hangı marka turbo takmalıyım yardım lutfen

mrb arkadaslar traktorume turbo takmayı dusunuyorum ıntercooler sartmı vede en ıyı marka hangısı bu konuda bılgısı olan arkadaslarımdan yardım beklıyorum

Ynt: hangı marka turbo takmalıyım yardım lutfen

Aslında motoruna sonradan turbo falan asla takmamalısın.......Nedeni ise turbo motorların çoğu parçası turbo ile çalışmaya göre malzemelerdir...Eğer turbo takmak istiyosan pistonları falan komple değiştirmelisin....

Yani sonradan turbo takılmış motoru çok uzun vadeli kullanamazsın.......

balyacı sadık43 link=topic=65873.msg746811#msg746811 date=1369254192' Alıntı:
Aslında motoruna sonradan turbo falan asla takmamalısın.......Nedeni ise turbo motorların çoğu parçası turbo ile çalışmaya göre malzemelerdir...Eğer turbo takmak istiyosan pistonları falan komple değiştirmelisin....

komple traktörü değiştirmek daha mantıklı :D

balyacı sadık43 link=topic=65873.msg746811#msg746811 date=1369254192' Alıntı:

yorumun ıcın saol arkadasım bende cok ıncelıyorum bu ısı dedıgın gıbı olması en uygunu oluyormus ama takanlarda baya memnun oluyorlar ozellıkle cekısınde fılan gayet ıyı

funlowe link=topic=65873.msg746816#msg746816 date=1369254609' Alıntı:
yorumun ıcın saol arkadasım bende cok ıncelıyorum bu ısı dedıgın gıbı olması en uygunu oluyormus ama takanlarda baya memnun oluyorlar ozellıkle cekısınde fılan gayet ıyı
Karar senin kimse müdahalede bulunamaz sadece tavsiyede bulunabilir..Ama taktırırsanda pompayı çok iyi ayarlattır mesela sıradan bi pompacıya değilde pompanın sevisine götür..Öyle herkesin yorumunada çok takılma..Babası atası kazanmış bişeyler almıştır oda onlara güvenerek enteresan yorumlar yapabilir... (motoru değiştir gibi)!!!!!

traktörün pistonlarının kaldırabilecegi barda turbo takılırsa hiç bir şey olamaz markaya gelince en iyi holset bulamzsan garret turbo taktır

balyacı sadık43 link=topic=65873.msg746823#msg746823 date=1369255200' Alıntı:
Karar senin kimse müdahalede bulunamaz sadece tavsiyede bulunabilir..Ama taktırırsanda pompayı çok iyi ayarlattır mesela sıradan bi pompacıya değilde pompanın sevisine götür..Öyle herkesin yorumunada çok takılma..Babası atası kazanmış bişeyler almıştır oda onlara güvenerek enteresan yorumlar yapabilir... (motoru değiştir gibi)!!!!!
arkadaşım gerizekalımısın ben orda onu yazarken o kadar pistondu pompaydı bide turbo masrafı olacak hesapla bakim kaç bin lira yapıyor he birde orjinalliği bozulacak ilerde sıkışıp satacak olsan iyice fiyat kıracaklar mantıklımı turbo taktırmak
ben bunu vurgulamak için yazdım şimdi benim kullandığım traktörlere laf atmayı keste sen benim anlattıklarımı icrak etmeye çalış beynin yeterse

Turbo, intercooler, motor hacmi, turbo debi miktarı bunlar hakkında yazabilirim amma en kıralını bile yazsam da USTA bunları traktöre takacağı için işte orada birşey söyleyemiyeceğim. Ayrıca traktörünüz hakkında bilgi vermemişsiniz.