Hiç ölümle burun buruna geldiğiniz durumlar oldumu :)

forumda böyle konu açıldımı bilmiyorum ama açıldıysda k. bakmayın..
Ben başlıyayım bari :D
en son eylül ayı gibi traktör geri kaçtı 3.5 metreden geri geri giderken uçuyorduk üzerinde 3 kişi idik yarım metre bile kalmamıştıki remork yolun diğer tarafına vurunca aniden durduk :)
ondan önce anayoldan yayan geçelim derken tırcı pankete sıkıştırmıştı çok hızlı bi şekilde giderken, dorse dokansa 4 arkadaş 4ümüzünde hali haraptı şerefsiz tırcı at-*-*

Ynt: Hiç ölümle burun buruna geldiğiniz durumlar oldumu :)

bisikletle daldırdım gidiyorum ana yoldan römorkla traktör geliyor geçerim dedim traktör benden hızlı çıktı kafamla römork arasındaki mesafe 5 cm var yok yanımdan geçti kafayı kopartıyorduk yaw :)

didimde yüzmeyi yeniöğreniyordum gittim gittim yoruldum durduğum anda beni su aşağı çekti büyük çukur varmış epey debelendim biraz su yuttum son bi hamle ya allah dedim su yüzeyine çıktım bi nefes aldım öylesine kurtuldum bir dahada dubaları geçmedim

Cll_ford link=topic=65888.msg747013#msg747013 date=1369334191' Alıntı:
bisikletle daldırdım gidiyorum ana yoldan römorkla traktör geliyor geçerim dedim traktör benden hızlı çıktı kafamla römork arasındaki mesafe 5 cm var yok yanımdan geçti kafayı kopartıyorduk yaw :)
bizim tır mevzusuda aynıydı dibimizden geçti pezevenk :D

Cll_ford link=topic=65888.msg747013#msg747013 date=1369334191' Alıntı:
;D

bende kuyu çalıştırırken elimi arı soktu o acıyla elimi sigortalara çarptım ve akıma kapıldım o asılıyo ben asılıyom sonuç ben kazandım ama bir yarım saat kendime gelemedim

Emanet aldığımız 480 ' i geri götürürken el gazını çektım havada sıcak oh mis gibi gidiyorum baş yukarı kabinde yok ne güzel sonra şapkayı düzelteyim derken ellerimi bıraktığım traktörün sağa çekmesiyle sağ taraftaki bayıra yönelmesi bir oldu öyle ufakd bir bayırda değil aşağıda dere neyse nasıl toparladığımı bende bilmiyorum kaç takla atardım kimbilir. Sonra bir gece avdayken bi ara çok kaptırmışım kendimi ben domuzlara koşarken yavru domuzların beni sollamaya başladığını görünce ufaktan bi titredim o an :) Gene avdeyken bikerede torosu askıya aldırdım tarlalarda gezerken bi tarladan öbürüne geçiyordum sınırda asılı kaldı :) Güldüğüme bakmayın evden 1 de çıktım köye giderken hava aydınlanmıştı çok kötü geceydi sağından solundan kriko vura vuda zor yürüttüm torosu.

pusat link=topic=65888.msg747035#msg747035 date=1369336106' Alıntı:
bende kuyu çalıştırırken elimi arı soktu o acıyla elimi sigortalara çarptım ve akıma kapıldım o asılıyo ben asılıyom sonuç ben kazandım ama bir yarım saat kendime gelemedim

Geçmiş olsun Nail bende kendimi süt sağma makinesine kaptırdım bu yaz olan hayvanlara oldu ahırın içi karıştı :)

Bende yazayım bi anımı,çocukluk zamanı yazın trene binip gezmeye gidecez ama para yok malum , kaçak olarak binilen bir yer var dikenli tellerden atlayınca duvarda bir delik var arasından geçiyor raylardan yürüyüpte durağa tırmanıyorsun sonunda ama trenin geliş zamanını ayarlayamadık tam biz duvarı geçtik başladık yürümeye durağa doğru tren belirdi. Duvar ile tren arasındaki o boşluğa sindik her vagon bir film şeridi niteliğinde aktı geçti bir daha mı tövde dedim.İyi bir ders oldu bana

