besi rayonu

Ynt: besi rayonu

Hocam sou bay eksik olmuş hayvanlar kaç aylık kaç kgr kilo artışı hedafliyorsunuz elinizdeki kaba kesif yem kaynakları neler vs. ayrıntılı yazmanız lazım forumda büyükbaş hayvancılık alt konusu içinde sabit konu var yemrasyon programı var deneye bilirsiniz.

ondan inana bewn birşey anlamadım 250 kg gelen 20 adet besi hayvanın var simental elimde mısır silajı yonca ,arpa ,bugday ,pancar küspesi, saman,tuz , besi yemi var.hedefim 450 -500 kg arsında bişi olacak sizce bunlar yeter mi

çiftci32 link=topic=65932.msg748455#msg748455 date=1369771321' Alıntı:
ondan inana bewn birşey anlamadım 250 kg gelen 20 adet besi hayvanın var simental elimde mısır silajı yonca ,arpa ,bugday ,pancar küspesi, saman,tuz , besi yemi var.hedefim 450 -500 kg arsında bişi olacak sizce bunlar yeter mi

Hocam sen Simentalci nickli arkadaşla konuş bence :) 720+ kestiriyor genelde diye biliyorum :) Simental konusunda başarılı

Ciftci kardesim...Onemli olan arpadan,bugdaydan kac kilogram vermen degil ...(ki sana besi de bugday kullanmani tavsiye etmedigimi soylemistim, gerekirse bugdayi sat, kavuzu bol arpa al) onemli olan hayvana gunluk toplam verecegin yem miktarinin icine bu hammaddelerden ne oranda koyman gerektigi....