hububat primleri bugün hesaba yatmış 30.05.2013

Ynt: hububat primleri bugün hesaba yatmış 30.05.2013

ibrahim_11 link=topic=66036.msg748931#msg748931 date=1369915675' Alıntı:
hububat primleri bugün hasaba yatmış almıyan arkadaşlara duyrulur. % 5 kesinti olmuş benikinde.

Hayret bişey, yıllık faizler %5 lere düştü bu nasıl iş

kesintiyi abartmışlar

acaba ne iş yapmışlarda bu kadar yüksek kesinti var?

TÜRK Çifçisi sömürülmeye mahküm... ne baş var ne hakkını arayan... kimse alınmasın koyun gibi güdülüyoruz duva*-*0 o kesintilerin hayrını görmesinler heryerlerinden çıksın sop-*-sa

kcml link=topic=66036.msg748944#msg748944 date=1369918361' Alıntı:
Yağlık Bitkiler Destekleri ' ne oldu !!! hani onlarda 20 mayıstan itibaren yatıcaktı sop-*-sa
çiftçiyle dalga geçiyorlar işte şu gün yatacak herkes bankaya gidiyor boynu bükük dönüyor yazıklar olsun diyorum, çiftçi bu türkiyenin bel kemiğidir

Bugün 2 defa bankamatiğe gittim ayçiçek destekleri hâla yatmamış.Hergün bankamatiğe uğrar oldum bu ne arkadaş... sop-*-sa
Harmanda verecekler herhalde ben bundan sonra yatan destekten ne anlarım buğday hasatı geldi zaten.Allaha havale ediyorum destekleri geciktireni,kesinti yapan bankayı ve bunların sorumlularını.. at-*-*

Yatırdık yattı dediler yine bikaç ilde bikaç ilçede yatırdılar gerisi yok

Hala bekliyoruz bankaya yatmış durumda değil bizim primler.

Düzen bozuksa sorgulayanlar haksızmı?

İnsanlık tarih boyu hep aynı hataları yapmıştır ve bu hatalar devam edip gitmekte, insanlık bundan ders almamaktadır

Onu yapıcaz bunu edicez diyerek buğdayın fiyatını destekle beraber olan rakamı göstererek düşük açıkla

Ondan sonrada 2012 nin primlerini daha bankaya yatırma

Dünyadaki barışın ve huzursuzluğun engeli, insanoğlunun birbirinin hakkını gasp ederek yemekten vazgeçmemesidir.

Daha evvelde bahsetmiştim, bu paralar açıklandığı tarihte yatmıyorsa mutlaka bir sebebi var, o sebepde işte üreticiye ödenmesi gereken bu

parayı, sanki kendininmiş gibi birilerinin hesaplara yatırmamasından kaynaklandığı apaçık ortada.

Yani insanoğlu birbirinin hakkını yemeye devam ediyor, ve bundan vazgeçmiyor.

Madem açıkladın yatır, zaten kanunende vermen gerekiyor, çünkü o kanuna göre icraat yapıp fiyat belirliyor, toplumun ve ekonominin döngüsüne

sözümona düzen veriyorsun, öyle ise hak yemeyeceksin.

İşte bu hak yeme olayları toplumda birikim yapıp düzensizliğe sebep olmakta, hakkı yenenler bir zaman sonra biraraya gelip haklarını görmezden

yada umursamaz davrananlardan, kısacası gasp edenlerden hesap sormasına ve kargaşalara, hatta savaşlara neden olmaktadır.

Bunları görmek gerekir, çünkü tarih boyu hep böyle olmuştur, insanlık birbirinin hakkını nasıl gasp ederim, nasıl göstermelik iş yapar kimi ne kadar

zaman kandırırm derken tarih boyu hep aynı hataya düştüğünü farkedememiştir.

Sonuç, çeken çektiği ile, numarasınıda çeken çektiği ile kalmıyor maalesef, dediğim gibi yukardada bazı arkadaşlar çoluğundan çocuğundan çıksın

demiş mesela, inanınki çıkar, seyredin bakın tarih nasıl tekerrür edecek, tarih yalan söylemez, hep aynı hatalar hep aynı sonuçlar doğurur.

Hakkı yenenler hiç kılını kımıldatmasada oturup seyretsek sonuç aynı olacaktır, tarih tekerrür edecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir toplum için, İnsanlığın geçmişte yaptığı hatalardan ders almaması kadar vahim bir durum yoktur, sonuç maalesef hep aynıdır.

bull trakmarket link=topic=66036.msg753478#msg753478 date=1371583643' Alıntı:

Hala bekliyoruz bankaya yatmış durunda değil bizim primler.

