SARIGÖLDE DOLU FACİASI.

Ynt: SARIGÖLDE DOLU FACİASI.

bunlara tanık olan birisi olarak söyliyim .. 3 gündür bende arazi arazi geziyorum arkadaşlarla konuşuyorum .. bu memleketin çiftçisi ürününde bir çok afet gördü .. seldir doludur dondur .. bu kadar büyük bir afet yaşanmadı hiç .. alaşehir ve sarıgöl enkaz gibi arkadaşlar buna emin olun yani .. allah dünyanın hiçbir yerinde hiçbir allah kuluna böyle bir felaket yaşatmasın ..

Ali SARAÇ link=topic=65517.msg742376#msg742376 date=1368343507' Alıntı:
bunlara tanık olan birisi olarak söyliyim .. 3 gündür bende arazi arazi geziyorum arkadaşlarla konuşuyorum .. bu memleketin çiftçisi ürününde bir çok afet gördü .. seldir doludur dondur .. bu kadar büyük bir afet yaşanmadı hiç .. alaşehir ve sarıgöl enkaz gibi arkadaşlar buna emin olun yani .. allah dünyanın hiçbir yerinde hiçbir allah kuluna böyle bir felaket yaşatmasın ..
amin abi bizde bir üzüm üeticisi olarak manisalı abilerimiz kardeşlerimiz için çook üzüldük çok canım sıkıldı sizde bir hasar varmı ali abi..

eyup reis33 link=topic=65517.msg742377#msg742377 date=1368343628' Alıntı:
amin abi bizde bir üzüm üeticisi olarak manisalı abilerimiz kardeşlerimiz için çook üzüldük çok canım sıkıldı sizde bir hasar varmı ali abi..
bizim bağımız yok .. hasar elbette var buğdayda halı gibi yerde yatıyor biçerci çağırdık öne bi aparat takar biçeriz dedi .. ama biz mısır eker 3 ay sonra bir nebze teselli buluruz .. üzümcü ne yapsın ? 2-3 yıl masraf etmeye devam edip gelir elde edemiycek ? allah hepimizin yardımcısı olsun .. bağlardaki zararın yanında bizimkisi bişey sayılmaz ama bizdede durum şu şekilde ..