Sumıtomo firmasının çinkosunu kullanan var mı?

Sumıtomo firmasının toz ve sıvı çinkosunu denemek için aldım mısırda kullanacağım. Daha önce kullanan arkadaşlarımız var mı nasıldır?
Bu 3 paketin fiyatı 86 TL. Her bir paket ile 800 LT su yapıp 20 dönümde bitireceğim.

Mısırların durumu;

Bağlardaki durum; Üzümler çiçekten çıktı çıkıyor;

Şeftalilerde durum ;

Ankara erikleri;
Toplamaya biraz daha zaman var hafif acımtrak şu anda, yağmur düştüğü için dayanamaz sararmaya başlar yakında. Bununda yeşili makbul sarardığında pek talep görmez.

Bunlarda Papaz erikleri, Şu an hasat zamanı..

Tüm çiftçi arkadaşlarımızın ürünleri bereketli olsun.

Ynt: Sumıtomo firmasının çinkosunu kullanan var mı?

ben yıllardır kullanıyorumda .. bi paketle 10 dekar 400 lt su olarak .. o dediğin şekilde kullanırsan faydasını görmezsin abi .. mısır ve buğdayda bu söylediklerim .. bağı bahceyi bilmem ..

doğru dozajda uygun havada mısırın uygun zamanında atarsan benim bugune kadar kullandıgım cinkolar icinde en iyisi bu .. gerçekten iyi ..senin ilaccı cinko atmak cok tehlikeli diyordu :)

Ali SARAÇ link=topic=65768.msg745560#msg745560 date=1368917639' Alıntı:
doğru dozajda uygun havada mısırın uygun zamanında atarsan benim bugune kadar kullandıgım cinkolar icinde en iyisi bu .. gerçekten iyi ..senin ilaccı cinko atmak cok tehlikeli diyordu :)
Adamları anlamak bi garip. Neden tehlikeli olsun ki dozajında kullandıktan sonra problem olmaz.

ydincbayram link=topic=65768.msg745646#msg745646 date=1368980331' Alıntı:
Adamları anlamak bi garip. Neden tehlikeli olsun ki dozajında kullandıktan sonra problem olmaz.
çinkoyu kullanırken durmayacaksınız mısırın üstüne akarsa öldürüyor mısırı bu ürünü bilmiyorum ama cosmocel firmasının trazex var çok gavur bişey

ali rıza link=topic=65768.msg745658#msg745658 date=1368984343' Alıntı:
çinkoyu kullanırken durmayacaksınız mısırın üstüne akarsa öldürüyor mısırı bu ürünü bilmiyorum ama cosmocel firmasının trazex var çok gavur bişey
Her yerine aynı atmaya çalışıyoruz. 1. vites 1500 devir ile yürüyoruz fazla gelme durumu olmaz sanırım. ilk kez deneyeceğim biraz tereddütüm var ama bakalım hayırlısı.