Çokcanlar Balya Makinası??

Merhabalar...

Ot balyası basmak için en az 35 kilo ağırlığında balya basabilen bir makinaya ihtiyacımız var.. Çokcanları araştırdık 25 kilodan fazla basmaz dediler?? Bu ne kadar doğrudur?? Paksanı mı tercih etmeliyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler...

Ynt: Çokcanlar Balya Makinası??

murat_saribas link=topic=65719.msg744982#msg744982 date=1368815669' Alıntı:
basamaz diye bişey olamaz ama 35 kg yoncayı sıkı bassan balyayı açarken telem telem dağılacağına kalıp gibi kalır bence

Teşekkürler abi yonca da o kadar ağır olmasına gerek yok da yeşil yulaf basacağımız için çok fazla balya çıkıyor diye iş vermiyorlar o yüzden sıkı basmamız gerekiyor ama işte çokcanlar yapamaz dedikleri için bir sorayım dedim..

35 kg ot baglamasına baglarsın ama 1 yılda makınayı eline alırsın Butun aksama zarar verir...İkincisi yoncayı fln 35 baglarsın ama mevzu yulaf oldumu kılo basmaz ne kadar sıkarsın sık o kıloya ulasmak zor... Bırak baskası yapsın o 35 lıklerı makınayı haşat etmenın anlamı yok bence....ve 35kglık balyanın baglatanada faydası olmaz beton gıbı olur eğer içinde yaş ot yulaf olursa küflenir zaten....

coyote26 link=topic=65719.msg745236#msg745236 date=1368869963' Alıntı:
35 kg ot baglamasına baglarsın ama 1 yılda makınayı eline alırsın Butun aksama zarar verir...İkincisi yoncayı fln 35 baglarsın ama mevzu yulaf oldumu kılo basmaz ne kadar sıkarsın sık o kıloya ulasmak zor... Bırak baskası yapsın o 35 lıklerı makınayı haşat etmenın anlamı yok bence....ve 35kglık balyanın baglatanada faydası olmaz beton gıbı olur eğer içinde yaş ot yulaf olursa küflenir zaten....

Aynen bizim burada çok ağır balya bağlayanlara bağlatmıyorlar. Hem makına hem taşıma için.

35 kg balya adam 100 balyayüklesin telef olur ben 5.6 yıldır bir sürü balyacıya baglattim cicero galli..kullanmayı bilmedinmi en kralı olsun hurda eder çıkar kenara ayarını fabrika koymuş çokcanları ben yeni aldım henüz kullanmadım ama galla gan. iy bence taş gibi makina çalışsın yazarım