zetorun en büyük artısı nedir

Ynt: zetorun en büyük artısı nedir

Yeni kullanıcıyız ama;

* Mükemmel çekiş-güç (kendinden 10-20 bg büyük traktörlerin ekipmanlarıyla çalışır)
* Çok geniş kabin
* Yüksek kalite malzeme-işçilik
* Yakıt seçmeyen düz pompa
.....................

* Bayi-servis, tanıtım eksikliği
* 2. eli zayıf

UÖZKAN.77 link=topic=65674.msg745590#msg745590 date=1368953169' Alıntı:
Yeni kullanıcıyız ama;

* Mükemmel çekiş-güç (kendinden 10-20 bg büyük traktörlerin ekipmanlarıyla çalışır)
* Çok geniş kabin
.....................

* 2. eli zayıf
çok güzel ifade etmişsiniz teşekkürler......

Yeni kullanıcıyız ama;

* Çok geniş kabin
.....................

* 2. eli zayıf
düz pompa derken otomatik avanslımı ?

İfade aynen şu;

'Zetor tarafından üretilen düz yakıt pompası her türlü mazot ile sorunsuz çalışır ve ömür boyu bakım gerektirmez.'

Bu arada hem EURO standartlarını sağlamak hem de düz yakıt pompasının kullanımının her firmanın başaracağı iş olmadığını duymuştum.
-------------------------------

Zetor ' un aslında en büyük artısı;

Orjinalliği, yani; motorları da Zetor, traktörü oluşturan tüm parçalar da Zetor. Hepsi tek fabrikadan tek elden çıkma...

Bu özellikteki traktör sayısı yok denecek kadar azaldı...

en büyük artısı 5 yıllık zetor kullanan biri olarak serçekten çok çekmesi ve az yakması kullanan bilir her zaman diyoruz ama herkes kulaktan duyma konuşuyor bizim ülkemizde işler hep böyle yürüyo ne yazıkki tanıdık şunu almış al ya bizim yiğen şu bayi açmış al biraz inceleme izleme deneme yok herşey denenerek alınır dünyaynın parasını veriyoruz sonuçta hanğisi uygun sana hangisi işini görür parama en uygun hangsi bakmak hiç yok bizde yerli malı diye gidiyo bazı arkadaşlaarımız ii olsun onu da alalım ii olan herşeyi alırız ama 2 sene sonra paramparça elinde kalıyo mal tümosan alan herkes şimdi çok pişman oluyo her gün arıaza veriyo diye bizim buralarda ama neden alındı köyün tanıdığının bayisi olduğu için alındı o kaadar para boşa gitti. kolay bulunmuyor paralar biraz araştıralım öyle karar verelim herşeye...

Zetor 90-Dün 25 km boş 25 km geri dönüşte 15,5 ton kumu 115 tl yakarak rahat taşıdı...

Toplam hareketli ağırlığımız 25 tona yakındı. Bugün 16,5 tonu gördü...

Çekiş mükemmel, yakarın daha da azalacağını bekliyoruz...

Zetoruna bir sey dememde Tumosona neden pislik atiyorsun,bu millet tumosonu dun veya bugun kullanmiyorki yillardir kullaniyor herseyiyle bilinen bir marka tumosan.Insan kendi malina nasil hiyanetlik yapar aklim almiyor.Ayip yahu.

acaba merak ettim tümosanın dış kabin sisteminden başka neresi türk bi söyleyin de bizim malımız olsun her parçası yabancı al gel yapıştır fabrikası bizim orada en ince ayrıntıdına kadar biliyoruz

3 yıl önce 48 almışlardı ful djtal geçen takaslamak için başka marka bayi 20 lra sayarım demiş artısı eksis bu .sizin memlekette üretilen boğanın kılı bile olamaz bunuda böyle bil

Yeni kullanıcıyız ama;

* Çok geniş kabin
.....................

* 2. eli zayıf

uğur abi ben yakından göremedim çok eski modellerini gördüm oyüzden soruyorum...kabin içi malzeme gerçekten kalitelimi resimlerinden pek öyle görünmüyor sen nasıl buluyorsu neyle kıyaslıya bilirsin???zetor un gövde ve motor malzemesi konusunda ustalığını herkes bilir...kabin sanki biraz çabuk dökülüyor gibi o yüzden sordum..

OGUZ42 link=topic=65674.msg746609#msg746609 date=1369227086' Alıntı:
Zetoruna bir sey dememde Tumosona neden pislik atiyorsun,bu millet tumosonu dun veya bugun kullanmiyorki yillardir kullaniyor herseyiyle bilinen bir marka tumosan.Insan kendi malina nasil hiyanetlik yapar aklim almiyor.Ayip yahu.

