MF 265s ve Nohutlara ilaç atımı(2. gün)

Ynt: MF 265s ve Nohutlara ilaç atımı(2. gün)

bereketli olsun maşaallah nohutlar çok güzel. bende yeni ektim sayılır nohutları yeni çıktılar topraktan iki parmak falan oldu ama çok otlanmaya başladı şimdiden acaba şimdi ilaç atmalı mıyım. ilaç olarak ne kullanıyorsunuz maliyeti nedir bilgilendirirseniz sevinirim :)

adıge42 link=topic=65814.msg746202#msg746202 date=1369124958' Alıntı:
bereketli olsun maşaallah nohutlar çok güzel. bende yeni ektim sayılır nohutları yeni çıktılar topraktan iki parmak falan oldu ama çok otlanmaya başladı şimdiden acaba şimdi ilaç atmalı mıyım. ilaç olarak ne kullanıyorsunuz maliyeti nedir bilgilendirirseniz sevinirim :)

Teşekkürler.Biz nohutları ektikten hemen sonra ot ilacı yaptık bazı yerlerde köy göçüren denilen otlar çıkmıştı o otlarada daha nohut çıkmadan sırt pompasıyla attık nohuda zarar vermesin diye 2. ilaçta ise manco denilen mantar ilacı mosetam denilen böcek ilacı ve vitamin attık. Senin nohuda gelince ilaç yaparsan iyi mi olur kötü mü olur onu bilemem.

adıge42 link=topic=65814.msg746202#msg746202 date=1369124958' Alıntı:

bizde bu sene ilk ektik ama nohut çıktıktan sonra ot ilacı atılmaması gerektiğini duydum nohudu yakıyormuş galiba bence hiç ot ilacı atma yinede sen bilirsin.