Simental İnek

Ynt: Simental İnek

Tum ulkede guzel simental sigirlar var fakat, cesit ve sayica en cok zonguldak,samsun ,bafra da safkan irklar var, bozulmamis irklar var fiyatlarida diger illere gore uygun,

Alacaksan cok kucuk alma, alismasinda sorun olmaz,gebe duve al o sana alisir zaten bir kac ay sonra sutunu almaya baslarsin bu sene sigir fiyatlarida uygun yaylim baslamadan once hemen al, bu yaz sonu hayvan para edecek cok cikan oldu sektorden ....

Yusuf Abi...

hayvan bakmaya devam edeceksen, sperma satan firmalarda iki cesit simenthal spermasi olur biri sutcu digeri etci....yani o elindeki kirma olanlara 2 dogum sutcu sperma attir, mukemmmel damizliklar elde edersin...hatta hepsinin disi olmasini istiyorsan simdi cogent disi spermalar da onlarida bir arastir derim ilk baslarda bunlar biraz maliyetli oluyor fakat...iyi bir suru elde ediyorsun...

sütü az da degil arkadaşlar benim simental ineklerimin çogu 20kg ustu veriyor.. ama ortalama 18-19kg verirler.. karınları doyarsa.. iyi simentaller 30 ustunede cıkar..

ceya023 link=topic=65956.msg751970#msg751970 date=1370982858' Alıntı:
sütü az da degil arkadaşlar benim simental ineklerimin çogu 20kg ustu veriyor.. ama ortalama 18-19kg verirler.. karınları doyarsa.. iyi simentaller 30 ustunede cıkar..

simentalci 25 ortalamayı yakalamış sanırım :) Yahu hocam vallahi zor iş bu :) Ben yapmıyorum gerçi hobi benimkisi ama bir ara alacağım elime sazı, bakalım batacak mıyız çıkacak mıyız :D

DeHLiZ link=topic=65956.msg752095#msg752095 date=1371035335' Alıntı:
simentalci 25 ortalamayı yakalamış sanırım :) Yahu hocam vallahi zor iş bu :) Ben yapmıyorum gerçi hobi benimkisi ama bir ara alacağım elime sazı, bakalım batacak mıyız çıkacak mıyız :D

Arpa,silaj,yonca,saman nin icin tarlan yoksa,ekip bicmiyorsan para kazanamazsin...batmazsin fakat bunlari yapmiyorsan bu kadar para icin bu kadar ugrasmam deyip birakirsin...ama batmazsin...