yüzde 50 hibe destekli sulma sistemi

arkadaşlar hibe destekli sulama sistemi yapanlar var mı? varsa proje masrafları çok tutuyormu bilgi verebilirmi. resmi gazetede yayınlanmış tebliğ kırıkkale başvuruları almaya başlamış.

Ynt: yüzde 50 hibe destekli sulma sistemi

Bildiğim kadarıyla küçük araziler için uğraşılmaya değmez. birincisi proje çizdirmeniz gerekir,su kaynağını belirtmeli kaynak resmi olmalı DSİ den yazı alman gerekli sulanacak tarlanın tapu fotokopisi ile proje çizene müracat etmelisin.benim bildiğim bu kadar. proje masrafına gelince tarlaya göre değişmekte birlikte ortalama 1000-5000 arasında diye duymuştum.
Onun yerine faizSİZ olanıda var diye biliyorum.5 ila 7 yılda ödeniyordu.bu daha kolay çıkıyormuş.

Ynt: yüzde 50 hibe destekli sulma sistemi

ben 10 bin tl lik filtre hortum boru aldim bu kanundan faydalanmak istiyorum ama baya zora sokuyor il tarımdaki memurlar mesela aldigin ürünü tapudaki tarlaya serip çalişirken ki haline bakacak larmış kasım ayında adam hibeli sulama sistemi almiş boş tarlaya serip bakmış lar ....ne destegi rezillik bide hibe nin iptal olma durumu var mış sistemi uygun görmezler se falan fiştan devlet vatandaşa paramı verir memur lar vermez halbuki devlet bu kanunu çıkarmış vatandaşa memur odasinda döner sandalyade oturmaya alışmış vatandaşa zorluk çıkartarak aklinca yıldırma ya bu gün git yarın gel demeye alışmış kim ugraşa bilir devletin memuruyla bide çif çiysen seni dizlemezler bile