Büyükbaş hayvan gübresi römorka yükleme tekniği?

vcc

26.09.2012
336
229
TOKAT

Değerli forumdaşlar;
Büyükbaş hayvan çiftliğinde açık vaziyette havuz gibi imal edilmiş bir gübre havuzundan römorka yükleme yapabilmek için (özellikle kış döneminde cıvık formda olan gübreleri) hangi teknik kullanılmalı?Elbette bu konudaki amaç tek başına bir kişinin bu işi görebilmesini sağlayacak tekniktir(kepçeyle vb... yüklemeyi kastetmiyorum) helezon (buğday yükleme helezonu gibi) yada bant sistemi benzeri bir çözüm olurmu? mümkünmüdür? örneğini gören bilen varmıdır? nereden temin edilir?

Teşekkürler, saygılar.

Ynt: Büyükbaş hayvan gübresi römorka yükleme tekniği?

vcc link=topic=65564.msg743003#msg743003 date=1368448209' Alıntı:
Değerli forumdaşlar;
Büyükbaş hayvan çiftliğinde açık vaziyette havuz gibi imal edilmiş bir gübre havuzundan römorka yükleme yapabilmek için (özellikle kış döneminde cıvık formda olan gübreleri) hangi teknik kullanılmalı?Elbette bu konudaki amaç tek başına bir kişinin bu işi görebilmesini sağlayacak tekniktir(kepçeyle vb... yüklemeyi kastetmiyorum) helezon (buğday yükleme helezonu gibi) yada bant sistemi benzeri bir çözüm olurmu? mümkünmüdür? örneğini gören bilen varmıdır? nereden temin edilir?

Teşekkürler, saygılar.

Sivi gibre dagitma tankeri diye bakarsaniz nette bir cok fiirmada var kuyudan cekme isinide elektrikli motorla calisan sistem mevcut

Pompa Yardımıyla Sıvı Gübre Tankerine Yüklenebilir... Eğer Baya Cıvık Bir Formdaysa...
Sıvı Gübre Dağıtma Tankeri Varsa Zaten Onda Pompa da Mevcuttur Diye Düşünüyorum...

Bizim köyde Modern çiftliklerin bulunduğu bi kooperatif var onların hepside helezonla çekiyor ama bu normal buğday helezonu gibimi yoksa içerideki mekanizasyon lastik filanmı hiç bilmiyorum.