ucuz mazot

Ynt: ucuz mazot

el altından satılan mazot oluyor 3 lıraya fln ama 2 bılemedın 3 canta anca oda cok nadır denk gelıyor...En ıyısı TRAKKULUP olarak Gemicik Alalım mazot stogu yapıp Kış sonu pay sahıplerıne ulestırırız :) :) Nede olsa gemı yada yat sahıbı olmak bır ıhtıyac bu ülkede....

coyote26 link=topic=65431.msg741245#msg741245 date=1368111972' Alıntı:
el altından satılan mazot oluyor 3 lıraya fln ama 2 bılemedın 3 canta anca oda cok nadır denk gelıyor...En ıyısı TRAKKULUP olarak Gemicik Alalım mazot stogu yapıp Kış sonu pay sahıplerıne ulestırırız :) :) Nede olsa gemı yada yat sahıbı olmak bır ıhtıyac bu ülkede....
gemıcık alsak gemıye vergı uygulanır bu ulkede :D

tekne sahipleri limandan aldıkları mazotu kactan alıyorlar acaba bildigim kadarıyla vergiden muaflar yaklaşık 1 tl ye geliyormus ama emin degilim aslında bu baslıgı acarken bunu düşünmüştüm.bilen duyan varmı arkadaslar.napalım bunları düşünmeye basladık artık

dediğiniz şekilde oluyor adam gidiyor tekne alıyor o tekne belgesiyle aldığı mazotu gidiyor traktörüne koyuyor vergi falan olmadığı için 1 liraya denk geliyor. Üniversite için tekirdağ şarköyde(deniz kenarı bir ilçe) okuduğum zamanlarda köylerinde bu uygulamayı yapan tanıdıklarım vardı. Ben yapmadım çünkü biz senede ortalama 6 7 ton mazot harcıyoruz ve okuduğum yerle bizim köyün arasında 180 km vardı ordan aldığım mazotu köye getirmek uğraştırırdı beni

10 numara yerine biodizel kullanmak daha mantıklı.Ya atık yağdan yapacaksın ya da tarlaya ihtiyacın kadar kanola ekip yağını direkt ya da biodizele çevirerek kullanacaksın.

Gerekli tertibatı kurarsanız yani pompaya zarar vermemesi için yağın mazot kadar temiz ve ince olması gerekiyor.Onun içinde hazır kitleri felan var yani.Araştırınca bulunacak tipten hatta kendiniz bile yapabilirsiniz.

Yağ bilindiği gibi akışkanlığı azdır bunun için yağın ısıtılması gerekir kış aylarında.Depoya bir düzenekle bu işlem çözülebiliyor.Aracın orjinal donanımına zarar vermek istemiyorsanız çıkma parçalarla deneme yapabilirsiniz.

Yoksa devletin vereceği destekten anca köstek olur.Yarı yarıya hatta daha da fazla kar edersiniz benim araştırdıklarıma göre...

Magna Carta link=topic=65431.msg743744#msg743744 date=1368558737' Alıntı:
10 numara yerine biodizel kullanmak daha mantıklı.Ya atık yağdan yapacaksın ya da tarlaya ihtiyacın kadar kanola ekip yağını direkt ya da biodizele çevirerek kullanacaksın.

Gerekli tertibatı kurarsanız yani pompaya zarar vermemesi için yağın mazot kadar temiz ve ince olması gerekiyor.Onun içinde hazır kitleri felan var yani.Araştırınca bulunacak tipten hatta kendiniz bile yapabilirsiniz.

Yağ bilindiği gibi akışkanlığı azdır bunun için yağın ısıtılması gerekir kış aylarında.Depoya bir düzenekle bu işlem çözülebiliyor.Aracın orjinal donanımına zarar vermek istemiyorsanız çıkma parçalarla deneme yapabilirsiniz.

Yoksa devletin vereceği destekten anca köstek olur.Yarı yarıya hatta daha da fazla kar edersiniz benim araştırdıklarıma göre...
en güzeli çıkma bi pompa ondan sonra ne katacaksan kat
eski düzzene çevirecek olursan enjektörleri temizlet sibob kapağını kaldır temizlet tamamdır

55-46 link=topic=65431.msg743752#msg743752 date=1368559670' Alıntı:
en güzeli çıkma bi pompa ondan sonra ne katacaksan kat
eski düzzene çevirecek olursan enjektörleri temizlet sibob kapağını kaldır temizlet tamamdır
Aynen biraz araştırmak bazı şeyleri denemek lazım.Çok ciddi maliyet avantajı getirecek nihayetince.Mazotu 4 liraya mı almak iyi yoksa 1.5 liraya mı almak iyi.Cevap basit :)