8095 tümosada 600 saatlik bakımında,enjöktör değişimi sonucu cekişin düşmesi.

sevgili arkadaşlar.
kısa süre önce kullanmış olduğum 8095 tümosan traktörümü 600 saatlik genel bakım yaptırdım.
yetkili servis enjöktör değişmesi lazım dedi ve değişdik.
üstündeki fabrikadan orjinal takılı enjöktör 4 çıkışlı .yeni takılan 5 çıkışlı enjöktör.
bide yeni takılan enjöktörü 120 bar olarak ayarladılar.
şuan eskiye bakarak cekişde gözle görülür bi düşüş var ,bunun sebebi ne olabilir.
bu konuda bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ynt: 8095 tümosada 600 saatlik bakımında,enjöktör değişimi sonucu cekişin düşmesi.

cesur631 link=topic=66055.msg749183#msg749183 date=1369997166' Alıntı:
4 çıkışlı enjektörü değiştirme sebebiniz nedir ?
galiba düşüş enjektörden kaynaklanıyor olabilir
bana kalsa değişmiycektim.hiç orjinali bozulmasın diye ama servise söz anlatamadım değişmesi lazım dedi.
şuan yakıt eskiye bakarak biraz daha düşdü ama cekişde gözle görülür düşüş var.

Ynt: 8095 tümosada 600 saatlik bakımında,enjöktör değişimi sonucu cekişin düşmesi.

tumosanlar fabrikadan çıkış olarak açılana kadar güclü olması için değişik enjektor takılıyormus bu bakım saatleri yapılırken ilerki zamanlarda fabrika yeni enjektor yolluyormus ve değişiyormus enjektorler ilk takılan enjektor motora fazla guc veriyomus fakat fazla yakıt yaktırıyormus. sonradan takılanlar motorun yakıtını dusuruyomus normal sewiyeye getiriyomus duyduguma gore. yani normal bence.

cazgin0020 link=topic=66055.msg749186#msg749186 date=1369997776' Alıntı:
tumosanlar fabrikadan çıkış olarak açılana kadar güclü olması için değişik enjektor takılıyormus bu bakım saatleri yapılırken ilerki zamanlarda fabrika yeni enjektor yolluyormus ve değişiyormus enjektorler ilk takılan enjektor motora fazla guc veriyomus fakat fazla yakıt yaktırıyormus. sonradan takılanlar motorun yakıtını dusuruyomus normal sewiyeye getiriyomus duyduguma gore. yani normal bence.
değişen enjöktörü ben kendim aldım,fabrika göndermedi.
yakıdada pek aşırı bi fark olmadı.

600 saatlik bakında enjektör değiştiğini sizden duydum , 600 saatlik bakımda sibop ayarı yapılır bozukluk yoksa niye enjektör değişsin ki bu konuyu iyice bir araştırın