massey ferguson 5455

Ynt: massey ferguson 5455

evet bende bu firmayi daha önce gördüm ama eski model agirliklarvar bize 55kg olan agirliklar lazim
yardimin icin sagol.
biz bu yil insallah özdöken milenyum 20li aniza direk ekim mibzeri ve gallignani 5190baliye makinasi alacagiz desteklemeli
ama bize daha önce desteklemeli bu makinalardan alan yada kulanan arkadaslarin bilgileri lazim

Biz salaklık edip sırf servis hizmetlerinden korktuğumuz için Avrupa traktör yerine 91.000 liraya td 110 aldık.110.000 liraya 5445 bence gayet iyi.güzel günler getirsin yeni traktörün.

evet mesajı yollayan bendim :) yardımım dokunduysa ne mutlu bana :)

ben ön ağırlıkları çorumdan sipariş vermiştim . çorumda bunların döküm sanayisi varmış galiba . sivas kangal bayiiden telefon ettiler kaç tane eksikse istediler benimkinde 4 tane eksikti 2 hafta içinde falan getirdiler . benim MF 3015 in arkaya fazladan 2 çift ağırlık takmıştık zamanında sonra satarkende söktük ön ağırlıklarla takas ettik . . arka ağırlıkları ise bayiideki başka bir 5445 ten söküp benim 5455 e taktılar . arka ağırlıkları bayiiden mutlaka isteyin .. arkalar çekişi ver sarsıntıyı azaltıyor etkisi var yani . bilhassa nadasta traktörün gücünden en verimli halde faydalanabiliyorsunuz .. arka tekerlerde ne kadar ağırlık olursa traktör toprağa o kadar iyi tutunur buda badaj etmeyi ve tarktörün zıplamasını azaltır daha çekişli hale gelir . özel mesaj olarak sivas kangal massey ferguson bayiisinin telefon numarasını yollayacağım onlarda yardımcı olmaya çalışırlar . bayiilerin birçoğu birbiriyle alakalı oldukları için kolaylık sağlayabilirler size .

bu iki resimde bana ait . önden çekilmiş resme dikkatli bakarsanız en dıştakiler orjinal ağırlıkları . en dıştakilerin yanındakiler sonradan takılanlar . zaten ağırlıkların sol tarafına bakarsanız çok az bir çıkıntı var . işte onlar sonradan takılanlar .

bu traktörün size tuhaf gelmesi enteresan bir olay değil :)
bende ilk zamanlar hiç alışamamıştım ancak bu traktöre uygun ekipmanlarla çalışmaya başladıkça daha kolay hale geliyor kullanması .
kalkış ayarı falan bir sürü zımbırtısı var elektronik olduğu için kafa karıştırıyor . biz alışmışız düz viteslere . vitesi değiştirirken zaman zaman gaajjj gujjj sesi gelmeyince insanın garibine geliyor :)

sen yazmasan agirliklar anlasilmaz bence gayet iyi duruyo 4 tane ön agirliklara nekadar ödedin ?
ya bide sana ne soracam biz traktörü tir dan indirince depoyu agzina kadar full laldim ne kadar yakacak diye 1 saate indirdigimiz yerden bizim köye tahminen
35 km uzakti köye 1saat 15 dakikada vardim 16 /20 gaz vererek geldim ve depoyu yine fulladim ne yakti diye merakettim 11litre mazot aldi sonra depoyu kapatip traktörü calistirip 3-5 dakika hydrolik filan seylerini denedim bir daha depoyu acinca sanki mazot bir daha cokmüs gibi geldi sanki 4-5 litre daha alacak gibi olmus anlamadim yada yada ben traktörü calistirmadan mazotu doldurdum ondan mi farkli oluyo ?