TRAKTÖR DAMPER ÇIKIŞ BASINÇLARI

Ynt: TRAKTÖR DAMPER ÇIKIŞ BASINÇLARI

olmaz olurmu şöyleki biz traktörü aldığımızda damper çıkışı yoktu sonradan taktırdık kaldırırken sorun yok ama indirirken yeni makinalar kadar seri indirmiyor damperi .olaya kompile bakmak gerekli yani pompa ,hortumlar ve traktörün özelliklerivb.( kullanılmış makinanın ne kadar olsada yıpranma payı oluyor.)

anlıyorum abide bana damper çıkışının basıncı lazım hattatın sitesinde 195 bar yazıyor kubota küçükler için 123 bar yazıyo new holland veya massey eski veya yeni model olarak kaç bar td serisi gold serisi veya daha eskiler

erkunt 70 var bende 210 bar ayarladı sevis 170 bardı yeni aldığımıda 8,5 ton dampeliyi kaldırmadı 210 bar ayarlayınca sorun kalmadı ve son dedi yukarısı zararlıdır demek istedi

Sanayide ölçüm yapan saatler var.Çıkışa takıp kolu ileri veya geri yapıyorsun saat bar olarak gösteriyor.Genelde fabrika ayarında basınçları düşük geliyor traktörler.

benim eskiden üniversal 453 (turunculardan)vardı. hidrolik boruları cızıltı yapıyordu sürekli.ve traktör bir süre çalıştı mı el yakacak kadar ısınıyordu.servise gittim. hidrolik sistemindeki basıncın fazla olduğu için olduğunu söyledi.damper musluğuna takılan bir basınç saati var.onu takıyorlar. valfte bir ayar civatası var.ordan duruma göre ayarlıyorlar.