Mısırlara çapa çekimi (2. Ürün) ÜNAL Tarım

Ynt: Mısırlara çapa çekimi (2. Ürün) ÜNAL Tarım

Ali SARAÇ link=topic=66088.msg749605#msg749605 date=1370134003' Alıntı:
bundan önce boş ise nasıl 2. ürün oluyor anlamadım .. neyse emin .. bereketli olsun ..
Anlamadın abi...Belirli tarihlere göre oluyor bu. 2. Ürün yerine 2. Mahsul yazsam daha iyi olurdu.Biz bilerek geç ekince 2. oldu :) Anlatabildim mi abi ?

Emin Ünal link=topic=66088.msg749606#msg749606 date=1370134270' Alıntı:
Anlamadın abi...Belirli tarihlere göre oluyor bu. 2. Ürün yerine 2. Mahsul yazsam daha iyi olurdu.Biz bilerek geç ekince 2. oldu :) Anlatabildim mi abi ?
buralarda erken ekilene ası geç ekilene körpe denir ..
eğer birden fazla ürün ekilebiliyorsa .. ilk ürün veya herhangi bir ürün hasat edildikten sonra ekilen her mahsüle 2. ürün denir .. sizin orda değişikmiş .. yani bizim buraya göre senin ektiğin bu mısır körpe danelik mısır .. :) neyse uzatmayalım .. dekalbin hangi cinsi tohumun tam adı nedir ..

Ali SARAÇ link=topic=66088.msg749609#msg749609 date=1370134799' Alıntı:
buralarda erken ekilene ası geç ekilene körpe denir ..
eğer birden fazla ürün ekilebiliyorsa .. ilk ürün veya herhangi bir ürün hasat edildikten sonra ekilen her mahsüle 2. ürün denir .. sizin orda değişikmiş .. yani bizim buraya göre senin ektiğin bu mısır körpe danelik mısır .. :) neyse uzatmayalım .. dekalbin hangi cinsi tohumun tam adı nedir ..
Bilmiyorum abi. 6876 yada 6815 olması olması lazım

bereketli olsun Emin, kolay gelsin. maşallah çok güzel çıkartmışsın mısırları. ben dün yarısını bozup yeniden ektim şansıma bugünde yağmur var.

Maşallah, mısırların keyfi yerinde görünüyor. Bu sene dekalp cinsini pıoneer ile yanyana ektim bir kaç yerde bıçakla kesmişçesine görüntüde fark var. Dekalplar daha canlı daha acar görünüyorlar, ancak verimlerde ne olur bilemiyorum. Dekalpi sık ekmemi söylediler 15,5 cm e ektim. Pıoneer ise 17,5 oldu. Sıra araları 68 cm.

Daneli ya da Silajlik misir ekip bicen arkadaslar...

Misira yabanci ot ilaci atiyormusunuz siz?...yoksa sadece capa mi cekiyorsunuz?

Gecen sene bizim burda arkadasa bi ot ilaci verdiler onu atti bitki boyu 20 cm vardi o zaman misiri duman etti...sarardi,yakti pisman olduk yani...ya biz olcuyu tutramadik ya da ilactan...