YARDIMCI İKİ YENİ İŞ ALETİM

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

YARDIMCI İKİ YENİ İŞ ALETİM

Bu aletleri yakında aldım.Böylece, bana göre dünyanın en tehlikeli işlerinden birini yapmaya niyetlenmiş oluyorum.
Benzinli olanı bahçede ağaç aralarını sürmemi engelleyen kalın alt dalları kesmekte kullanacağım.Çünkü 23 Nisan ' da ağaçlar yüzünden Leyland ve ben çok zorlandık.
Elektrikli olanı da , avlu içinde sobalık odun hazırlamakta ve onarım işlerinde kereste kesmekte kullanacağım.

Ynt: YARDIMCI İKİ YENİ İŞ ALETİM

Hayırlı olsun bu işler dikkatli olduktan sonra kolay aksi takdirde çok tehlikeli babam 2002 de bacağını kesmişdi 2-3 cm girmişti bacağa bi sakatlık kalmadı çok şükür ama izi hala durur bacağında.

şerefli1 link=topic=66079.msg749504#msg749504 date=1370090326' Alıntı:
hayırlı olsun güzel seçim bence
Teşekkürler.
ÇeLişki_37 link=topic=66079.msg749505#msg749505 date=1370091405' Alıntı:
Hayırlı olsun bu işler dikkatli olduktan sonra kolay aksi takdirde çok tehlikeli babam 2002 de bacağını kesmişdi 2-3 cm girmişti bacağa bi sakatlık kalmadı çok şükür ama izi hala durur bacağında.
Teşekkür.Evet,bir an bile dalgınlığa gelmez.Konsantrasyonu hiç kaybetmemek lazım.Allahtan babanızda sakatlık bırakmamış.
cesur631 link=topic=66079.msg749540#msg749540 date=1370102907' Alıntı:
hayırlı olsun fiyatları nedir acaba
Teşekkürler.Benzinli 180 ,elektrikli 150 lira.Yapı marketlerinde elektrikli 130-140 ' a da var.Onları sevmedim.
mete26 link=topic=66079.msg749542#msg749542 date=1370103221' Alıntı:
hayırlı olsun. hakketen dünyanın en tehlikeli işlerinden birini yapmaya karar vermişsin.
Teşekkürler.Aman söyleme.Daha planladığım iş gereği sizden alacağım çok balyacılık fikirleri var.En büyük tehlike geri tepmesi.Geri tepme hattında bulunmamak,burnunu yere veya kesilecek cisme değdirmemek lazım.Geri tepmeye karşı stoplayıcısı var ama neticede pis iş.
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=66079.msg749548#msg749548 date=1370104481' Alıntı:
Hayırlı olsun. .kolay gelsin. .
Teşekkürler.Büyük ağaç kesme niyetim yok.En tehlikelisi o. Depo işi kirayla kesen çok.

Bunlarda aletlerimin işbaşı resimleri.
Önce kullanma kılavuzlarını dikkatlice okudum.
Sonra ilçedeki servise gidip, kurulumunu ve bakımını gözümün önünde yapmasını ve ince noktaları göstermesini istedim.Bunları klavuza bakıp bende yapardım ama eline ilk defa alanla binlerce kere alanın farkı vardır diye düşündüm.İyide yapmışım.
Sonra bu iki aletle çok iş yaptım.Sonunda da bu iki gösteri fotoğrafını çektirdim.

hayılı olsun ama bu makinalar sıkıstırmaya gelmiyor kaliteli olnaları uzun yıllar dayanır ama onların fiyatı da 1000 tl civarında

Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum hızar motorunu. Motorlu testerenin babası STİHL ' dir. Pahalıdır. Biz ondan kullanırız. Seninkilerde inşallah işini görür. Hayırlı olsun.

ALTTA YAZDIKLARIMI MUTLAKA OKU

4 sene önce sol ayağıma tam ortadan vurdum. parmak liflerimi kopardım, kemiği sıyırdı birazda. Şimdi bi sakatlık yok çok şükür. ilk defa kullanmaya başlıyorsan bu işin en tehlikelisi üst üste duran ince dalları kesmektir. Ani değince seker. Ağaçları keserken en emniyetli şekil ağacı palanın alt tarafına gelecek şekilde motoru aşşa doru bastırmaktır. kestiğin ağaç motora ne kadar yakın olursa o kadar iyidir ister üstten ister alttan kesiyor ol.
ha mutlaka ve mutlaka çalışırken kalın kot giyin ve uç tarafı demir ayakkabılardan al. eldiven maske gözlük hikaye. onlar çapaklardan korur iyidir ama hayati kot ve ayakkabı.

