Böyle Buğday Görmedim

arkadaş buğday olduğunu idda ediyor ben tritikaleye benzettim çünkü beynim kabul edemiyor bir türlü buğday oldugunu .. geçen sene davutselek vardı insan boyu buğday arpa söyle böyle başak inanmıyorduk .. bu gerçekten buğdaysa .. davut selek kesinlikle haklı .. ama değilse tritikaleyse ( ki ben tritikale olduğunu düşünüyorum ) arı tarım diye bi firmanın tamamen uydurma bir ürünüyle büyümüş buğday gibi çiftçimizi tokatlamak adına yapılmış bir düzen ..

Ynt: Böyle Buğday Görmedim

omerfarukkoc link=topic=65896.msg747085#msg747085 date=1369349492' Alıntı:
Bazı Başaklar Tiritikaleye Bazı Başaklar İse Buğdaya Benziyor Abi...
özellikle ikinci resimdeki adamın eliyle ölçtüğü başak buğday .. ama çoğu tritikale .. :) piyasa 3 kağıtcı dolu resmen .. çiftçiyi nasıl kazıklıcaz diye aranıyorlar..

aynen tritikale döllemiş aradaki buğdayları melezleme olmuş. Ali Saraç hasatı göreyim sana bir buğday önereceğim tam sizin oralar için. adamın karışla ölçtüğü resmin aynısını çekeceğim.

Bu üründen bizim buralardada birkaç arkadaş ekti , yerli çavdar ' a benziyor , fakat tanesinin çok iyi olmadığını söylemişti ekenler , daha çok slaja ve ot olarak biçime yatkın bir çeşit gibi duruyor.

artık bankalarda gübre şirketleride gözünü çiftçiye dikti. bi reklam birde bikaç ziraat mühendisine komisyon işlem tamam. çiftçi itişik yüzünden fuzuli birsürü para vermekte. analiz yapmadan etmeden benim ürünüm komşununkinden iyi olsun diye atmadıgı gübre hormon kalmıyo.

piyasada sahte gübre kaynıyo. artık güvenim yok kimseye herşeyin sahtesini yapan bi toplumumuz var. kaldıki çiftçi aldıgı gübrenin içeriğini bilmiyo. tohumlar zaten kaplı artık :) boncuk gbi. sertifikalı diye alıyoruz bugdayı içinde arpa dolu vs vs..

resimdeki bugdaylar tritikalenin biraz gelişmişi. çeşit 1252 ye benziyo basaklarıda.

Hiç adamın boyunun kısa olabileceğini hesap etmemişsiniz :) Şaka biryana hiç beklemeye gerek yok slajın olmadıgı şu zamanda para eder diye düşünüyorum..Birde kuruyunca tritikale çıkarda satamazsa ozaman vay haline..

yanlış anlaşıldım galiba .. yeni bir çeşit buğday satmaya yada tanıtmaya çalışmıyor arkadaş .. bir ürünüm var diyor yaprak gübresi .. bugdayı bu hale getirdi diyor verim 3 4 kat artıyor diyor .. sözde boyuyla başagın boyuyla bunu kanıtlamaya çalışıyorda .. bu bugday değil tritikale .. yani normaldede böyle oluyor bunun boyu başağı ..