sice şimdi ne yapmalıyım

arazilerimiz bölünüyor artık ben 400 dönüm civarı yer işliyordum artık kendi payıma 120 dönüm yer işliyecegim buranın bir kısmını mirasçılardan alıyorum aşşagı yukarı sıfırdn başlıyorum demek dogru olur bir kısım yerleri parayla aldıgım için tl a yı satıyorum 47 ye verdim gibi birşey üste 19 lira arttı bu paraylada 35 borçlanıp bi tt65 4x4 almayı düşünüyorum attan inip eşşege binmek gibi bir şey oldu hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

Ynt: sice şimdi ne yapmalıyım

Hepimiz zamanla aynı şeyleri yasadik..ve yasamayada devam edecez buna bi düzenleme getirilmesi hepimizin hayrina olur ama nerde o gunler ..
Moralini hic bozma inşallah daha hayırlı gunler seninle olur. .

gezegen link=topic=65966.msg748074#msg748074 date=1369675015' Alıntı:
arazilerimiz bölünüyor artık ben 400 dönüm civarı yer işliyordum artık kendi payıma 120 dönüm yer işliyecegim buranın bir kısmını mirasçılardan alıyorum aşşagı yukarı sıfırdn başlıyorum demek dogru olur bir kısım yerleri parayla aldıgım için tl a yı satıyorum 47 ye verdim gibi birşey üste 19 lira arttı bu paraylada 35 borçlanıp bi tt65 4x4 almayı düşünüyorum attan inip eşşege binmek gibi bir şey oldu hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

ölüm hak miras helal anlş-*s

herşeyin hayırlısı demek en hayırlı olandır
ben senin yerinde olsam tl-a ve 265s verip td75 yada td80 gibi bişey alırdım
biz yakşalık 150 dönüm yeri tt50 4*2 ile ekip biçiyorduk yetiyordu pancarlarda zor oldugu için t480 4*4 aldık
yine senin bileceğin iş :)
üzülüyorsan hiç üzülme az olsun kendi malın olsun helalinden olsun tadından yenmez o :)

herşeyde vardır bir hayır abi allah utandırmasın allah can beden sağlığı versinde çalışır kazanırız can beden sağlığı olmasa nasıl işlicen o toprakları sen çalış allah verir hem ne tl100 ler gelir gider bakmışsın bide fendt gelmiş kapıda allah utandırmasın abi gerisi boş

sagolun hepinizden allah razı olsun arazinin bölündügüne üzülmüyorumda tl a ya kıyamadım yeni de bakım yaptırdımıdı çok borçlanmayayım die tt65 alacam 265 in yanına bizim burda serpme ekilir biri ekerken birinin sürmesi lazım yoksa karınca çekiyor onun için tt654x4 almayı düşünüyorum yada bulabilirsem 285s4x4 gibi birşey hayırlısı bayi 54 enson verebilecegim rakam dedi

Her şeyin gerçek sahibi Allah ' tır. Sana verdiklerini azaltıp arttırarak seni sınar. dedemin iki karısı ve 17 çocuğu var.150 dekarda arazisi var. babama 9 dekar yer ve yarım hisse ford 3610 traktör vermişler.Hakkımızdan fazlasına hiç tamah etmedik.kira karşılığı diğer varislerin yerini ekiyorum. unutma seni yok etmeyen zorluk güçlendirir. ben geçmişe göre daha çok çalışıyorum.hayvancılığa önem verdim.tarlada yem bitkisi kaldırıp hayvan yemi olarak değerlendiriyorum.

cesur631 link=topic=65966.msg748090#msg748090 date=1369676968' Alıntı:
herşeyin hayırlısı demek en hayırlı olandır
ben senin yerinde olsam tl-a ve 265s verip td75 yada td80 gibi bişey alırdım
biz yakşalık 150 dönüm yeri tt50 4*2 ile ekip biçiyorduk yetiyordu pancarlarda zor oldugu için t480 4*4 aldık
yine senin bileceğin iş :)
üzülüyorsan hiç üzülme az olsun kendi malın olsun helalinden olsun tadından yenmez o :)

Aynen öyle.
ok-*-s