E Serilerinde direksiyondan gelen ses

çift çeker 70 e nimet traktör aldım.direksiyonu çevirirken cızzzzzzzz diye ses geliyor sürekli,her hareket ettirmem de. lüks serilerinde böyle bişey yok.acaba diğer E SERİLERİDEMİ BENİMKİ GİBİ yoksa benimkine has bi sorun mu bu.birde bu sorunun çözümü varmı

Ynt: E Serilerinde direksiyondan gelen ses

Direksiyon danfozun bozuk kardeş. Bende aynısını yasadım. Sabit durunca ses gelmez saga sola çevirine ses yapar dizzzz diye. Garantiden yaparlar. Gecmis olsun

aynı sorun bende de var ya artık servisi bakımına gelince söyleriz yaparlar bir zararı varmıki acaba ? bu arada traktörüm nimet 70 e 2 wd

FİAT 60-56 link=topic=66146.msg750897#msg750897 date=1370551939' Alıntı:
bizim burdan biri kıymet 90e yeni aldı ronaltide cewirce diresiyonu ses yapıyodu diresiyon kutusudaki yaqı degiştirdi bidaha yapmadı :D
rolantide geliyor zaten ses az gaz verince sesi duyamıyorsun :) sıkıntı yok garantisi var gelsin baksın servis neyi değişiyosa değişsin :)

ama sıfır motor aldım böyle ufak tefek sorunların olması canımı sıktı açıkçası bide oks vi verem etti beni erkunt fabrikasını aradım normal e serilerinde oks çekme gücü 2013 yılıan kadar 2,5 kg imiş 2013 lerde bunu 7,5 kg ya çıkarmışlar sizinkinde sorun olmaz dedi dedim sorun olmasa ben sizi niye arayayım takılı kalıyor oks inip traktörden geri ittiriyiroum halatı ardından düzeliyor verem etti beni henüz traktörüm 19 saatte :)

delihan link=topic=66146.msg750901#msg750901 date=1370552412' Alıntı:
ama sıfır motor aldım böyle ufak tefek sorunların olması canımı sıktı açıkçası bide oks vi verem etti beni erkunt fabrikasını aradım normal e serilerinde oks çekme gücü 2013 yılıan kadar 2,5 kg imiş 2013 lerde bunu 7,5 kg ya çıkarmışlar sizinkinde sorun olmaz dedi dedim sorun olmasa ben sizi niye arayayım takılı kalıyor oks inip traktörden geri ittiriyiroum halatı ardından düzeliyor verem etti beni henüz traktörüm 19 saatte :)

:S :S yenı motor sıkayetlerın olması kötu yerlı dedın mı uzak duracan ama napalım alıoz işte :S :S

tumosannn link=topic=66146.msg750903#msg750903 date=1370552873' Alıntı:
:S :S yenı motor sıkayetlerın olması kötu yerlı dedın mı uzak duracan ama napalım alıoz işte :S :S
şikayetler inşallah bunlarla sınırlı kalır benim korkum pompadan sıkıntı çıkacağına dair çünkü ilk yakıt tüketimi de fazla geldi bana

delihan link=topic=66146.msg750904#msg750904 date=1370553528' Alıntı:
şikayetler inşallah bunlarla sınırlı kalır benim korkum pompadan sıkıntı çıkacağına dair çünkü ilk yakıt tüketimi de fazla geldi bana

ne işte kullandın bıraz anlatsana... erkuntların yakıtıı cok demıstım ben sıze almadan once her yerde cok bunu soluyen ılk sen deılsın az yakıo dıenlere bakma sen genelde cok yanı benım ızlenımlerım bunlar..

bendede oluyo o ses bızzzzzz diye ötüyo ben servise sordum bişi olmaz dedi ama adamı verem ediyo o ses ama benim traktör erkunt deyil çok şükür bana ponpa sesi dedi servisdeki usta bende servise getirdiğimde baktıracam busefer grin-*-s

delihan link=topic=66146.msg750904#msg750904 date=1370553528' Alıntı:
aldım hiç bir iş yapmadım gezdim hep ben fazla diyorum bundan önce 50 lik traktörüm vardı ona mütakip fazla geldi yoksa emsal traktörler ile aynı yakıt tüketimi hele tümodan az yakıtı şu durumda bile :)

delihan link=topic=66146.msg750990#msg750990 date=1370600877' Alıntı:
aldım hiç bir iş yapmadım gezdim hep ben fazla diyorum bundan önce 50 lik traktörüm vardı ona mütakip fazla geldi yoksa emsal traktörler ile aynı yakıt tüketimi hele tümodan az yakıtı şu durumda bile :)
bu direksiyondan gelen sesi servise sordum sıkıntı yokmuş yağ basıncının sesiymiş yani genelde oluyormuş erkuntlarda

bende ls kullanıyorum bizde başladı bu ses dün servis geldi. yağ filtresi ni değiştirdi ve basıncı düşürdü çok güzel oldu. sorunun sebebi komsudan damperli römork almıştım pis yağ almış filtre dolmuş ve basın çokmuş

BOZKURT07 link=topic=66146.msg753203#msg753203 date=1371417567' Alıntı:
bende ls kullanıyorum bizde başladı bu ses dün servis geldi. yağ filtresi ni değiştirdi ve basıncı düşürdü çok güzel oldu. sorunun sebebi komsudan damperli römork almıştım pis yağ almış filtre dolmuş ve basın çokmuş
evet ondan da olur dikkat etmek lazım bu hususta özelliklede tamper konusunda traktöre hortumu her takıp çıkardığımda o kolu o şekilde yapana kızıyorum keşke hiç o tamper kolunu yapmasaydılar rezil ediyor traktörü :)