AYÇEKİRDEGİ SARARMA ACİL YARDIMMMM

Ynt: AYÇEKİRDEGİ SARARMA ACİL YARDIMMMM

arkadaşlar bu tarlaya ekimde haşaş ektik ekmeden önce ot ilacı attık 3 ay boyunca ne bir tane ot nede afyon çıktı nisan 10 da ayçiçegi ektik çekirdekler hiç gelişmedi aksine sararmaya başladı çok kötü bir durumda ne yapmalıyım arkadaşlar ilk defa başıma böyle birsey geldi ne yapabilirim

barış pala link=topic=65495.msg742122#msg742122 date=1368292580' Alıntı:
bozup tekrar ekmeyi düşünüyorum nasıl olur ki :S :S :S :S
cok basit bişeyse gerek yok demir ekiskligi cinko eksikligi kükürt eksikligi sararmaya neden olabilir bunlardan biriyse yeni ektiginiz üründe aynısı olur haşhaşın ot ilacını attıysanız onuda araştırın bazı ot ilacları uzun süre durabiliyor

SEYİT link=topic=65495.msg742125#msg742125 date=1368292814' Alıntı:
cok basit bişeyse gerek yok demir ekiskligi cinko eksikligi kükürt eksikligi sararmaya neden olabilir bunlardan biriyse yeni ektiginiz üründe aynısı olur haşhaşın ot ilacını attıysanız onuda araştırın bazı ot ilacları uzun süre durabiliyor
ot ilacından diye tahmin ediyorum bir köşesine atmamıştım orda bir şey yok ot ilacındansa nasıl olacak ilk defa böyle birsey başıma geldi

gezegen link=topic=65495.msg742129#msg742129 date=1368293061' Alıntı:
bencede hiç vakit kaybetmeden yaprak tahlili yaptır sebebi çıkar ona göre müdahale edersin
tarla 3 parça yan yana sadece birinde bu sorun var afyona atılan ot ilacı biraz fazla gelmişti afyon dahi çıkmamıştı nasıl çözerim bunu yaprakla veya çinko bor eksikligi oldugunu sanmıyorum

pursuit yada onun türevlerinden birsidir. haşhaş öldüğüne göre dozu aşmışsın.Afyonu bozarken derin sürüm yaptın mı. çekirdek bağzan strese giriyor.yapraktan sulu gübre uyguladın mı geçiyor.

Hemen sonra----------Nohut, mercimek, bezelye, yerfıstığı, soya fasulyesi, kuru fasulye
4 ay---------------------Buğday, arpa, çavdar, kuru ve taze fasulye
9.5 ay-------------------Mısır, tütün
18 ay--------------------Pamuk, darı, yulaf, marul, yonca, tatlı mısır
24 ay--------------------Diğer bitkiler

evet büyük ihtimalle pursuit di.. derin sürüm yaptım ilk çıkışta iyi bir sorun yoktu sonradan baya kötü oldu bozmayı tekrar ekmeyi düşünüyorum aklıma yine aynı olur mu geliyor bils-*- bils-*- bils-*-

barış pala link=topic=65495.msg742153#msg742153 date=1368294448' Alıntı:
evet büyük ihtimalle pursuit di.. derin sürüm yaptım ilk çıkışta iyi bir sorun yoktu sonradan baya kötü oldu bozmayı tekrar ekmeyi düşünüyorum aklıma yine aynı olur mu geliyor bils-*- bils-*- bils-*-
ektikten sonra yağmur yağdı mı.tohuma mantar ilacı koydun mu

1 er hafta arayla 3 defa farklı farklı yaprak gübresi uygulaması yaparsan belki kurtara bilirsin, bozup eksende ilacın etkisi geçmez.