BOZKURT07 link=topic=66079.msg754853#msg754853 date=1372095175' Alıntı:
hayırlı olsun kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Mevlam. keşke biraz kaliteli bişey alsaydınız bunlar başınızı ağrıtır :(
Teşekkürler.Aynı markadan kompresörümde var. Problemsiz çalışıyor.Bunlar benim gibi amatörler için uygun markalar.
HEMA 60 link=topic=66079.msg754855#msg754855 date=1372095930' Alıntı:
hayılı olsun ama bu makinalar sıkıstırmaya gelmiyor kaliteli olnaları uzun yıllar dayanır ama onların fiyatı da 1000 tl civarında
Teşekkür. Samanlığın 4x4 metre civarında bir bölüm çatısını tamir ettim.10x10,10x15 cm kalasları peynir gibi kestim.Ağaç kesme gibi bir niyetim yok.Ancak omuz seviyem civarı 10-15 cm lik dalları keserim.
hannas link=topic=66079.msg754856#msg754856 date=1372096438' Alıntı:
Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum hızar motorunu. Motorlu testerenin babası STİHL ' dir. Pahalıdır. Biz ondan kullanırız. Seninkilerde inşallah işini görür. Hayırlı olsun.

ALTTA YAZDIKLARIMI MUTLAKA OKU

4 sene önce sol ayağıma tam ortadan vurdum. parmak liflerimi kopardım, kemiği sıyırdı birazda. Şimdi bi sakatlık yok çok şükür. ilk defa kullanmaya başlıyorsan bu işin en tehlikelisi üst üste duran ince dalları kesmektir. Ani değince seker. Ağaçları keserken en emniyetli şekil ağacı palanın alt tarafına gelecek şekilde motoru aşşa doru bastırmaktır. kestiğin ağaç motora ne kadar yakın olursa o kadar iyidir ister üstten ister alttan kesiyor ol.
ha mutlaka ve mutlaka çalışırken kalın kot giyin ve uç tarafı demir ayakkabılardan al. eldiven maske gözlük hikaye. onlar çapaklardan korur iyidir ama hayati kot ve ayakkabı.
Evet en iyisi Stihl ve Huqsvarna.Ama bu markalar daha çok kirayla ağaç kesen profesyonellere uygun.Benim gibi senede 3-4 saat çalışanlara aldıklarımın yeteceğini düşünüyorum.Uyarıların için teşekkür.Tehlikeyi bildiğimden dolayı makina iyi kesse de , aşırı dikkat uyguladığımdan yoruyor.Yüksekte çalışırken baret ve paraşütçü tipi emniyet kemeri de kullandım.Maske ve gözlüksüz zaten olmaz.Evet demir uçlu ayakkabı öneriliyor.iş güvenliği mağazalarına bakayım.Sonuç olarak ne kadar dikkatli ve tedbirli olsanda pis iş.

stulu link=topic=66079.msg754997#msg754997 date=1372164550' Alıntı:
Aynısından bendede var, canavar gibi, ama bana hafif işler için biraz ağır gibi geldi. Yarım saat sürekli çalışırsan kolları yormaya başlıyor.
Benzinliyi 180 liraya aldım.Faturası kesildi. Kdv ödedim.Fatura istemesem %18 daha ucuza alırdım.Tv lerde benzerlerini kapıya teslim 300 den satıyorlar.Motoru alıştırmak için bir depoyla boşta çalıştırdım. Bir buçuk depolukta iş yaptım.Samanlık tamiri için usta geç randevu verdi .Ben de kendim tamir ettim.Usta en az 1000 liramı sulardı.Bu alet olmasaydı ben de tamiratı yapamazdım.
Dün Karaköy ' de 45 cm palalı ünlü bir marka gördüm.Her tarafında italyanca yazılar.Dikkat çekmeyen küçücük ' ' Made in P.R.C. ' ' yazısı. Fiyatı 550 +KDV.Karşılaştırmayı siz yapın.
Ben bu tip malzemelerde CE işaretine bakarım.(Avrupa kalite ve güvenlik standardı). Çinlilerin CE ' li mallarından hiç sorun yaşamadım.
Ben uzun süreli çalışmadığım için yormadı.Kalitenin farkındayım ve kaliteye karşı değilim ama aynı ülkede üretilmiş aynı standarttaki mala 2-3 katı marka ve reklam parası ödemem.

