MF 240 s & Speed

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

MF 240 s & Speed

Arkadaşlar; bir akrabamızın traktörünün arızaları epey çoğalmış, küçükbaş hayvancılık yaptığı ve traktörden de pek anlamadığı için sanayiye götürüp bakımlarını yaptırmamı rica etti. Kamyonetle Kütahya sanayisine götürcem İnşallah. Bu gün traktörün olduğu köyde şenlik vardı, bende köye kadar yürütüp getireyim, İveco nun mazotundan kar edeyim dedim. neyse hiç tutmayan frenleri az biraz ayarladık, yola çıktık. Video çekerken bir ara dipgaz denemsi yapmak istedim, fakat iyiki vazgeçmişim.:) Video sonunda sol fren kendiliğinden sıkıştı, az daha uçuruma gidecektik .Neyseki durumu farkettim, sonrasında ise frensiz olarak köye geldik, İvecoya yükledim, bu defada kasanın içinde durdurmak sorun oldu, iyice bağladıktan sonra takozun önüne profil kaynatıp kasada durdurabildik. Nasip se yarın onu sanayiye bırakıp İveco ile TUVTURK un yolunu tutacaz, İnşallah bu sene muayeneden sorunsuz geçer, daha siftah yok tek seferde TUV den geçmeye.:D
2013-05-26 MF 240 s

Ynt: MF 240 s & Speed

Cihan_özece link=topic=65946.msg747885#msg747885 date=1369601660' Alıntı:
nail abi geçmiş olsun.kralın freni olaydı atardı herhalde üzerinde :)
Sağol bilader, bunun ön ağırlıklar full yoksa bu dönecekti saatin ters istikametinde 180 derece. Zalım iyi gidiyor beyaw.:) Resmen tahrik ediyo insanı özlemişim.:D

ydincbayram link=topic=65946.msg747887#msg747887 date=1369601854' Alıntı:
Aman abi bu masseylerin her şeyi güzel hoş da eğer disk değilse frenlerine pek güvenmeye gelmez. Geçmiş olsun.
Sağol, bu 94 model kampanalı fren.:) O dağda bayırda bunu kullanmak baya bi uzamanlık istiyor, yarın baktırcam frenine yağına suyuna elektrik tesisatına falan. 6300 saatte daha motora yeni anahtar değecek.

Senide 2 gün yalnız bırakmaya gelmiyo be abi :D Yine bumuşsun bişeyler. Pratik çözümlerin de ayrı bi olay :) Kolay gelsin nail muhtarım :)

Nihayet eve kadar getirdim, 500 TL masraf ettim, o artık bir yer uçağı. Geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun, sağ salim sanayiye ulaştırdım.
Yalnız İveco TUV de kaldı ya laa.:S Ön sağ frende sapma % 31.3 .:(

nailyetek link=topic=65946.msg748112#msg748112 date=1369679766' Alıntı:
Nihayet eve kadar getirdim, 500 TL masraf ettim, o artık bir yer uçağı. Geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun, sağ salim sanayiye ulaştırdım.
Yalnız İveco TUV de kaldı ya laa.:S Ön sağ frende sapma % 31.3 .:(

bi kaç videosunu beklıyoruz abı :D