üretici kart hakkında düşünceleriniz.

Ynt: üretici kart hakkında düşünceleriniz.

iyi araştırmanı tavsiye ederim ben kullanıyorum bilinçli olduğum için memnunum öneğin tarım krediden 1240tl ye gübre aldıkları sırada ben bayii den 1000 tl ye alıp bu karta komisyon ile 1040 tl ye 5 ayda ödüyorum mazot alıp 5 ay sonra faizsiz ödüyorum vs vs ama öyle şimdi al harmanda öde yaparsan faizleri acaip yüksek birde söylendiği gibi gübre faizsiz değil vadeye göre bayi sizden kesinti yapıyor

birde bu kartın yılda bir llimitine göre kestiği hayat sig. vs giderleri var yaklaşık limitinin %5-%6 sı civarında

Mazot konusunda üretici kart güzel sıfır komisyonla alabiliyoruz, gübre tohum için de ticari kart kullanıyoruz oda aynı şekilde sıfır faiz ile bir yıl ertelemeli veriyor.
Peşin para almaya kalksak zaten çiftçiliği yapamayız bu şartlar altında

TnisayG link=topic=65528.msg742623#msg742623 date=1368383266' Alıntı:
Mazot konusunda üretici kart güzel sıfır komisyonla alabiliyoruz, gübre tohum için de ticari kart kullanıyoruz oda aynı şekilde sıfır faiz ile bir yıl ertelemeli veriyor.
Peşin para almaya kalksak zaten çiftçiliği yapamayız bu şartlar altında
adı nedir bu ticari kartın

deniz bank ın ki yalan dolan gubre alıyrsunuz Pankodan misal peşine %5 iskonto var yapmıyorlar dolayısıyla %5 faiz var 5 ay. Özel firmalarda %5 ila %7 arası fark alıyor. Mazotto fark yok ama peşin aldığınızda yine %7 iskontolu alabiliyorsunuz onu alamıyorsunuz dolayısıyla onada faiz ödüyorsunuz tek avantajı evrak işi yok yoksa faiz çok.

onurs link=topic=65528.msg742447#msg742447 date=1368358150' Alıntı:
iyi araştırmanı tavsiye ederim ben kullanıyorum bilinçli olduğum için memnunum öneğin tarım krediden 1240tl ye gübre aldıkları sırada ben bayii den 1000 tl ye alıp bu karta komisyon ile 1040 tl ye 5 ayda ödüyorum mazot alıp 5 ay sonra faizsiz ödüyorum vs vs ama öyle şimdi al harmanda öde yaparsan faizleri acaip yüksek birde söylendiği gibi gübre faizsiz değil vadeye göre bayi sizden kesinti yapıyor

birde bu kartın yılda bir llimitine göre kestiği hayat sig. vs giderleri var yaklaşık limitinin %5-%6 sı civarında

sağol teşekkür ederim

ben şimdilik tarım kredi ile çalışıyorum.
üretici kart 5 ay faizsiz ama.5 ay sonunda ödeyemezsen çok çılgın bir faiz var.
tarım kredi ile bir yıllık yapıyorum %10 ile. birde iyi yönü ecel kapıyı çalarsa borç siliniyor.üste para veriyorlar.çoluğa çocuğa miras borcum kalmasın yani.

sıfır faiz olaylarına kesinlikle inanmamak lazım zaten ama kartın tek avantajı şu oluyor peşin para olmadığı zamanlarda gidip tanıdık esnaftan veresiye isteyip senetle uğraşmaktansa 5ay 1 yıl öteleyip ödüyorsun borcu, banka %8 kesinti uyguluyormuş bunu bazı esnaflar sıfır komisyon ile kendileri ödüyor bazıları da %8 komisyonu da bize yüklemeye çalışıyorlar.Sonuç olarak biz çalışıyoruz yahudi bankası kazanıyor.

arkadaşım biz çıkardık bu üretici karttan 1-2 kere kullandık, sonra elimize para geçti kullanmadık ama dosya parasıydı, sigortaydı, bizden daha fazla para çıkardı.
biz yüklü meblalar almamıştık. 5 ay sonra ödemesi güzel ama bilinçli kullanmalı= denizbankta rehin bir sürü tarla olduğunu duymuştum, ne kadar doğrudur bilemem.
ziraat bankasının da benzer uygulamaları var. iyice bir araştır öyle al. kapatırkende bizden sigorta-dosya masrafı vb almıştı ve üstelik kapattıklarına dairde bir beldge vermediler, belkide halen kart açıktır????????