Netafim Flexible PolyNet™ Video

Ynt: Netafim Flexible PolyNet™ Video

Damla sulamada ara hat olarak kullanmak için cok ideal çesitli mesafelerd damla sulama hortumları girişi koyabiliyorlar
Ama ana hat kullanıı için su asamada uygun degil sanırım en fazla 3 bar basınca dayanabiliyor

unsal link=topic=65539.msg742551#msg742551 date=1368376759' Alıntı:
Damla sulamada ara hat olarak kullanmak için cok ideal çesitli mesafelerd damla sulama hortumları girişi koyabiliyorlar
Ama ana hat kullanıı için su asamada uygun degil sanırım en fazla 3 bar basınca dayanabiliyor

Merhabalar Ünsal bey, ewet doğru, ben ana hat için bir çözüm ararken gözüme çarptı, paylaşayım dedim...Bakalım yakında ana hat için de bu tarz bir çözüm bulabilecek miyim arayış içindeyim....

Sitemizde Ali Saraç arkadaşımız yanılmıyorsam bu ürünü kullanıyor, ne amaçla, ne şekilde kullanıyor bilemiyorum, görürse bi açıklarsa sewiniriz....

Ali SARAÇ link=topic=65539.msg742555#msg742555 date=1368377284' Alıntı:
ben 2 yıldır ana ve ara hat olarak kullanıyorum .. bana göre sulamada damlamadan sonra yüzyılın icadı bu .. kullanmayan bilmez ..

Der demez, Sewgili Ali açıklamış.... :) Ali hem ana hem de ara hat olarak kullanıyorsun, bize biraz detaylı olarak anlatırsan özelliklerini falan sewiniriz....Şimdiden ilgin we zamanın için teşekkür ederim....

Hermiyas link=topic=65539.msg742558#msg742558 date=1368377415' Alıntı:
Sitemizde Ali Saraç arkadaşımız yanılmıyorsam bu ürünü kullanıyor, ne amaçla, ne şekilde kullanıyor bilemiyorum, görürse bi açıklarsa sewiniriz....
mısır damlama sulamasında kullanıyorum Ana ve Ara hat olarak .. gerçekten memnunum .. 2500 metre hortum bir romorkun icinde duruyor .. bir günde serilip bir günde toplanıyor (ki bu 200 dekar icin geçerli ) .. kurulum ve toplaması cok kolay oldukca dayanıklı .. düzgün kullanılırsa 10 sene garanti gider .. patladıgı yerden yama yapmak cok kolay .. anlatmakla bitmez .. fiyatı yarı yarıya ucuz .. ama ünsal abinin dediği gibi .. max 3 bar .. bana 2 bar yettiğinden benim icin uygun ..

Netafim adana fabrika teknik ürün muduru arkadasım bende gecen hafta ana hat olarak aklıma geldi onu aradımana hat olarak kulanabilirmiim diye
Daha once benim arazilere bakmaya gelmislerdi kuyu cıkısnda bende ki basınc 5 bar Ve 110 ton/saat su olculdu yani 5 inclık su Mumkun degil 5 bar ve 125 lik polynet /flatnet bu bara dayanmaz dedi arge calısmalrı suruyormus
Poelsan firmasının layflat adı altında satısa sundugu bir urun var websitesinde 6 inc boru 6atu ye kadar dayanır diyo

Bende ana boruları yeraltına almayı dusunuyorum pvc ve hdpe100 borular için teklif topladım
Pvc ler conta baglantılı. Hdpe100 borular alın kaynaklı (ısıl işlem ile birleştiirliyor tek parca boru gibi oluyor)
Pvc nin yaklasık maliyeti anahtar teslim 15 tl/mt
hdpe100 un ise 21 tl/mt
Ne fark var derseniz contadan kaynaklı sızıntı olayı olmuyor. Hdpe100 borularda bildigimiz belediyelerin yerlaltına dosedigi su sebeke hattı gibi

nabolant link=topic=65539.msg743049#msg743049 date=1368453765' Alıntı:
Ali bey bu boru traktör çiğnemesine dayanıklı mı acaba yani bağda sersek bir sezon boyunca ilaçlama filan yaparken üzerinden geçmek gerek dayanır mı ?
Borunun altında taş falan olmadığı sürece dayanır herhalde ama bağ için sabit gömülü sistem daha iyi bence