İleri geri vites kolu çok sert zor geçiyor

Ynt: İleri geri vites kolu çok sert zor geçiyor

arka şanzıman yağını kontrol et yağ azsa zor geçer eger yağ tamsa büyük ihtimalle ileri geri hilalde sorun vardır onu değiştirmen gerekir. büyük ihtimalle şanzıman yağındandır mutlaka kontrol et yağ kaçıran yerler varsa bi ustaya götürüp kaçakları yaptır. iyi günler

bizim MF3095te sert geçiyor. Soldaki kol olarak buçuk kolunu diyorsunuz herhalde ben yolda giderken vites yükseltip alçaltırken kullanmıyorum onu uzun sürede zararlı ama napim zor geliyor :)

doktorsihirbaz link=topic=65934.msg747677#msg747677 date=1369572771' Alıntı:
bizim MF3095te sert geçiyor. Soldaki kol olarak buçuk kolunu diyorsunuz herhalde ben yolda giderken vites yükseltip alçaltırken kullanmıyorum onu uzun sürede zararlı ama napim zor geliyor :)

Arkadaşın dediği new hollhand td 80d deki (12+12 vitesli) soldaki ileri geri levyesi. Senin dediğin Massey Ferguson phantom serilerinde(12+4 vitesli) direksiyon solundaki kaplumbağa, tavşan buçuk vitesi. İkisi tamamen farklı şey.

buçuk değil td 80 deki ileri geri onun hilali bitmiş sarı dedıkleri şey..onu değiştırmen gerekir yoksa buyuk sorun çıkar dişlilerle vedalasabilirsin amcamların var 2010 model geçen yıl aynı sorunu yasadılar ve değiştiler demekkı 2 yıl gidiyo ortalama 2000 saat cıvarıydı değiştiklrinde

mf285sdt link=topic=65934.msg747681#msg747681 date=1369573540' Alıntı:
Arkadaşın dediği new hollhand td 80d deki (12+12 vitesli) soldaki ileri geri levyesi. Senin dediğin Massey Ferguson phantom serilerinde(12+4 vitesli) direksiyon solundaki kaplumbağa, tavşan buçuk vitesi. İkisi tamamen farklı şey.
tamam ozaman ben yanlış anlamışım

elenor link=topic=65934.msg747682#msg747682 date=1369573555' Alıntı:
buçuk değil td 80 deki ileri geri onun hilali bitmiş sarı dedıkleri şey..onu değiştırmen gerekir yoksa buyuk sorun çıkar dişlilerle vedalasabilirsin amcamların var 2010 model geçen yıl aynı sorunu yasadılar ve değiştiler demekkı 2 yıl gidiyo ortalama 2000 saat cıvarıydı değiştiklrinde

bu kullanıma bağlı. ileri giderken durmadan geri geçirince çok çabuk yiyo. özellikle arkadan keçpeyle pancar yüklerseniz çabuk bitiriyo. ileri giderken debraj kullanmadan da geri geçiyo bu şekilde kullanımda her yıl yenilenir :) shuttle niyetine kullanıyo bazıları. tavsiye ileri giderken durmadan asla geri vitese takmamanız.