Bir Devir Sona Eriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
20.03.2013
3,516
16

Bir Devir Sona Eriyor
Türkiye, 52 yıldır IMF ' ye olan borcunun son dilimini bugün ödeyerek defteri kapatıyor.

Ynt: Bir Devir Sona Eriyor.

Arkadaşlar bence IMF ye olan borcumuzun bitmesi vergi anlamında bize kazanım sağlamayacak. Ama ülkemizin itibarı ve istikrarı açısından kazanım sağlayacağı aşikar

Hıkaye mazot gubre ılac tohum bı hesaplayn bakaym ne ekıp ne kaznıyorsunz... Butu medya bunların elınde saf koyluyu kandırıyorlar... Bakalm obur dunyada kımı kandıra bılecekler... Allahın abdestsz namaz kılanları...

IMF ye bitmesi hiç bir anlam ifade etmıyor iç borç var dış başka borçlar var. Vergi falan düşme diyebirşeyde olamaz farkındaysanız Vergiler artıyr harçlar artıyor açık büyüdüğü için. Bir ülkenin ekonomisinin iyi veya kötü olması Dış ticaret acığının olmaması eksı olması eğerki yüksekse işte kötü durumdadır. Bizim dış ticaret açığımızda Kar topu gibi yuvarlandıkça büyüyor.

Kaan bayburtlu link=topic=65596.msg743412#msg743412 date=1368523672' Alıntı:
Hıkaye mazot gubre ılac tohum bı hesaplayn bakaym ne ekıp ne kaznıyorsunz... Butu medya bunların elınde saf koyluyu kandırıyorlar... Bakalm obur dunyada kımı kandıra bılecekler... Allahın abdestsz namaz kılanları...
hobi oldu çiftçilik abi.400 dakar yer ekili 18 mılyar masraf var.çok fazla girdiler

borç yiğidin kamçısıdır. bizim sadece ımf ye borcumuz yokki. kamunun dış borcu 2002-2012 döneminde yüzde 59.8 arttı ve 64.5 milyar dolardan 103.1 milyar dolara yükseldi. Kamunun kısa vadeli borcu 11 milyar 40 milyon TL, uzun vadeli borcu ise 92 milyar 77 milyon TL oldu. her ay bir ilde ihracat rakamları açıklanır. ithalat açıklanmaz. ihracat yapan firmaların çoğuda yabancı ve yabancı ortaklı firmalar. uygulanan ekomi politikaları sayesinde vatandaşın alım gücü düştü. vatandaş borçla yaşıyor. herkeste bir kredi kartı. çek durmadan. cırt... cırt... koskoca bakan asgari ücretle geçinilir diyorsa söyleyecek bir söz bulamıyorum....

GELİNCİKLİ link=topic=65596.msg743418#msg743418 date=1368524162' Alıntı:
hobi oldu çiftçilik abi.400 dakar yer ekili 18 mılyar masraf var.çok fazla girdiler
400 dekar için sadece 18 milyarda kalıyorsa masraflar durum iyi demektir. daha fazladır o arazi için masraf

senol_84 link=topic=65596.msg743424#msg743424 date=1368524361' Alıntı:
400 dekar için sadece 18 milyarda kalıyorsa masraflar durum iyi demektir. daha fazladır o arazi için masraf
ben sadece arpa buğday ekiyorum abi.sulama vs hiç bişeyiyle uğraşmıyoruz..Allah (cc) rahmeti bol verirse mahsulde para ederse bizim için iyi.sulama falan işin içine girerse dahada artar masraf benim dediğim sadece mazot gübre ilaç.biçer parasını hiç saymıyorum 3.500 lırada o var.balyadan yazlıkdan aspirden kurtarırsak o kar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...