5455 ön hidrolik

5455 alırken öndeki hidrolik sistemi de almak istiyorum bunun fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Öndeki malzemeyi kaldırıp indirmek için ayrı bir kol mu var yoksa tek kolla hem ön hem arkamı yönetiliyor?
fotoğrafıda bu

Ynt: 5455 ön hidrolik

Sempatiq1 link=topic=65485.msg742030#msg742030 date=1368273168' Alıntı:
Abi Sen İyi Heveslendin Al Getir Artık Şu Makinayı Bizde Sabırsızlanmaya Başladık :D
Buğday ve ayçiçeklerini bi biçelim önümüzü görelim buğday ekim zamanından önce alıcam kısmetse :) Kredi hazır zaten 2 3 günde çıkar onda bir sorun yok ama önce önümü görmek istiyorum :)

Ön hidrolikte her aletle takılabiliyor. Mesela aşağıdaki resimleri koyuyorum.

r2z002184_942x458.jpg

Gördüğünüz otuyu biçiyor.

gubre-serpme.jpg

Gübre serpme aleti ön hidrolikte takıp dağıtabilir.

Her çeşitle tek traktöre işi yapabileceği var.

JohnBoz link=topic=65485.msg742033#msg742033 date=1368273604' Alıntı:
Ön hidrolikte her aletle takılabiliyor. Mesela aşağıdaki resimleri koyuyorum.

r2z002184_942x458.jpg

Gördüğünüz otuyu biçiyor.

gubre-serpme.jpg

Gübre serpme aleti ön hidrolikte takıp dağıtabilir.

Her çeşitle tek traktöre işi yapabileceği var.
Öne ciguli arkaya goble takıp tek seferde ayçiçek yerleri karıştırılabilir. Ben onu düşünerek ön hidrolikli almak istiyorum.

Alacağın bayiye danis bence en sağlıklı bilgiyi o verir. Süper olur 5455 e çok yakışıklı olur. Ama tarlaların biraz büyük olması lazım malum dönüşlerde sorun olur. Merak ettim bende sadece hidrolik takılırmi acaba yoksa kuyruk mili ile beraber paket mı oluyor :s

Ciguli kelimesi ilk defa duyuyorum. Ancak google amcada bir kişi ünlü çıkıyor. Sap kırma aleti ön hidrolikle rahatça takabilirsin. Ön hidrolikle pulluk takarsa motor zorluyor ve bağırır.

ademin link=topic=65485.msg742058#msg742058 date=1368279064' Alıntı:
Alacağın bayiye danis bence en sağlıklı bilgiyi o verir. Süper olur 5455 e çok yakışıklı olur. Ama tarlaların biraz büyük olması lazım malum dönüşlerde sorun olur. Merak ettim bende sadece hidrolik takılırmi acaba yoksa kuyruk mili ile beraber paket mı oluyor :s

Ön PTO, Ön Hidrolik, Ön Süspansiyon ayrı ayrı da komple takım olarak da alınabilir. Takım olursa hesaplı olur, ayrı ayrı pahalıya gelir, bazılarıda sonradan takılamaz, fabrika sewiyesinde takmak gerekir.... We ayrı ayrı hidrolikler ile yönetilirler. Alırken öne mutlaka en azından çift hidrolik çıkışı almakta fayda war....

Hermiyas link=topic=65485.msg742110#msg742110 date=1368291765' Alıntı:
Ön PTO, Ön Hidrolik, Ön Süspansiyon ayrı ayrı da komple takım olarak da alınabilir. Takım olursa hesaplı olur, ayrı ayrı pahalıya gelir, bazılarıda sonradan takılamaz, fabrika sewiyesinde takmak gerekir.... We ayrı ayrı hidrolikler ile yönetilirler. Alırken öne mutlaka en azından çift hidrolik çıkışı almakta fayda war....
Öne 2li çıkış bide sadece hidrolik tertibati olsa olur şahsen benim olsa. Maliyet hakkında bilen duyan olsada bi bilgi yazsa buraya iyi olurdu :)

5455 gerçekten harika bana göre kapasitesinin üstünde iş yapıyor ancak orjinal alacaksan ön pto lu 3 nokta askı sistemli ve valf çıkışlarıyla birlikte en az 4-5 bin euro gibi bi rakam ilave olur traktörüne bence izmirde bunu sonradan takan firmalar var 3 bin tl ye o daha mantıklı

Ön ve arka ayrı çalışıyor. Aşağı yukarı ön hidrolik sistemi PTO ile beraber 7.000 Euro civarı tutar. PTO gerekmez diye düşünülürse, o zaman daha ucuz olacaktır. İş ihtiyacına göre düşünüp almak gerek. 5455 ' te ön PTO ot biçme makinalarında falan kullanılabilir. Onun dışında sap parçalama olabilir. Başka faydası olmaz. Diğer mikser tarzı falan ekipmanları kombine yapmak için traktör ufak kalacaktır. O yüzden önüne mikser arkaya mibzer falan zorlayabilir. Yani PTO bu dediğim iki iş haricinde pek fayda sağlamayabilir. İyi düşünüp ona göre almakta fayda var. Sadece bizim bölge şartlarında ciguli ' de ve önden merdane, tırmık tarzı işlerde faydalı olur. Onun içinde PTO ' ya gerek yok...

yardımlar için teşekkürler arkadaşlar ciguli işinde sadece kullanmayı düşünüyorum sapla samanla işim olmuyor hayvancılıkla uğraşmıyorum şuanlık kombine olarak öne ciguli arkayada goble takıp 2 traktörle yapıcağım işi tek traktörle yapmayı düşünüyorum. Allah kısmet ederse bi aksilik olmazsa 5455 alıcağım kesin zaten önünede hidrolik taktırsam nasıl olur diye düşünüyordum fiyatıda 10 15bin artar diye düşünmüştüm düşündüğüm gibi çıktı alıcağım zaman ön hidrolikli alıcam sanırım sitede tek olucam :)

5455 ön hidrolik planım biraz ertelendi yeni tarla aldığım için kendimizi sıkıştırmak istemiyoruz. Yılbaşından sonra şubat mart gibi inşallah 5455 ön hidrolikli 2014 model traktörümle aranızda olucam :)

nailyetek link=topic=65485.msg745673#msg745673 date=1368986356' Alıntı:
Ön Hidrolik opsiyonel; 3540 Euro,
Ön PTO opsiyonel; 3560 Euro,:) Orjinal Agco fiyatları
bilgi için çok teşekkürler bunu öğrenmem iyi oldu :) pto lazım değil bize çünkü hayvancılık yapmıyoruz ot biçenler için pto iyi olur önede arkayada takıp biçerler ön hidroliğin 3540 euro olması güzel fiyat fazla değil uygun