Fırtına ve yağmur sonrası buğdayların durumu

Ynt: Fırtına ve yağmur sonrası buğdayların durumu

teşekkürler zaten tetikte bekliyorduk aşırı boy yapmıştı yaklaşık 1,5 mt sulama yaparken bile çekincelerimiz vardı. Hayırlsı olsun basaklar tane doldurmuş durumda bölgede rutubet pek olmuyor hava ısınırsa kurur gibi geliyor bakalım artık
tarsim sigortasına başvurduk gelsinler değerlendirsinler durumu

Ynt: Fırtına ve yağmur sonrası buğdayların durumu

bölgede ağırlıklı olarak Ceyhan-99, adana-99 ve makarnalık buğday ekiliyor bu yıl cemreyi denedik tigem ceylanpınarda gecen yıl tarlada görme sansımız olmuştu gösterişli bir buğdaydı. verimide tigem sartlarında 700 kg/da civarındaydı. ekmeden once tohumu geliştiren guneydogu tarımsal araştırma geliştirmeye sordum gübre reaksiyonu yatmaya dayanımını sorun olmayacağını söylemişlerdi
bölgede genel olrak makarnalık buğdaylar ve cemre buğdaylarda yatma var. Ceyhan-99 adana-99 larda herhangi bir problem gorunmuyor
bu işlet nasip kısmet çiftçilik gözüyle bakarsak buğdaya hizmette kusur etmedik. ilacı gübresi tarla hazırlması herseyi en iyi ssekilde yapıldı. geriside nasip kısmet
bölgede borsa aktif değil un fabrikalarıda her nedense hep dusuk kalite olcuyorlar buğdayı. ben hasat ettiğim zaman numune alıp başka bölgedeki fabrikalara gönderiyorum analiz için elimde malinin değerleri olunca pazarlık etme sansı oluyor