ÇeLişki_37 link=topic=65888.msg747041#msg747041 date=1369337117' Alıntı:
Geçmiş olsun Nail bende kendimi süt sağma makinesine kaptırdım bu yaz olan hayvanlara oldu ahırın içi karıştı :)
saol abi sanada geçmiş olsun
elektrik işi tehlikeli bir iş

gecen yıl domuz avına gitmiştik karşidan domuz sürüsü çıktı. avcının biri savrotin kullanmiş vızır vırız savrotin geçiyor. şavrotinin etkisi 30 40 metre geçerlidir derler ama o avcı ile benim aram 100 metreden fazla idi. o esnada kafamı bi karış geri cektim göz hizamdan yanımdaki ağaca tak diye girdi şavrotin. hemen yere attım kendimi. avcı arkadaşlara da burdan sesleniyorum domuz avında şavrotin kullanmayalım. kısacası kafa bir karış önde olsa idi Allah muhafaza kafaya girmişti şavrotin.

slaj yaparken motoro yol açmak için kesilen mısırları tablaya veriyordum yer ıslak ayağımda terlik var kaydığımla tablanın üzerine düştüm maalesef ben kalkmadan makına soğ kolumu tamamen içine çekti ve sağ elimi kaybettim :( babam 2 sn geç kalsaydı şuan bunları yazıyor olmazdım.. AMAN DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bende yazıyım madem, üniversite sınavına hazırlanıyorduk cemaatin dershanesine gidiyordum bir hafta bir yurtta kamp yapacağız dediler.Neyse biz 3 sınıf arkadaşı aynı oda da kalıyorduk sabaha karşı biz uyurken tanımadığımız arkadaşlar (onlarda bizim gibi kampa gelmişler) bizim odaya sessizce giriyorlar odada mum yakmışlar içerisi kızıl :) 3-4 kişide başlarına beyaz çarşafı çekmişler 'Hu Allah' diyerek odada gidip geliyorlar kapının arkasındada 2 kişi ney çalıyor(eskiden sır kapısı dizisi vardı samanyolu tv de orda gökyüzünde kızıl bir ortam vardı adam cehenneme gidiyordu falan tabi ney sesi eşliğinde :) ) neyse benim bilinç altıma yerleşmiş demekki ranzanın altında yatıyorum gözümü bir açtım o ortamı görünce yorganı kafama çekmem bir oldu öyle bir korkmuştum ki cehenneme gidicem sandım :) gerçekten ölümü tatmış gibi oldum ne kadar sure varsa okudum herhalde ama gözüm hala kapalı.Üstte yatan arkadaşımla göz göze gelmişler :) bizimki bir bağırdı s.. gidin dedi sonra gözümü açtım baktımki karşıda yatan arkadaşım duvarın köşesine sırtını dayamış gözler kocaman olmuş hiç konuşmuyor, tepki vermiyor kendinden geçmiş neyse bizim elemanlar sessizce çıktılar.Yukarda yatan arkadaşımda olayın şokunda elemanlara bağırdı ama hiç bilinçli bağırmamış sonra aşağı indi 2 ranzanın arasına yattı korkudan. ben uyuyamadım bunların peşine takıldım bu defada başka bir odaya gireceklerdi o odada hoca yatıyormuş bunları kovaladı azarladı adamlar koca yurdu gezmişler :) Ama ben gerçekten öldüm sandım en çokta cehenneme gidecem diye korktum :) bir nevi ölümle burun buruna geldim...

BOZKURT07 link=topic=65888.msg747072#msg747072 date=1369343589' Alıntı:
slaj yaparken motoro yol açmak için kesilen mısırları tablaya veriyordum yer ıslak ayağımda terlik var kaydığımla tablanın üzerine düştüm maalesef ben kalkmadan makına soğ kolumu tamamen içine çekti ve sağ elimi kaybettim :( babam 2 sn geç kalsaydı şuan bunları yazıyor olmazdım.. AMAN DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bu arada kardeşim geçmiş olsun :( gerçekten çok üzüldüm bu olaydan hepimiz ders almalıyız.

BOZKURT07 link=topic=65888.msg747072#msg747072 date=1369343589' Alıntı:
Geçmiş Olsun... Gerçekten Bu Tür Durumlar Hep Aklımıza Olmalı Ve Ona Göre İşimizi Yapmalıyız Hepimiz...

en son göstergeye baktığımda 120 falandı hafif S viraj vardı arabanın arkası bi kaydı araba kangoydu hemen takla atmaya başladı arabada 3 kişiydik bizim saydığımız 2 takla attığımızdı 3ümüzünde burnu bile kanamadı ama araba hurda oldu sıfır aldığımız 2senelik arabayı 6bine satmıştık :D

yazın kepçe ile çalışırken hergün devirecek oluyodum arasıra 35-40 cm teker kalkıyodu sonra iniyodu bir keresinde sağ teker bi kalktı 40cm felan nasıl yaptıysam geri indi teker :)bir keresindede ben deilde dedem kolunu motorun şavtına kaptırdı eşyaları yırtılmasa ölüyodu sadece sağ kolu 4-5 yerinde kırıldı platin koydular şuan baya iyi