tarla kıredisi

arkadaşlar tarla kıredisi alan arkadaşlar varmı ben biladerimin hisselerini almak istiyorum abi yabancı almasın baba tarlalarımızı diyor öneri ve tecrübelerinizi esirgemeyin

Ynt: tarla kıredisi

şu 1 hafta içinde 140.000 tllik tarla almak için kredi kullandım bunların bazıları %5 faizli önerim %5 faiz diliminden kredi almanız alıcağınız tarla başka tarlanıza sınırsa 4 5 sene ödemeli kredi verebiliyorlar. kaç para kredi çekmeyi düşünüyorsunuz?

doktorsihirbaz link=topic=65589.msg743690#msg743690 date=1368554972' Alıntı:
şu 1 hafta içinde 140.000 tllik tarla almak için kredi kullandım bunların bazıları %5 faizli önerim %5 faiz diliminden kredi almanız alıcağınız tarla başka tarlanıza sınırsa 4 5 sene ödemeli kredi verebiliyorlar. kaç para kredi çekmeyi düşünüyorsunuz?
25000 iki tarla 20 dönüme yakın banka şartlarını merak ediyorum

hacımemiş link=topic=65589.msg743848#msg743848 date=1368579573' Alıntı:
25000 iki tarla 20 dönüme yakın banka şartlarını merak ediyorum
50.000 e kadar 1 sene sonra ödemeli %5 faizli kredi alabilirsiniz. masraflar 1000 lira gibi tutuyor tapuda 2 tapu olduğu için 1000lirada o tutar bunlarıda hesaplayıp kredi çekmenizde fayda var ben olsam hazır çekmişken 30.000 çekerim 27bin kredi ve masraflara gidicek zaten 2 3 binde size kalır bi ihtiyacınız varsa onu karşılarsınız.

tarım kredi koop. borç olması bir sorun teşkil ediyor mu arkadaşlar? ziraat genelde verdiği kredilerde tarım krediye borç olmamasını istiyor. bir de tarlanın değerini kim biçiyor krediyi neye göre veriyor. bir de parayı verdi diyelim hadi benim o parayla tarlayı alıp almadığımı nasıl biliyor. kontrol mekanizması nasıl işliyor? bunu şunun için soruyorum dedemin tarlalarını alacağız mahkemeden bunun için para yatar yatmaz alamayabiliriz sonuçda mahkemede bir süreç işliyor.

tarım krediye borcu bilemem ama tarlanın değerini banka biçiyor yani bankada bankanın taktir ettiği değerleri gösteren bir defterleri var tarlanın tapu veya fotokopisini götürüyorsun deftere bakıp o mevkilerde dölümüne ne kadar para verebileceklerini söylüyorlar . tarlayı satın aldıktan sonra satıcı parasını bankadan almadan önce tarlayı ipotek edip satana parayı ödüyorlar. ha misal yani banka dölümüne 3 tl fiyat biçti sen tarlayı 5 tl den aldın aradaki 2 tl lik kısmı cebinden adama ödüyorsun.ancak tarlayı 2tl den aldınsa aradaki 1tl yi ister kredilendirebiliyorsun istersen 2 tl den krediyi kullanabiliyorsun . mahkemelik süreci bilmiyorum.