Pancar Sökme Makinası Arıyorum

Özellikle Polatlılı arkadaşların yardımcı olacağını umuyorum. Bölgenizdeki Altınörs 2. el fiyatları nasıl acaba? Aradığım makina bantlı, yarı hidrolik. Arama özelliğinin olmasına gerek yok. Birde eğer kullanan arkadaşlar var ise, özellikle Karaman ve Konyadaki arkadaşlar, tavsiyeniz Ekerler ve Torunoğlu markaları arasından hangisi olurdu? Bizim bu bölgede (Akşehirde) özellikle Ekerler iyi isim yapmış durumda. Fakat firma şu an makina veremiyo. Torunoğluda aynı ayar makina var, ama kalite açısından Ekerleri tutarmı, bilginiz var ise, yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: Pancar Sökme Makinası Arıyorum

valla salim bizim buralarda pek satan yok heralde Altınörs sürekli makina satıyor Temelli tarafına günde 3-4 adet traktör arkasında gidiyor
biz pancar ekmeyiz ama ekenler Altınörsü övüyor...

bende eski mekanik Altınörs var 1991 model yıllardır kullanıyoruz geçenlerde fırçanın dişilisi eskimiş onu aldım polatlı altınörsden satış müdür hala kullanıyormusunuz o makinaları diyor.Bende helal olsun size süper bir makina yapmışsınız hala pancar söküyor dedim.Bence Altınörs güzel makina ama piyasada farklı tipte değişik fiatlarda bir sürü makina var hangisi işine gelirse onu al bence

bende 2005 model elektronik aramalı altınörs var.makinanın fazla sorunu olmadı.polatlı yapımı barış makinayı tavsiye edrim,barigellilerdeki vibrasyon(titreşim)sistemi barış makinada var,çamurlu arazilerde çalışabiliyor.buyrun bu da fotosu... ok-*-s

Kalitesini herkes övdüğü için bende ilk olarak Altınörsü sordum sizlere. Ama fiyat olarak şu an için, belkide sezon olduğu için, diğerleri arasında epey bi fiyat farkı var. Fiyat açısından bizim Konya firmaları uygun gibi, hem bunlar hidrolikli, titreşim, arama, tokatlamada mevcut. Ama dediğim gibi kalite olarak ne kadar tutar Alınörsü. Barışı burada banada tavsiye ettiler, fakat Barışın sökümü tersten. Geçen hafta burada bi galeride vardı, fakat onun fiyatıda Altınörsten aşağı değildi.

selamarkadaslar bende barıs var sokumde barısın ustune makına tanımam ama ısın aslı cok arıza yapıyor yenı modellerı tam hıdro motorlu belkı arızayı az yapar bıkere altınorsle yan yana sokum yaptık en asagı 10 fıre az gelıyor barısda

pancar hasat makınalarında konyada baya ısım yaptı harmak bırıncı sırada karamanda bı makına uretılıyo sokumunu gormedım ama su anda harmak bır numara sadece az bı ısınma sorunu oldugu soylenıyor hıdro yag kapasıtesı 300 lt oldugu halde bıde dundar makına varenı modellerı harıka ama her motor cekmıyor 90 bg cıvarı cıftceker falan lazım ben suanda ıkıncı el sonmezlerın collınss markabır sezonluk makınasını aldım 15 bıne makına temız tek eksıgı yag sogutma yok aldıgım servıs onu takmayı garandı ettı

ben özeniş kullanıyorum her özelligi yapmış cift sıra temizlem titreşimli bıcak pancarı arama özelligi tokat felan koymuş makina iyi tafsiye ederim dündar makinada ikitane marka var ayhan dündar diye birde sade dündar makina var bizim burda ayhan dündarınki daha cok tutuldu onuda tavsiye edrim altın örs bambaşka bişi ama bide ucuz olsa

Arkadaslar size kendinden motorlu gunde 100 dekar sokebilen pancar sokme makinalarini avrupadan ithal edelim, turkiye fiyatlari altinda size vadeli veya pesin satalim telefon numaram 00 43 650 283 60 66

gunde 100 dekar sokupde onu nakledecek babayıgıt tanımıyorumpıyasada 6 sıralı sokum ytapan makınalar kakılı okadarda ıs yapamadılar zaıyatı cok fıresı cok

manas link=topic=7447.msg120152#msg120152 date=1230223903' Alıntı:
selamarkadaslar bende barıs var sokumde barısın ustune makına tanımam ama ısın aslı cok arıza yapıyor yenı modellerı tam hıdro motorlu belkı arızayı az yapar bıkere altınorsle yan yana sokum yaptık en asagı 10 fıre az gelıyor barısda
slm,barış makinası çok güzel,sökmesi çok randımanlı,yalnız şasi zayıf,boşaltması çok yavaş, nemli toprakta tahammülü yok.....kuruda super

Piyasada 20.000 ila 800.000 TL arasında birçok pancar söküm makinası satılmaktadır. Bunların fiyatına göre yaptığı iş üç aşağı beş yukarı aynıdır. Yalnız hemen her olayda olduğu gibi insanımızın ufku Edirne ' de bittiğinden, az ötedeki değişen pancar söküm teknolojisinin daha farkına varamadık. Bu işte de olay basit, ucuz, yüksek verimli bir yola girmiştir. Bir iki yıl içinde bu sayede pancar söküm işi bugünkünün yarı fiyatına düşerek profesyonelleşecektir. Bu yeni makinaların çok çabuk şekilde de yayılacağı açıktır. Bu lafın kehanet olmadığı; 8 sıra bir makinanın sürati, 2 litre mazotla söküm yapıp 150-200 bin lira gibi bir bedelle mal olacağı düşünülürse meydandadır.

Araştırmacı Muhtarımız sanırım bu makinaları bulup çıkarıp bu topicte paylaşır bizimle.

Muhtara kopya: Bahsi geçen tipte bir makinanın daha önce paylaşımı yapıldı. Sanırım millet farketmedi. Hadi bakalım Muhtar.

Agri_King link=topic=7447.msg227727#msg227727 date=1257977723' Alıntı:
Piyasada 20.000 ila 800.000 TL arasında birçok pancar söküm makinası satılmaktadır. Bunların fiyatına göre yaptığı iş üç aşağı beş yukarı aynıdır. Yalnız hemen her olayda olduğu gibi insanımızın ufku Edirne'de bittiğinden, az ötedeki değişen pancar söküm teknolojisinin daha farkına varamadık. Bu işte de olay basit, ucuz, yüksek verimli bir yola girmiştir. Bir iki yıl içinde bu sayede pancar söküm işi bugünkünün yarı fiyatına düşerek profesyonelleşecektir. Bu yeni makinaların çok çabuk şekilde de yayılacağı açıktır. Bu lafın kehanet olmadığı; 8 sıra bir makinanın sürati, 2 litre mazotla söküm yapıp 150-200 bin lira gibi bir bedelle mal olacağı düşünülürse meydandadır.

Araştırmacı Muhtarımız sanırım bu makinaları bulup çıkarıp bu topicte paylaşır bizimle.

Muhtara kopya: Bahsi geçen tipte bir makinanın daha önce paylaşımı yapıldı. Sanırım millet farketmedi. Hadi bakalım Muhtar.
hacı abey bu yenı cıkmıs ne dersın
quatro%20(6).jpg

quatro%20(10).jpg

quatro%20(11).jpg

quatro%20(4).jpg

quatro%20(5).jpg

quatro.jpg