80.4 4x4 meyveci

arkadaşlar bu 80.4 4x4 meyveci almayı düşünüyorum kullananlar varsa nasıl dır bunun 4 silindiri mi makbuldur yosa 3 silindir mi bi bilgilendirirlerse ck iiii olacak ylda süratı kac km yakıt vs vs şimdiden tşk. :)

Ynt: 80.4 4x4 meyveci

kullanmadım ama tesviye ve taştoplama işi yapan birisinde 2 tane var çok memnunuz diyorlar tarla sersi gibi bayıma yok dedi ama bahçe için uzun bi traktör uzzunluk sıkıntı değilse hiç sorunsuz kullanırsın

BOZKURT07 link=topic=65736.msg748554#msg748554 date=1369809291' Alıntı:
kullanmadım ama tesviye ve taştoplama işi yapan birisinde 2 tane var çok memnunuz diyorlar tarla sersi gibi bayıma yok dedi ama bahçe için uzun bi traktör uzzunluk sıkıntı değilse hiç sorunsuz kullanırsın

iyi o zaman zaten erkunt cok guzel traktorler uretıyor tek sıkıntısı bayırda yukte dıer traktorlerden bıraz daha fazla bayılması eger o bayılmada ortadan kalkarsa 10 numara traktorler gercekten baska bı sorunu oldugunu dusunmuyorum bırde yakıtı nasıl acaba bı dıyolar cok az yakıo bı dıolar cok yakıyor anlamadım gıttı bu işi :S ;D

yakıtına katlanabilceksen al bence ama 80 donum bahce için 80 hp motor çok 4 piston da çok ve erkuntun e serisi çıkarsa bahce si iler de o zaman al derim cunku zf şanzumandan baya bi sogudum ben kullandıgım için. onun yerine sana massey ferguson 3060 phantom veya new holland tn75a tavsiye edebilirim.

cazgin0020 link=topic=65736.msg751395#msg751395 date=1370773506' Alıntı:
yakıtına katlanabilceksen al bence ama 80 donum bahce için 80 hp motor çok 4 piston da çok ve erkuntun e serisi çıkarsa bahce si iler de o zaman al derim cunku zf şanzumandan baya bi sogudum ben kullandıgım için. onun yerine sana massey ferguson 3060 phantom veya new holland tn75a tavsiye edebilirim.

Kardes sende erkunt meyvecı mı var. :S

tumosannn link=topic=65736.msg751396#msg751396 date=1370773726' Alıntı:
Kardes sende erkunt meyvecı mı var. :S
yok bi ara 70t nimet vardı yeni kasa 2010 model sıfır aldık 2 tane aldık hatta biz sattık amcamlar hala kullanıyo tarlada pullukta yakıt ekonomik normal çekiş iyi fakat seride çekmiyo ve seride boş işlerde de veya tarlada tırmık sürgü çekerken gibi işlerdede zora koşmus gibi yakıt çekiyo :) konfor olarak güzeldir iyi yol tutusu vardır hoplama yapmaz saglamlık konusundada bazı ufak tefek arızası olur onemli arıza vermez.

cazgin0020 link=topic=65736.msg751406#msg751406 date=1370776650' Alıntı:
yok bi ara 70t nimet vardı yeni kasa 2010 model sıfır aldık 2 tane aldık hatta biz sattık amcamlar hala kullanıyo tarlada pullukta yakıt ekonomik normal çekiş iyi fakat seride çekmiyo ve seride boş işlerde de veya tarlada tırmık sürgü çekerken gibi işlerdede zora koşmus gibi yakıt çekiyo :) konfor olarak güzeldir iyi yol tutusu vardır hoplama yapmaz saglamlık konusundada bazı ufak tefek arızası olur onemli arıza vermez.

anladıgım kadarıyla memnun deıldınız kı sattınız :S yoksa nıye satasanıski bırde bu meyvecı tıplerının normal tarla serısıyle arasında fark oldugu solenıyor ama bılmıyorum sıtede bır meyvecı kullanıcısına suanlık tam olarak rastlıyamadık :S

tumosannn link=topic=65736.msg751412#msg751412 date=1370779362' Alıntı:
anladıgım kadarıyla memnun deıldınız kı sattınız :S yoksa nıye satasanıski bırde bu meyvecı tıplerının normal tarla serısıyle arasında fark oldugu solenıyor ama bılmıyorum sıtede bır meyvecı kullanıcısına suanlık tam olarak rastlıyamadık :S
ben motoru kullanmadıgım için sattım yalan yok ama motoru amcamlar bol bol kullandı ve bende gittim onlarınkini kendiminkinden fazla kullandım. motor seride çekmiyo bu bi kesin ve seride falan sanki yüke girmiş gibi mazot yakıyo tarlada pullukta iyi biz motoru 600 700 saatetken falan denedik yakıtını degarda 1.3 yaktı usta falan dedi 1000 saatte sibob ayarı yapılıyo ondan sonra yakıtı duser sibob ayarı yapıldı motor 2000 saatte motor hala aynı yakıyo :D + olarak dedigim gibi hafif agır işlere koşsanda pulluktaki gibi yakıt yakıyor.

80 dönümlük bahçeye çok abartılı bir makina 70 lik bence daha iyi bir arakadaş ağır işede koşsan hafifede koşsan çok yakıyo diyo 70 hp ve üzeri traktörler hep böle korkuyosunki gaz veresin erkunt güzel traktör ama eksik yanı çok diyolar bayırda bayıyor oks sorunu erken çıkıyo şanzımanı yüksek 8 lt yağ gidiyo yenilerinde düşürmüşler galiba ama görüntü konfor on numara özellikle 2013 kasasının ön görüntüsü süper bende sonbaharda kısmetse değiştirecem same mf nh tümo erkunt arasında kaldım :S

konfor o kadarda iyi deil mesela el freni cok asagıda kalıyo ve kuyruk mili vtesi arkada yan kolların yanında vitese atmak için kuyruk milini inmek gerekiyo motordan zehri duman nickli arkadasın dedigi gibi rampada cok bayılıyor ve sanzımanda sekromec olmadıgından vites gecişleri carıltı yapıyo benim cevremdeki erkuntlardan gördüklerim bunlar