İnsanlık tarih boyu hep aynı hataları yapmıştır ve bu hatalar devam edip gitmekte, insanlık bundan ders almamaktadır

Onu yapıcaz bunu edicez diyerek buğdayın fiyatını destekle beraber olan rakamı göstererek düşük açıkla

Dünyadaki barışın ve huzursuzluğun engeli, insanoğlunu birbirinin hakkını gasp ederek yemekten vazgeçmemesidir.

Daha evvelde bahsetmiştim, bu paralar açıklandığı tarihte yatmıyorsa mutlaka bir sebebi var, o sebepde işte üreticiye ödenmesi gereken bu

parayı, sanki kendininmiş gibi birilerinin hesaplara yatırmamasından kaynaklandığı apaçık ortada.

Madem açıkladın yatır, zaten kanunende vermen gerkiyor, çünkü o kanuna göre icraat yapıp fiyat belirliyor, toplumun ve ekonominin döngüsüne

İşte bu hak yeme olayları toplumda birikim yapıp düzensizliğe sebep olmakta, hakkı yenenler bir zaman sonra biraraya gelip haklarını görmezden

yada umursamaz davrananlardan, kısacası gasp edenlerden hesap sormasına ve kargaşalara, hatta savaşlara neden olmaktadır.

Bunları görmek gerekir, çünkü tarih boyu hep böyle olmuştur, insanlık birbirinin hakkını nasıl gasp ederim, nasıl göstermelik iş yapar kimi ne kadar

Sonuç, çeken çektiği ile, numarasınıda çeken çektiği ile kalmıyor maalesef, dediğim gibi yukardada bazı arkadaşlar çoluğundan çocuğundan çıksın

demiş mesela, inanınki çıkar, seyredin bakın tarih nasıl tekrrür edecek, tarih yalan söylemez, hep aynı hatalar hep aynı sonuçlar doğurur.

Hakkı yenenler hiç kılını kımıldatmasada oturup seyretsek sonuç aynı olacaktır, tarih tekerrür edecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bir toplum için, İnsanlığın geçmişte yaptığı hatalardan ders almaması kadar vahim bir durum yoktur, sonuç maalesef hep aynıdır.
Yazdıklarınıza canı gönülden katılıyorum.
Nevşehir-kozaklı olarak bize almadık.
bişeyler yazınca adı siyaset ,eleştiri oluyor.

bull trakmarket link=topic=66036.msg753478#msg753478 date=1371583643' Alıntı:

Hala bekliyoruz bankaya yatmış durumda değil bizim primler.

Dünyadaki barışın ve huzursuzluğun engeli, insanoğlunun birbirinin hakkını gasp ederek yemekten vazgeçmemesidir.

Madem açıkladın yatır, zaten kanunende vermen gerekiyor, çünkü o kanuna göre icraat yapıp fiyat belirliyor, toplumun ve ekonominin döngüsüne

demiş mesela, inanınki çıkar, seyredin bakın tarih nasıl tekerrür edecek, tarih yalan söylemez, hep aynı hatalar hep aynı sonuçlar doğurur.

10 numara yazı, parmaklarına sağlık...

Bunun adı siyaset değil, bunu adı genel durum tespiti, siyasilere saygım sonsuz, benim onların hakkını yeme gibi bir durumum söz konusu dahi olamaz, onların ekmeğini elinden almayada çalışmam, varsın görevini layığı ile yapsın başımın üstünde yeri var, buna ihtiyacımızda var, nasılki toplumun diğer fertleri rızkını kazanmak zorundaysa onlarında bu hakkı var.

Hakeden kazansın, bu tespitler bir siyaset değil, temennidir, tarih boyu yaşananlara baktığımızda görünendir, kim istemez haksızlıkların olmadığı bir dünyayı, herkes ister. İşte bu konuyu hatırlamak ve hatırlatmak için yazdım, hak yeme konusu haksızlıklar konusu sadece siyasileri değil toplumun bütün kesimlerini ilgilendirmektedir, maksadım Aliyle Ahmetin icraatları değil, maksadım hak yemenin sonucunda neler olacağını hatırlatmaktır, kimse yanlış anlasın istemem.

İnsanlık tarih boyu hep aynı hataları yapmıştır ve bu hatalar devam edip gitmekte, insanlık bundan ders almamaktadır.