ya kusura bakmayında tümo dünde aynıdı bu günde aynı...bi konyalı olarak tutuyorum kendimi amam bırakın şu milliyetciliği..fabrika sizin değil savunmak elinize bişey geçirmez adam gibi yapsınlar kimse hakkında konuşturmayız..amam ben iyi biliyoru sefvisi tarlaya bir yıl içinde en az 3 kere çağırıyorsunuz..geçin bunları..bir iki kişi memnun diye herkes menun olacak anlamına gelmez..devletteykende aynı halttı..şikayet üstüne şikayet aldı ona rağmen yıllarca halatlı ingiliz malı uyduruk bi hidroliği senelerce kullandı..millette senelerce eziyet çekti..bırakın bu işleri..kedinizce tutturmuşsunuz iyi çekiyor diye..anasını satıyım o mazotu ben yaksam ben onun iki katı çekerim...tamam bizim malımız amam toz kondurmamayı hak eden bi mal değil..bu adamlara yetişmek istiyorsak önce kendimizle yüzleşecez..senin tümon 12+12 uzay teknolojisi gibi tanıtırken zetor
97den beri power şift şanzıman kullanıyor..daha neyi savunuyosunuzki..

haa bakıyorumda bide en çok tümoyu sevenler konyalı olmayanlar..şu sonuç çıkıyo bu fabrika ayağımızda diye konyada yer gök tümo..dışarda ta tersi okadar yok..demekki en çok pisliğini gören biziz..oralarda nadiren görünce adam sanıyolar..konyaya geli ser vislerde yatan tümaları beraber inceleyelim ne uyduruk arızalarla yatıyorlar...

zekhes link=topic=65674.msg777688#msg777688 date=1379964349' Alıntı:
haa bakıyorumda bide en çok tümoyu sevenler konyalı olmayanlar..şu sonuç çıkıyo bu fabrika ayağımızda diye konyada yer gök tümo..dışarda ta tersi okadar yok..demekki en çok pisliğini gören biziz..oralarda nadiren görünce adam sanıyolar..konyaya geli ser vislerde yatan tümaları beraber inceleyelim ne uyduruk arızalarla yatıyorlar...
abi denk gelince gelirim bereaber inceleriz benim 98 model tümo vardı o zamanlar bi fıat 70 56 vardı emsali pancar cekerdik devlete herkes bilir tümoyu bizim burda 70 56 nın çıkamadıyı yokuşları bizim tümoyla cıkartırlardı o zamnda düz platformdu 70 56 ya göre
elektro lift vardı az yakar çok cekerdi allaha şükür hic usta yüzü görmedi bizi zora düşürmedi şimdide 8185 aldık bide bunun tadına bakacaz
ha 4x4 lük deil ama parasına göre en iyisi bu anlş-*s

pusat link=topic=65674.msg777693#msg777693 date=1379965051' Alıntı:
abi denk gelince gelirim bereaber inceleriz benim 98 model tümo vardı o zamanlar bi fıat 70 56 vardı emsali pancar cekerdik devlete herkes bilir tümoyu bizim burda 70 56 nın çıkamadıyı yokuşları bizim tümoyla cıkartırlardı o zamnda düz platformdu 70 56 ya göre
elektro lift vardı az yakar çok cekerdi allaha şükür hic usta yüzü görmedi bizi zora düşürmedi şimdide 8185 aldık bide bunun tadına bakacaz
ha 4x4 lük deil ama parasına göre en iyisi bu anlş-*s

nailim sana hak veririmde istisnalar kaideyi bozmaz...şimdi anket yapsak bu forumdaki tümocular zetorculara oranla ne kötü %80 daha çok servis yüzü görmüşlerdir..milliyetciliğe gerek yok abim..kalite istiyosak önce yüzleşecez...parasına göre dedinya ben ondan kızıyorum bu işe ulan bu nasıl para?????tomuyo aldığınm fiyatın altına daha donanımlısını zetor veriyoya ???kendinizi böyle teselli etmeyin kardeşim...ben sana teknik açıklayım 12+3 senkro vardıya??? işte aynı şansıman devir sayıları hiç değişmeden tek bir kurt dişlisiyle 12+12 yapılabilir :) hatta şimdi olduğu gibi bir ilave kurtt dişliyle 16+16da olur bu ??? olmaz diyen varsa çıksın???:))) bu işte abim adam 88den beri geberen koçün baskısıyla aynı traktörü üretti yıllarca...şimdide anadolu amcam özelleştirme maliyetini atlatkam ,için bedavaya traktör yapıyor daha kötüsü devletin yaptığı daha kaliteliydi bunlar çalıyolar..banim arkdaşlarım var çalışan ssh serviste köy köy gezenler varya onlardan..çocuklar ne arızalar anlatıyolar bi duysan tiksinirsin yaa..ben savunlamatra kızıyorum...ne olursa olsun bi malın kusurları varsa o kusuru görecen ve gösterecenki yapanlar seni enayi yerine koyrup aynı malı aynı şekilde üretmesinler...her şeye rağmen ölene kadar tümo!!! omaz bu tutum...yanlış...elin çeklisi elin çekik gözlüsü sana traktör satar böyle.

zekhes link=topic=65674.msg777688#msg777688 date=1379964349' Alıntı:
sen ufacık sorunları için parça bulamayan zetorcuların ağıdını bi görsen ne atabiliyorlar alan yokki ne satabilyorlar anlayan yokkki ne yapabliyorlar geç bunları en iyi yol bildiğin yoldur tüma değil tümosan bizde kullanıyoruz 99 yılından beri nedense ufak nedenleri bırak büyük nedenleri hiç olmadı işimizde hiç yarım kalmadı