Taşkent yem bezelyesi

İyi günler arkadaşlar trakyada çifçilik yapmaktayım bu sene taşkent yem bezelyesi diye bi ürün ektim. Sonuçlar çok iyi yer yer dönümüne 30 40 balya aldığım oldu. Ve hayvanlar severek yiyor. Maliyetide çok uygun Bu senede ekmeyi düşünüyorum.Eken ve ekmeyi düşünen arkadaşlardan görüşlerinizi bekliyorum. Bereketli ürünler

Ynt: Taşkent yem bezelyesi

Hocam merhaba.Biz de ektik bu sene.27 dekar yerden 700-800 balye arası bişey aldık.Ama buğdayla karışık ekmiştik.Özellikle trakyada.buğday biçiminden ayçiçeği ekimine kadar geçen 10-11 aylık süreçte çoğu tarla boş kalıyor.Bu yem bezelyesiyle beraber tarlalar bu şekilde değerlendirilebilir diye düşünüyorum.Tek sorun otu yerden kaldırmak ve pazarlamak tabi.Şu anda otu biçtikten sonra yerine ayçiçeği ektik ve %95 çıkış sağladık.Diğer ayçiçeklerine yetiştiler neredeyse

Ekim kasım aylarında ekiliyor dekara 12 kilo bezelye 6 7 kilo tritikale ile karıştılıp ektim ben . Geçen sene kilogram fiyatı 4,5 tl civarındaydı Tarım kredilerde ve bayiilerden ürünü bulabilirsiniz.

Selamlar ben de bu yıl taşkent yem bezelyesini ektim.Verim gayet iyi dekardan ortalama 30 balya çıktı. 25-30 kg arası balyalandı satışa hazır konumda bekliyor.ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
0505 907 26 24 nolu telefondan ulaşabilrisiniz

Bende bu sene yem bezelyesi ekmeyi düşünüyorum dekara 10 kilo yem bezelyesi 12 kilo tritikale ile ekicem hem balyası hemde silajı yapılabiliyor yani oyle soyledi ertan hoca inş forumda bahsedilen verimi alırım denilene göre macar Fig den cok cok kaliteliymiş zaten piyasada gercek macar Fig bulmak zor adi figide ayaz alıp gidiyo.

abdul arikan link=topic=65915.msg1034703#msg1034703 date=1447446581' Alıntı:
Yem bezelye si verim olarak güzel yalnız bir noktaya dikkat edin yüzde on beş oranında çiçeklenme var ise hemen biçim beklemeyin. Tekirdağ için söylüyorum 1 Mayıs günü biçim yapın.

Bezelyenin çoğu çiçeklense daha iyi olmaz mı?

poyraz2030 link=topic=65915.msg1034711#msg1034711 date=1447446864' Alıntı:
Bezelyenin çoğu çiçeklense daha iyi olmaz mı?
pek fazla çiçeklenme durumunda iyi olmuyor yüzde onbeş daha fazla çiçeklenme den bicme ni tavsiye ederim. Bu benim tecrübem tabi ki daha detaylı bir biçim ve inceleme yapan oldu mu bilmiyorum. Firma sahibi de bunu da bu şekilde önerdi.

konuyu hortlatıyorum denemelik eksek nasıl olur fiğ yanına mor çiçekli tavsişye ediyorlar ama tohumdan anlayabilir miyiz
Sertifikalı Töre yem bezelyesi alabilirsiniz. İçine fiğ girmenize gerek yok bence, sadece yatmasını önlemek için 6 ile 10 kg arası kalın saplı uzun boylu tahıl girmeniz yeterlidir

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06