Massey Ferguson 285 hidrolik yardımcı piston uygulaması

Kasım ayında 3.085 i satarken söktüğümüz yardımcı pistonlar kutuda duruyordu. 285i ilaç ve gübre traktörü yaptığımız için yardımcı pistonlara tekrar ihtiyaç duyduk. 800 lük parlayan ilaç makinesi ve 800 lük dönderi tam doluyken daha rahat taşıyor ve çukurlardan geçerken hidroliği koruyor. taktık güzel oldu. tavsiye ederim.

mf285hidrolikpistonyard.jpg

mf285hidrolikpiston.jpg

masseyferguson3000hidro.jpg

masseyfergusonhirdrolik.jpg

hidrolikyardimcipistons.jpg

Ynt: Massey Ferguson 285 hidrolik yardımcı piston uygulaması

Çok güzel olmuş Gürkan hocam,
Yeni traktörlerden bir farkı kalmamış , 4 çıkış , ilave piston , orjinal kabin daha ne olsun. Yeni nesil traktörler sağlamlıkta bunun yanına gelemezler. Tek eksiği Turbo kalmış sen onunda icabına bakarsın artık. İlave pistonlar için hidrolik bağlantılarını nereye yapmıştın? Kaç model 285 lere bu sistem uygulanabilir acaba? 4 çıkışın kabin içindeki kumandalarınıda çekmen mümkün mü? Hem hidrolikleri hemde pistonları kullanabiliyon mu? Hidrolik klavuzlu ekim makinası bu sistemde rahatça çalışır mı?

ufukk link=topic=65969.msg748141#msg748141 date=1369682567' Alıntı:
Çok güzel olmuş Gürkan hocam,
Yeni traktörlerden bir farkı kalmamış , 4 çıkış , ilave piston , orjinal kabin daha ne olsun. Yeni nesil traktörler sağlamlıkta bunun yanına gelemezler. Tek eksiği Turbo kalmış sen onunda icabına bakarsın artık. İlave pistonlar için hidrolik bağlantılarını nereye yapmıştın? Kaç model 285 lere bu sistem uygulanabilir acaba? 4 çıkışın kabin içindeki kumandalarınıda çekmen mümkün mü? Hem hidrolikleri hemde pistonları kullanabiliyon mu? Hidrolik klavuzlu ekim makinası bu sistemde rahatça çalışır mı?

Yorum için teşekkürler Ufuk hocam. 285 ten çok ama çok memnunuz vallahi kendi nazarım değecek diye korkuyorum. turbo da planlarımız arasında ne zaman kısmet olur bilmem. pistonlarıın hortum rekor giriş yerleri gövdede hazır. kör tapaları söküp direk takıyorsun. başka işlem yok. valla bu 97 model, yani eski tip 285 lerden. daha yenilere zaten olur. 98 modelden itibaren sanırım hidrolikler tam bağımsız çalışıyor. ama bunun eski sahibi değişik bir sistem yaptırmış. şuan damper çıkışları bağımsız çalışıyor diğer 97 modellerden farklı olarak. hem hidrolik hem de piston kullanabiliyorum. sadece dönüşlerde pistonu indirip kaldırmaya kalkarsam çok az direksiyonu ağırlaştırıyor. ama gene de rahat dönüyor. evet mibzerde çok rahat çalışır sorun olmaz.

1998 yılının nisan ayından itibaren gelen modellerde sağ tarafta ayrıca tam bağımsız damper kolu koymaya başladılardı.
Rotsuz tip , kare farlı olan modeller. Ama bunlar 286 G ler çıkana kadar üretildiler , 3 seneyi bulmamıştır üretimleri.
3.095 ten önce bizdede 1997 model 285 4x4 vardı , zaman zaman kısa süreli filtre lambası yanar bu sırada kısa süreli direksiyon ağırlaşırdı.

Ertuğ Aslan link=topic=65969.msg748131#msg748131 date=1369681720' Alıntı:
güzel olmuş abi güle güle kullan büyük takım için gerekli bir şey takımlar büyüdükçe sıkıntı yaratıyor
teşekkürler Ertuğ. güzel oldu, şuan 285 ten tam olarak istifade edebiliyoruz.

Ağır Abi link=topic=65969.msg748157#msg748157 date=1369684494' Alıntı:
285 kaç model 4 iü damper çıkışlarınıı ayrı fotolarmısınız giriş çıkış vs
1997 model. müsait bir zamanda detaylı çekerim.

ufukk link=topic=65969.msg748158#msg748158 date=1369684729' Alıntı:
1998 yılının nisan ayından itibaren gelen modellerde sağ tarafta ayrıca tam bağımsız damper kolu koymaya başladılardı.
Rotsuz tip , kare farlı olan modeller. Ama bunlar 286 G ler çıkana kadar üretildiler , 3 seneyi bulmamıştır üretimleri.
3.095 ten önce bizdede 1997 model 285 4x4 vardı , zaman zaman kısa süreli filtre lambası yanar bu sırada kısa süreli direksiyon ağırlaşırdı.
doğrudur Ufuk hocam. biz de de 1994 model 285s ve 1997 model 265s vardı. onlarda bahsettiğin lamba yanıyordu. şimdiki 285 te lamba yanmıyor görmedim henüz

ufukk link=topic=65969.msg748160#msg748160 date=1369684794' Alıntı:
Gürkan hocam , bu ilave pistonlar , hidroliklerde takırdamayı kesti mi?

evet takırdama yok, malzeme taşırken tam yukarı kaldırıp, daha sonra biraz aşağı salıyorum o şekilde taşıyoruz, yani 800 lük parlayan lastikleri yere yapıştırıyor nerdeyse ama ses yok hidrolikte.

Aynen bu motora turbo-intercool bide klima olsa oww hayal edemiyorum :)
Bu arada kabinin süspansiyonu mu var yoksa takoza mı oturtulmuş kabin merak ettim :D