ile çevirdim biraz :)

Yazının orjinali bu; I recently bought a Massey ferguson 168 multipower, but the multipower is stuck in low. My question is, does this cause any problems if I use the tractor just in low,beside that I don ' t have enginebrake?does this cause anything bad to the engine...?

Çevirisi ise ; Geçenlerde bir Massey Ferguson 168 multipower aldım ama multipower düşük kalmış. Sadece düşük traktör kullanıyorsanız bu ben motor freni yok yanında, herhangi bir sorun neden olur? Benim soru, motora kötü bu neden bir şey yok ...?

İşte zamanında aldığımız 175 mf ' nin sorunu bunun aynısıymış traktör power açık şekilde kalmış kapanmıyormu. Baş aşağı motor freni olmuyor power açıkken. Power direksiyon solundaki şartel oluyor gri renki buradan acıp kapanıyor. Resim alıntıdır.

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-182/multipower-bilmeyenler/

Burda poweri bucuk olarak sölemıs bils-*-

tumosannn link=topic=65400.msg742080#msg742080 date=1368286115' Alıntı:

Aynı olay işte abi. Buçuklu şanzımanda bir düz vites birde o vitesin buçuğu var. Yalnız buçuklu traktörde buçuğa çektimmi yavaşlıyor burda power açtın zaman gene vıtesın bucuguna takmış oluyorsun ama traktör hızlanıyor. İsimleri aynı sadece işlevleri ters.

tumosannn link=topic=65400.msg742079#msg742079 date=1368285655' Alıntı:
mf 135 ın romorkculugu cok ıyıdır senın 480 ı ıkı kez solllar yukte ama çiftete sen sollarsın cunku fıatların arkası agırdır ;D

Haklısın romorkculugu iyi olduğundan fiata kepçe 135 e romork yapıyoruz aldığımızda. Fiatında arkası ağır onler hafıf ama ağırlık+jantalara ağırlık taktımı sorun cozuluyor zaten fiata öyle fazla yük atamıyoruz hıdrolıkliler pek kuvvetli değil ama salmıyor. 135 hidrolikleri daha iyi ama salıyor.

gocabolulu link=topic=65400.msg742315#msg742315 date=1368308353' Alıntı:
kesinlikle çok tarafsız ve doğru bir açıklama yapmışsın..

Teşekkür ederim abi burada üyeler traktörler hakkında az ve ya çok bilgili ama sitede online kısmına baktığımız zaman ziyaretçi üye sayısının 5 katı neredeyse. O yüzden objektif yorum yapıyorum :)