tahir link=topic=66079.msg755311#msg755311 date=1372353257' Alıntı:
Sağolun
stulu link=topic=66079.msg755323#msg755323 date=1372359232' Alıntı:
http://www.ikitikla.com/urun/max-extra-csa45-benzinli-agac-kesme.aspx ben buradan aldım, gayet hızlı çalışıyorlar, kargo servisi varsa ertesi gün elinde oluyor.
Valla mükemmel bir adres.Ben ikisini 330 ' a aldım.Markanın sahibi ve imal ettirip ülkemize ithal eden firmadan aldım diye bu ikisini daha
ucuza alamam sanıyordum,yanılmışım.Aynı marka ve model bu adreste toplam 250 lira.Testere servisinde motorlu tırpan görmüştüm,350 istedi, ' harmanda alıyım ucuzmuş ' dedim.Bu sitede 240 lira. Çok iyi bir alışveriş seçeneği.

Konuyu açalı 10 KOCA YIL olmuş.
10 yıldır bu aletleri sorunsuz kullanıyor(d)um.Benzinli olanı giden ay komşu istedi,kendininki arızalanmış.Benimkini zorlamış,yaktı bıraktı.Ben de ,aynısından bir tane daha aldım.Artık emanet yok,bir kere verdik gördük.

Resimler ve ekler

• IMG_20230404_081748.jpg
    IMG_20230404_081748.jpg
    180.9 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20230402_165930.jpg
    IMG_20230402_165930.jpg
    162.5 KB · Görüntüleme: 49

Konuyu açalı 10 KOCA YIL olmuş.
10 yıldır bu aletleri sorunsuz kullanıyor(d)um.Benzinli olanı giden ay komşu istedi,kendininki arızalanmış.Benimkini zorlamış,yaktı bıraktı.Ben de ,aynısından bir tane daha aldım.Artık emanet yok,bir kere verdik gördük.
Hayırlı olsun ama fazla dayanmaz buda echo stil dolmar husqvarna jonsered bunlar harici bütce sıkıntı var ise Bolat makınenın ürettiği yerlı mıllı motoru alsaydın keşke parça ucuz ve servıs hızmeti alırdın. Neyse alınmısın kötüsü olmaz ama fazla bir sey bekleme derim birde yağı bıraz fazla koy ve tam sentetik yağ kullan bu motorda 👍 emanet verdiğin arkadaş belkıde yap koymadan çalıstırdı

Hayırlı olsun ama fazla dayanmaz buda echo stil dolmar husqvarna jonsered bunlar harici bütce sıkıntı var ise Bolat makınenın ürettiği yerlı mıllı motoru alsaydın keşke parça ucuz ve servıs hızmeti alırdın. Neyse alınmısın kötüsü olmaz ama fazla bir sey bekleme derim birde yağı bıraz fazla koy ve tam sentetik yağ kullan bu motorda 👍 emanet verdiğin arkadaş belkıde yap koymadan çalıstırdı
Öbürü 10 yıl çalıştı,daha da çalışırdı,alınca hemen amerikan zincir takmıştım,buna da takarım,çok farkediyor.Bu tip makineler profesyonel kullanıma uygun değil.
Alet bozukken fırtınadan tarlaya düşen kavakları kesip parçalamak için komşudan Jonsered aldım,koca ağaçları peynir gibi doğradı,aradaki farkı kavradım.Ancak onun yenisi 16000 lira,ben 1600 liraya aldım.O makinenin parasına ben bundan 10 tane alıyorum.Jonsered o paraya değer mi,sürekli kullanım var ve ormancı gibi bir profesyonelseniz,yani testereden ekmek yiyorsanız değer.
Elektrikli olan MaxExtram' a gelince,o 10 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme: