TARLA İLAÇLAMA ÜCRETİ

Saygıdeğer Trakkulüp üyeleri sizlere sorum olacak. Benim tarla ekipmanım yok ancak tarlaya ilaç atmam gerekiyor ilaçlanacak tarla yaklaşık 56 dönüm bu 56 dönümü ne kadar ücret karşılığı ilaçlama yaparlar. Birde ara çapası ve boğaz doldurması yapılması gerekiyor işçiylemi daha iyi olur yoksa traktörlemi ve bunlara ödeyeceğimiz ücret ne kadardır. Cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla

Ynt: TARLA İLAÇLAMA ÜCRETİ

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Olmazsa çapa ve boğaz doldurmayı işçilerle yaparız zaten çapa yaparken boğazda dolduruyorlar. Bu ilaçlama işini de ben tek başıma yapamazmıyım hani şu sırta takılan 16 veya 19 lt. ilaçlama pompalar ile olmaz mı ?

mehan01 link=topic=65668.msg744275#msg744275 date=1368685185' Alıntı:
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Olmazsa çapa ve boğaz doldurmayı işçilerle yaparız zaten çapa yaparken boğazda dolduruyorlar. Bu ilaçlama işini de ben tek başıma yapamazmıyım hani şu sırta takılan 16 veya 19 lt. ilaçlama pompalar ile olmaz mı ?
Siz galiba mısır için soruyorsunuz.İlk çapa belki işçiyle olabilir ancak boğaz doldurma işçiyle olmaz.Sonuçta bir süre sonra sulamayı karıklardan yapacaksınız eğer ki damlama imkanı yoksa.Bir de işçi bulmak traktör bulmaktan çok daha zor ve bence daha masraflıya gelir.İlaç işi de bana göre hayal gibi geliyor sırt pompasıyla yapmak.nerden baksanız en azından 25-30 depo gider.Bir de miktarı ayarlayamazsanız ilaç sarfiyatı fazla olur,az gelirse faydalı olmaz vs vs.En güzeli parasıyla traktörcülere yaptırmak.

gardasımara capasınıda bogaz doldurmayıda ılaclamayıda traktorle yaparsan ıyı olur mısır ıcın se ılk capa fazla derın yaptırma arkasından 10 gun sonra ıkıncı capayı yaptır o derın olsun sonrada bogaz doldurma yapmadan once ılacını sık traktorle sonrada bogaz doldurmayı yaptır

Traktörle yaptırmak en iyisi ancak maliyet beni düşündürüyor. İlaçlama 10*56:560 TL Ara Çapa 15*56:840 TL 4-5 defa su versek o kadar çapa yaptırmamız gerekecek galiba değil mi ? o da 840*5: 4200,00 TL yapar

mehan01 link=topic=65668.msg744270#msg744270 date=1368684024' Alıntı:
Saygıdeğer Trakkulüp üyeleri sizlere sorum olacak. Benim tarla ekipmanım yok ancak tarlaya ilaç atmam gerekiyor ilaçlanacak tarla yaklaşık 56 dönüm bu 56 dönümü ne kadar ücret karşılığı ilaçlama yaparlar. Birde ara çapası ve boğaz doldurması yapılması gerekiyor işçiylemi daha iyi olur yoksa traktörlemi ve bunlara ödeyeceğimiz ücret ne kadardır. Cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla
bizde ara işleri 10 tl
ilaclama ise sizin oraya 5 depo ilac gider deposu ise 50 tl
pazarlık ile 1250 tl yapılır

bilalkuru

bizde ara işleri 10 tl

senin hesabında da bir yanlışlık var dölümü 10 tl bile olsa 56 dölüm 560 tl yapar.+400lük pompa 20 dölüm ilaçlar,600lük pompada 30 dölüm yaparken 5 depo ilacı ne yapacaksın ? adam tutup sırtla bile attırsan okadar tutmaz be gençler birazda doğru hesap lütfen insanları korkutmayın lütfen.

bilalkuru link=topic=65668.msg744538#msg744538 date=1368727837' Alıntı:
bizde ara işleri 10 tl
bilalkuru kardeşim senin hesaba göre 810 Tl yaptı pazarlıkla 1250 TL ' yi nereden buldun acaba buraya yazmadığın gider mi var ?

FEHİM link=topic=65668.msg744604#msg744604 date=1368731296' Alıntı:
bilalkuru

bizde ara işleri 10 tl

senin hesabında da bir yanlışlık var dölümü 10 tl bile olsa 56 dölüm 560 tl yapar.+400lük pompa 20 dölüm ilaçlar,600lük pompada 30 dölüm yaparken 5 depo ilacı ne yapacaksın ? adam tutup sırtla bile attırsan okadar tutmaz be gençler birazda doğru hesap lütfen insanları korkutmayın lütfen.
Abi işin açıkçası yukardaki hesabı görünce korktum sağolasın içimi rahatlattın Allah razı olsun.

abi hiç mi amcan dayın yok koy mazotunu doyur karnını bin yanına 2 günlük iş hatır gönül işi yokmu sizin oralarda bizim burda traktörü olmayanın yanında tarlası varsa ilaç atarken onada atılır kazayağı çekilir tek bıcak çütü yapılmaz onuda ne ekeceği belli olmadığından. yol olmayan tarlalar vardır baya dolaşır gidersin ilk giden yazık oda dolaşıp gelmesin diye ilaçsa ilaçlanır gübre ise ekilir adamada gidilir senin oraya 2 torba gübre attım der gübresini yada neyse ialacını alır ne dönümüne 5 tl 10tl 15tl para verilir nede alınır.nedir yani 56 dönüm yere ilacı capası 300 400 tl mazot yakar 2 gün sürer 50 şerden 100 de harçlık de toplam 500 tl tutmaz.

arkadaş 2240 tl masraf cıkarmış 56 dönüme ilaça çapaya 2240 verirse aktarmaya hasırlamaya gübresine ektirmesine biçtirmesine 10 bin verir 5-6 binde gübresi tohumu ilacı tutar tarladan ne mahsül cıkacakki adam borçlu oldu gittiiiiii

mesuteker link=topic=65668.msg744819#msg744819 date=1368776922' Alıntı:
abi hiç mi amcan dayın yok koy mazotunu doyur karnını bin yanına 2 günlük iş hatır gönül işi yokmu sizin oralarda bizim burda traktörü olmayanın yanında tarlası varsa ilaç atarken onada atılır kazayağı çekilir tek bıcak çütü yapılmaz onuda ne ekeceği belli olmadığından. yol olmayan tarlalar vardır baya dolaşır gidersin ilk giden yazık oda dolaşıp gelmesin diye ilaçsa ilaçlanır gübre ise ekilir adamada gidilir senin oraya 2 torba gübre attım der gübresini yada neyse ialacını alır ne dönümüne 5 tl 10tl 15tl para verilir nede alınır.nedir yani 56 dönüm yere ilacı capası 300 400 tl mazot yakar 2 gün sürer 50 şerden 100 de harçlık de toplam 500 tl tutmaz.
arkadaş 2240 tl masraf cıkarmış 56 dönüme ilaça çapaya 2240 verirse aktarmaya hasırlamaya gübresine ektirmesine biçtirmesine 10 bin verir 5-6 binde gübresi tohumu ilacı tutar tarladan ne mahsül cıkacakki adam borçlu oldu gittiiiiii
Kardeşim ne yazık ki tarlanın olduğu yerde akrabam yok tarlayı icara tuttum bize de uzak o yüzden aşağı yukarı hesap çıkarmaya çalışıyorum. Bizim köyde olsa sağolsunlar hiç söylemeden yaparlar ama burada o imkanım yok birde o köyde yabancıyız ya kandırılmayalım diye aşağı yukarı masrafları öğrenmeye çalışıyorum.