http://www.gidatarim.com/HABERLER/37...ylasiyor:.html

Çiftçi Defteri ile çiftçinin işi daha da kolay
Cine Tarım A.Ş., TÜYAP ve Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen ve bakanlığın ÇKS bilgilerini özel sektör ve sivil toplum örgütleriyle paylaşacağı ön toplantı 4 Haziran Salı günü saat 10:30’da gerçekleşecek. Toplantıwww.gidatarim.com ve www.tarim.gov.tr’den canlı olarak yayınlanacak. Toplantıda Cine Tarım tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk Çiftlik yönetim programını ciftcidefteri.com sunumu yapılacak.

Cine Tarım A.Ş. tarafından hazırlanan ve çiftçilerin işini kolaylaştıracak olan Çiftçi Defteri bulutta içalışan cep telefonu ile her yerden ulaşılabilen çiftçilerin günlük işlerini kaydedebilecekleri, tarla işletme bazında gelir gider masraflarını kolayca görebilecekleri bir çiftlik yönetim programı. Çiftçi defterinda ayrıca güncel haber, kolay ÇKS işlemleri, ne kadar destek hesapları, hava durumu ve güncel borsa bilgilerine ulaşabilecekler.

Tarım Bilişim Mobilişim Paydaşları Toplantısı, Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek Bakanlığın elindeki bilgi bankasını özel sektör ve sivil toplum örgütleri ile paylaşma öncesinde tarım tedarik, finans ve hizmet sektörü kurumları ile değerlendirmelerde bulunacak.

Toplantının gündemi Bakanlığın bilgi bankasının tarım sektörü ile nasıl paylaşılacağının belirlenmesinin yanı sıra uydu kontrollü ileri tarım teknolojilerinin sektörde kullanımını sağlamaya yönelik bilişim ve finans işbirliğinin genel hatlarının belirlenmesini içeriyor.
14 Ocak 2014 tarihinde İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hazırlanmakta olan Avrasya Tarım Fuarı ile eşzamanlı olarak yapılacak Gıda Tarım Kongresi içinde derinlemesine ele alınacaktır. Fuar kapsamı konusunda ise TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü bilgi paylaşımında bulunacak. Söz konusu kongreye www.gidatarimkongresi.com ve Avrasya Tarım Fuarı’na www.agroeurasia.com adresinden ulaşa bilinecek.

Kongre ile ilgili açıklamaları Cine tarım Genel Müdürü Kemal Erdoğan yapacağı toplantıda Türk tarımının geri kaldığı noktalardan biri olan uydu kontrollü hassas tarım makinelerinin üreticinin hizmetine ve kullanımına sunulamamış olmasının yanı sıra uzaktan algılama ve hassas tarım merkezlerinin henüz kurulamamış olması vurgulanacak.
Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek Gürsel bakanlığın bilişim ve hassas tarım stratejilerini paylaşacak.

-Tarimdaki karmaşık hesaplari ve islerinizi kolaylastiracak, Turkiye ' nin mobil destekli ilk ciftlik yonetim programi Ciftci Defteri, yayına başladı.

Turkcell Ciftci Paketi uyelerine yillik 90 TL. yerine sadece 60 TL...
Ustelik 1 ay ucretsiz deneyebilirsiniz! www.ciftcidefteri.com ' u ziyaret ediniz.